ПРАВИЛА Всеукраїнських змагань з лову риби спінінгом з берега (2019)

Положения, приказы, бланки документов
Закрыто
Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Юрий К
Сообщения: 2953
Зарегистрирован: 18 окт 2006, 23:31
Откуда: г.Винница
Контактная информация:

ПРАВИЛА Всеукраїнських змагань з лову риби спінінгом з берега (2019)

#1 Сообщение Юрий К » 20 ноя 2019, 20:36

ПРАВИЛА Всеукраїнських змагань з лову риби спінінгом з берега (2019)

1. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАНЬ

1.1. МЕТА І ЗАВДАННЯ

Всеукраїнські змагання з лову риби спінінгом з берега (далі – Змагання) проводяться в командному та особистому заліку з метою визначення найсильніших спортсменів та команд, створення умов для спортивного зростання учасників, популяризації риболовного спорту.
Результати Змагань є підставою для присвоєння відповідних спортивних розрядів та звань з риболовного спорту.

1.2. ОРГАНІЗАТОРИ

1.2.1. Організатором змагань виступають територіальні підрозділи, що входить до Федерації риболовного спорту України (далі - ФРСУ).
1.2.2. Організатор Змагань зобов‘язаний:
1.2.2.1. Працювати у взаємодії за керівником спінінгового напрямку ФРСУ, керівником суддівської колегії ФРСУ та Президентом ФРСУ, звітувати про стан підготовки, забезпечити умови для контролю з боку керівних органів ФРСУ та Міністерства молоді та спорту України. Офіційна мова при проведенні змагань та оформлення документації -Українська.
1.2.2.2. Не пізніше, ніж за 45 діб до офіційної дати відкриття змагань, надати керівникові спінінгового напрямку ФРСУ для розміщення на відповідних інформаційних ресурсах Положення про змагання та супутню інформацію про місце проведення, перелік залікових видів риб, транспортну логістику, розмір реєстраційного внеску, умови проживання та харчування спортсменів, контактні дані для відправки заявок від обласних Федерацій, умови та термін подання заявок та перерахування внеску.
1.2.2.3. Забезпечити наявність нагородної атрибутики (кубків, медалей тощо). Обов‘язковий комплект атрибутики складається з трьох комплектів медалей за призові місця у командному заліку (бронза, срібло, золото), одного комплекту медалей за призові місця у особистому заліку (бронза, срібло, золото), кубку за перемогу в командному заліку та кубку за перемогу у особистому заліку. Кожна медаль та кожний кубок мають гравіювання, текст якого узгоджено з керівником спінінгового напрямку ФРСУ.
1.2.2.4. Створити умови для забезпечення громадського порядку, оперативного реагування на загрози для життя та здоров’я учасників змагань шляхом взаємодії з місцевими органами захисту правопорядку, швидкої медичної допомоги, при необхідності – з органами МЧС. Повідомити відповідні структури про час та місце проведення Змагань, їхній статус, забезпечити чергування бригади швидкої допомоги та наряду поліції на місці проведення Змагань на протязі всього часу їх проведення.
1.2.2.5. Створити умови для технічного забезпечення змагань суддівською технікою та приладами з урахуванням особливостей місця проведення Змагань та кліматичних умов на час проведення. Обов’язково забезпечити місце шикування спортсменів та організаторів апаратурою для виконання Гімну, флагштоками для підняття Державного Прапору, при наявності Генерального Спонсора узгодити розміщення його атрибутики на місці проведення Змагань.
1.2.2.6. Забезпечити інформаційне супроводження Змагань своєчасною публікацією остаточного списку його учасників, публікацією перевірених результатів кожного туру, публікацією остаточних результатів Змагань та фото переможців (не пізніше, ніж за три години після їх завершення), публікацією офіційного звіту організаторів Змагань (включаючи фото та інтерв’ю спортсменів) не пізніше, ніж за добу після завершення Змагань. Все інформаційне освітлення обов’язково здійснюється на сайті ФРСУ, бажано освітлювати їх у відповідних групах соціальних мереж.
1.2.2.7. У найкоротший термін після закінчення останнього туру точно та однозначно підвести підсумки Змагань, оголосити їх належним чином та оприлюднити з умовою доступності для всіх учасників Змагань.
1.2.2.7. Безпосередньо після завершення Змагань надати всім спортсменам, що виконали відповідний норматив для присвоєння спортивного звання, належним чином оформлений оригінал результатів(протоколи) з печаткою та підписами відповідальних осіб.
1.2.3. Організатор Змагань має право встановлювати вступний внесок, що складається з безпосередніх витрат на проведення турніру та (додатково) затвердженої ФРСУ суми на витрати, що пов’язані з участю Національної Збірної у Чемпіонаті Світу. Внесок сплачується при поданні заявки від обласної Федерації у формі передплати, реєстрація команди вважається завершеною тільки після отримання Організатором повної суми внеску. У разі неприбуття команди на Змагання (останнім строком прибуття є перша нарада капітанів на місці змагань до початку їх першого туру) команда виключається зі Змагань, вступний внесок не повертається.
1.2.4 Після проведення змагань організатор зобов’язаний надати повний матеріальний звіт по залученим та використаним коштам.

1.3. УЧАСНИКИ
1.3.1. До участі у змаганнях допускаються - громадяни України або особи, що не є громадянами України, але перебувають на її території на законних підставах, і яким на момент початку Змагань виповнилось 18 років, при умові відповідного фізичного стану та стану здоров’я.
1.3.2. До змагань допускаються - збірні обласних Федерацій, які є членами ФРСУ і сплатили членські внески. Допускається участь команд по квоті ФРСУ та по спонсорській квоті (кількість команд по цим квотам визначається Президією ФРСУ при затвердженні графіка змагань на сезон). Членами команд у будь-якому випадку можуть бути тільки ті спортсмени, що є членами обласних Федерацій на момент проведення змагань. Реєстрацію на Змагання здійснює Організатор, за відповідним поданням від обласної Федерації чи ФРСУ (для спонсорських команд та команд по квоті ФРСУ). Реєстрація завершується за 10 діб до початку Змагань (Організатор має вказати точний термін її завершення в Положенні про змагання).
1.3.3. Склад команд від обласних Федерацій на наступний сезон Змагань визначається згідно з обласним рейтингом поточного сезону та результатами виступів команд від обласної Федерації на всеукраїнських змаганнях у поточному сезоні. Спортсмени – учасники команди, що виборола додаткові квоти для своєї Федерації, мають переважне право на участь у Змаганнях в наступному сезоні, інші команди від обласної Федерації формуються згідно з обласним рейтингом поточного сезону . Команди, що сформовано по спонсорській квоті або по квоті ФРСУ, по підсумкам сезону додаткових квот обласним Федераціям не приносять, якими б не були результати їхніх виступів.
1.3.4. Від кожної обласної Федерації до участі у Змаганнях допускається одна Збірна команда. Додаткові команди від Федерацій можуть бути допущені до наступних Змагань у разі успішного виступу у поточному сезоні, у кількості однієї чи двох команд, згідно з Всеукраїнським командним Рейтингом, Також одна додаткова команда допускається від кожної з Обласних Федерацій, що є організаторами Всеукраїнських змагань у поточному сезоні.
1.3.5. Команда складається з трьох спортсменів основного складу, та одного запасного один з яких є капітаном. Капітан представляє команду на нараді капітанів, та зборах Журі змагань. У заявці на участь у Змаганнях повинні бути вказані всі спортсмени, включаючи запасного. Заявка на участь команд від обласних Федерацій складається один раз на рік та подається перед проведенням першого турніру Змагань поточного сезону. Заміна в складі команди можлива лише на того запасного спортсмена, що вказаний в заявці. Перехресні заміни спортсменів в різних командах від однієї обласної Федерації не дозволяються. Спортсмен, який вже брав участь в Змаганнях в складі Збірної однієї обласної Федерації, не має права в цьому ж сезоні виступати за команду іншої області. До команди також можуть входити координатори, які до заявочного листа не включаються. Рівень допуску до всеукраїнських змагань – не нижче 3 розряду.
1.3.6. Для участі в Змаганнях Команда має пройти процедуру реєстрації, згідно з Положенням. Право участі у турах та бути представленим в підсумкових таблицях результатів мають лише члени основного складу, який визначається Капітаном перед кожним з турів Змагань та доводиться до Організаторів змагань не менш як за годину до початку жеребкування порядку стартів на кожний тур.
1.3.7. Допускається участь у Змаганнях команди неповного складу або спортсмена у особистому заліку. Загальна кількість спортсменів від однієї обласної Федерації не може перевищувати сукупної кількості спортсменів у максимальній кількості команд, що їх могла б виставити ця Федерація для участі у Змаганнях, з урахуванням всіх належних квот на поточний сезон.
1.3.8. Після завершення реєстрації кожний зі спортсменів, включаючи запасного , отримують порядковий номер (у вигляді бейджу чи наспинного номера, що носиться поверх одягу). Цей номер є перепусткою до зони Змагань, його відсутність – підстава для недопущення спортсмена до офіційного тренування або до виступу в турі Змагань. За втрату номера під час туру спортсмен отримує попередження та відстороняється від ловлі на той час, протягом якого він не має номеру. Номер розміщується на одязі так щоб його мав змогу бачити суддя.
1.3.9. Будь-яка стороння допомога спортсмену під час ловлі заборонена, за виключенням медичної допомоги з дозволу судді та під його наглядом.
1.3.10. Координатор – особа, яка під час реєстрації команди була представлена капітаном команди. Після реєстрації координатор (або декілька) в обов’язковому порядку отримують особисті бейджі. Бейдж має містити таку інформацію: прізвище та імя, назва обласної команди - спортсменів яких координує. Координатор має виключне право з дозволу судді заходити в сектор до спортсмена своєї команди. Координатору забороняється знаходитись в зоні змагань без бейджу, заходити в воду, голосно перемовлятись зі своїм спортсменом, або будь яким чином заважати іншим спортсменам, знаходитись в зоні змагань у нетверезому стані, палити під час туру, надавати допомогу спортсмену (окрім первинної медичної допомоги )під час туру, заходити у вільні сектори, передавати або приймати речі у спортсмена. Порушення які допустив координатор вважаються порушенням спортсмена у даній зоні змагань.
1.3.11. Під час змагань допускається заміна спортсмена. Капітан команди надає головному судді та секретарю змагань інформацію стосовно заміни але не пізніше ніж за годину до початку туру.
1.3.12. Зворотня заміна спортсмена дозволяється.
1.3.13. Учасники Змагань зобов’язані поважати одне одного, знати та виконувати Правила Змагань, виконувати їх регламент та вимоги суддів, дбайливо ставитись до спійманої риби та риби, що відпускається, спілкуватись між собою та з суддями ввічливо та коректно. В разі форсмажорних обставин (небезпечне погіршення погодних умов) учасники обовязково виконують всі вимоги суддів щодо припинення лову та особистої безпеки.


1.4. СУДДІВСТВО ТА ЖУРІ

1.4.1. Суддівська бригада очолюється Головним суддею, що має ранг не менший, ніж Суддя Національної категорії. До складу бригади входять Заступник Головного Судді та Секретар аналогічного рівня кваліфікації, старші судді в зонах змагань та лінійні судді у кількості не менш, ніж три судді на зону.
1.4.2. Судді зобов’язані:
- знати Правила проведення змагань з берегового спінінгу та всі їх особливості, у відношенні до конкретних Змагань;
- контролювати зону змагань, в якій вони працюють, на всій її протяжності, постійно переміщуватись по зоні та звертати увагу на всіх спортсменів, максимально оперативно виконувати їх вимоги щодо зважування риби та вирішення суперечок між спортсменами;
- точно та оперативно зважувати рибу, не допускати її травмування при зважуванні, контролювати її стан. Не приймати до зважування рибу без ознак життя, та вилучати з водойми рибу, яка не змогла плисти після зважування;
- фіксувати в протоколі вагу риби, кількість риб за кожним видом окремо (якщо зважуються декілька риб одночасно), контролювати правильність відпущення риби без її травмування;
- слідкувати за коректністю процесу риболовлі, не допускати закидів поза межами сектору, що зайнятий спортсменом, своєчасно (тобто, негайно) подавати команду «аут», якщо спортсмен закинув поза межами свого сектору, та забезпечити її беззаперечне виконання;
- фіксувати факти будь-яких порушень, не пов’язаних з риболовлею (покидання зони, паління та вживання алкоголю, суспільно небезпечна поведінка тощо) під час туру та в перервах в протоколі, вимагати негайного припинення порушень;
- забезпечити збереження протоколу з результатами зважування .
- голосно та чітко дублювати загальні команди (старт, фініш, команда на тимчасове припинення ловлі у разі форсмажорних обставин тощо). Контролювати час ловлі, для чого мати годинника, звіреного з годинником Головного Судді, по якому подаються загальні сигнали;
- бути неупередженим до будь-кого зі спортсменів, вимагати виконання Правил в рівній мірі від кожного, звертатись до спортсменів голосно, чітко та коректно;
- в перерві надавати спортсменам можливість ознайомитися з протоколом та (при бажанні) виконати фото- чи відео-фіксацію даних, що до нього внесені;
- зважувати всю рибу, що надано спортсменами у відведений для зважування час (окрім тієї, що не має ознак життя). Навіть сумнівна з точки зору заліку риба має бути зважена та занесена до протоколу з відповідною позначкою:
- заносити до протоколу всі зауваження та їхні причини, обставини, інші подробиці, що можуть бути корисними при розгляді інцидентів на засіданні Журі;
- знати порядок дій при форсмажорних обставинах (небезпечний шторм, гроза тощо) та забезпечити їх безумовне виконання всіма учасниками Змагань;
- надати спортсмену (чи будь-якому учаснику змагань, що її потребує) допомогу в разі виникнення обставин, що загрожують його життю чи стану здоров'я;
- виконувати свої обов'язки в зоні змагань у відповідній формі одягу, тверезому та робочому фізичному стані. Не палити під час туру.
- за не належне виконання суддівських обов’язків, рішенням Журі змагань суддя може бути відсторонений .
1.4.3. Судді мають право:
- відмовити у зважуванні риби без ознак життя, риби незалікових видів, риби, що спіймана поза сектором після команди «аут», риби, що спіймана до сигналу «старт» чи після сигналу «фініш»; риби яка спіймана з порушенням діючих правил.
- оголошувати спортсменам про зауваження, попереджати можливі порушення, виходячи з конкретної обстановки в зоні змагань, вказувати спортсменам орієнтири для коректного закидання в межах сектору тощо.
1.4.4. Протести:
1.4.4.1. Протести, за винятком тих, що стосуються розподілу місць, повинні направлятися в журі в строк не пізніше однієї години після оприлюднення результатів відповідного туру. Протест може бути спочатку висловлений в усній формі, але потім відразу повинен бути поданий в письмовому вигляді.
1.4.4.2. Протести, що стосуються розподілу місць, повинні бути подані не пізніше однієї години після оголошення офіційних результатів. На протоколах змагань повинен бути вказаний час їх оприлюднення.
1.4.4.3. Кожен протест, поданий в журі в письмовому вигляді, повинен в обов'язковому порядку супроводжуватися сплатою мита, розмір якої визначається організаторами змагань, але має становити не менш ніж 50 % від реєстраційного внеску за одного спортсмена. У разі, якщо протест не буде визнаний членами журі, як обґрунтований, мито вноситься в прибуток ФРСУ.
1.4.5. Для розгляду протестів і застосування санкцій, передбачених правилами, створюється Журі, що формується під час перших зборів капітанів. До складу Журі входять: Президент ФРСУ, або особа, уповноважена ним, голова організації що є Організатором Змагань, присутні члени президії ФРСУ, Головний суддя Змагань, капітани команд-учасниць (кілька осіб). Члени Журі повинні бути постійно присутніми на місці змагань. Місце, де перебуває один або кілька членів Журі, має бути анонсоване на загальному шикуванні учасників перед початком Змагань, та мати спеціальне позначення.
1.4.6. Після кожного туру головні судді зон змагань звітують перед Журі про суттєві порушення Правил та винесені спортсменам попередження. Журі розглядає всі факти порушень та приймає рішення про застосування відповідних санкцій (незалік риби, анулювання результатів туру, зняття зі змагань, дискваліфікація тощо). Спортсмен, щодо якого були застосовані санкції, повинен бути негайно про це проінформований.
1.4.7. Рішення журі приймаються більшістю голосів, при рівній кількості голосів, голос президента ФРСУ або його уповноваженого, є вирішальним. У разі розгляду порушення правил, допущеного спортсменами команди тієї ж області, що і один з членів журі, цей член журі не бере участі в голосуванні.
1.4.8. Журі має право застосувати санкції до спортсменів основного складу і запасних, а також до координаторів в разі їх неналежної поведінки, за вчинки, непередбачені правилами змагань.


1.5. САНКЦІЇ, що застосовуються до спортсменів
1.5.1. За порушення Правил Змагань до спортсменів застосовуються наступні санкції: попередження, незарахування риби, анулювання результатів туру, дискваліфікація. Всі санкції є персональними, застосування санкцій до команди не передбачене.
1.5.1.1. Риба не зараховується при порушенні наступних пунктів Правил: 2.1.3 (навмисне багріння), 2.2.1 (дві приманки в воді та опускання приманки вертикально), 2.3.1 (контакт з рибою неналежного предмета), 2.3.2 (неналежне використання зевника та екстрактора), 2.4.1. (риба, що спіймана у неналежний час), 2.4.2 (порушення правил використання підсаки), 2.4.3 (падіння риби на грунт),2.4.9.(закидання або виважування не за допомогою спінінга) 2.5.9 (риба, що спіймана після команди «аут»), 2.5.10 (виважування з порушенням межі сектору чи захід до води під час виважування в секторі, де це заборонене)
1.5.1.2. Попередження виноситься при анулюванні результатів туру та за порушення наступних пунктів Правил: 1.3.10 (порушення, що скоєні координатором) 2.1.2 (про негайне відпускання незалікової риби), 2.1.3 (навмисне багріння), 1.3.9 (втрата номеру), 1.3.10 (стороння допомога), 2.2.1 (дві приманки у воді), 2.4.1 (недозволений час риболовлі в зоні), 2.4.6 (неналежне відпускання риби), 2.5.4 (порушення порядку розходу), 2.5.5 (покидання сектору до сигналу «старт»), 2.5.7 (порушення порядку зайняття сектору), 2.5.8 (перехід по полосі секторів), 2.5.9 (сперечання з суддею після команди «аут»), 2.6.3 (порушення терміну дозволеного тренування) 2.4.8 (захід до води до сигналу «старт»), 2.3.4 (використання засобів зв’язку)
1.5.1.3. Анулювання результатів туру спортсмена застосовується за порушення наступних пунктів Правил: 2.2.4 (вудлище недозволеної довжини), 2.2.5 (порушення правил оснащення приманки гачками), 2.2.6 та 2.2.7 (неналежне використання поводків), 2.4.7 (переміщення з рибою).
1.5.1.4. Дискваліфікація (зняття зі змагань) спортсмена застосовується за порушення наступних пунктів Правил: 2.2.2 (натуральна приманка), 2.2.3 (підгодовування), 2.3.1 та 2.3.3 (використання неналежного знаряддя, що травмує рибу).
1.5.2. Спортсмен, який отримав попередження, має його за собою протягом поточних Змагань. У разі отримання двох аналогічних попереджень, чи трьох попереджень, винесених за різні порушення, спортсмен підлягає дискваліфікації.
1.5.3. При дискваліфікації спортсмена йому присвоюється число балів, що відповідає сумі нульових результатів трьох турів.


1.6. МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

1.6.1. Змагання проводяться на будь-яких водоймах України або за її межами, при умові наявності риби хоча б одного з залікових видів у достатній кількості. Місце змагань має бути вибране з умовою цілковитої безпеки для життя та здоров'я спортсменів і глядачів.
1.6.2. При наявності бажання та можливості провести Всеукраїнські змагання, претендент повинен подати попередню програму змагань (положення) до керівника спінінгового напрямку ФРСУ не пізніше кінця вересня року, що передує змаганням. Остаточна згода, або відмова на проведення змагань передається претиндентам в письмовій формі .
1.6.3. Місце проведення Всеукраїнських змагань визначає президія ФРСУ за (поданням керівника напрямку) шляхом розгляду заявок, поданих потенційними організаторами. Заявка подається у вигляді резюме вільної форми, з обов’язковим зазначенням точних координат водойми, оптимального часу проведення змагань, гідрологічних характеристик водойми (глибина, наявність течії, ширина, рослинність, іхтіофауна), режиму риболовлі на водоймі (загального користування, орендована водойма, рибне господарство або спецзона тощо), транспортної логістики, наявності електроживлення та зв’язку та варіантів проживання та харчування учасників.
1.6.4. Місце проведення змагань має бути розбите на три зони, що відокремлені одна від одної буферними ділянками не менш ніж 10 м завширшки. Допускається розміщення зон на одній водоймі або на різних, розміщених у безпосередній близькості. Кожна зона повинна мати довжину берегової лінії, що дозволяє розбити достатню кількість секторів довжиною не менш ніж 8 м для розміщення всіх учасників. Мінімальна кількість секторів в зоні має бути не менш, ніж удвічі більша за кількість команд-учасниць Змагань. В кожному секторі має бути як мінімум один вільний (розчищений заздалегідь) підхід до води. Якщо в зоні є сектори, де (як виключення) дозволений захід у воду, вони повинні мати відповідне маркування, спосіб якого доведено до всіх учасників на передстартовому шикуванні.
1.6.5. Розбивка зон та секторів здійснюється за допомогою добре помітної суцільної стрічки та прапорців, що мають наскрізне нумерування в наростаючому порядку від початку зони до її кінця.
1.6.5.1. Зона секторів безпосередньо примикає до води, її межею є стрічка, що має бути надійно закріплена паралельно (по можливості) урізу води на відстані не менше ніж п’ять метрів від нього. Прапорці з нумерацією, що визначають межі секторів, встановлюються вдовж цієї стрічки та урізом води. Сектори в яких дозволено захід у воду помічаються стрічкою синього кольору. Сектори в яких не дозволено захід до води позначаються стрічкою червоного кольору.
1.6.5.2. Переміщення по зоні змагань, спортсмен виконує виключно за стрічкою.
1.6.5.3. Як виключення (на дамбах) дозволяється маркування зон та секторів фарбою на бетоні, з обов’язковим нанесенням номерів секторів та позначення зон.
1.6.6. Умови риболовлі у всіх секторах однієї зони мають бути якомога більше рівноцінними.


1.7. ЦЕРЕМОНІЇ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
1.7.1. Церемонія відкриття Змагань проводиться напередодні першого туру змагань після завершення реєстрації. Обов’язково включає виконання національного гімну України з підняттям національного Прапору.
1.7.2. Церемонія закриття змагань проводиться після їх завершення та підрахування остаточних результатів, не пізніше ніж через 4 години після завершення останнього туру. Включає оголошення результатів та нагородження переможців.
1.7.3. Три перші команди і спортсмени, які посіли перші три місця в особистому заліку, нагороджуються золотими, срібними та бронзовими медалями. Команда, що посіла перше місце в командному заліку, нагороджується кубком. Спортсмен, що посів перше місце в особистому заліку, також нагороджується відповідним кубком. Організаторами можуть бути встановлені інші номінації для нагородження, додаткові кубки за призові місця (окрім перших), цінні призи від спонсорів.


2. ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
2.1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

2.1.1. Тривалість змагань: три дні .Змагання проводяться у три тури (по 3 години кожен), кожен з яких розділений на три міні-тури тривалістю 60 хвилин, з перервами не менш, ніж 20 хвилин між фінішом та стартом . (Перший день- відкриття змагань, та тренування. Другий день –проведення першого та другого турів. Третій день – третій тур, підведення підсумків та церемонія нагородження переможців).
2.1.2. До заліку приймаються щука, окунь, судак, сом, головень, білизна, вугор. Перелік залікових видів може бути змінено за поданням Організаторів. Риби незалікових видів мають бути негайно відпущені у водойму з прийняттям всіх можливих заходів щодо мінімізації їх травмування.
2.1.3. Навмисне багріння риби заборонене.


2.2. ДОЗВОЛЕНІ СНАСТІ ТА ПРИМАНКИ
2.2.1. Дозволяється використовувати спінінгову снасть, що складається з вудлища, котушки, та штучної приманки з гачками. Спортсмен може мати при собі будь-яку кількість снастей дозволеного зразку, але ловити може тільки однією. До ловлі прирівнюється будь-який стан снасті, при якому приманка знаходиться у воді. Спортсмен обов’язково повинен виконати закид. Забороняється опускати приманку у воду вертикально.
2.2.2. Використання будь-яких натуральних приманок заборонене.
2.2.3. Підгодовування риби (закидання до води будь-яких натуральних або штучних компонентів, не оснащених гачком та не приєднаних до снасті, у вільному стані або з будь-яких технічних знарядь) заборонене.
2.2.4. Довжина вудлища не може перевищувати 2.75м. (З сезону 2020 року - 3м.)
2.2.5. Приманка може бути оснащена не більше ніж трьома одинарними, подвійними або потрійними гачками. Допускається використання тільки однієї приманки. Забороняється застосування додаткових гачків, що не мають безпосереднього контакту з приманкою.
2.2.6. Кількість деталей приманки не обмежується, але всі деталі повинні бути з'єднані між собою жорстко або шарнірно. Допускається використання повідків для кріплення приманки до волосіні або шнуру. Не допускається використання повідків для з'єднання різних деталей приманки, якщо такий повідок не знаходиться всередині приманки або не знаходиться впритул до корпусу приманки (наприклад: поводок-арматура може бути в тілі воблера, м'яка приманка може бути оснащена додатковим трійником, на повідку, який кріпиться до груза і прилягає до приманки).
2.2.7. Забороняється застосування будь-яких деталей снасті на окремих повідках.


2.3. ДОЗВОЛЕНЕ ДОПОМІЖНЕ ЗНАРЯДДЯ

2.3.1. Спортсмен в процесі змагань може використовувати будь-яке допоміжне знаряддя. Але в контакт з рибою може входити лише підсака, садок, зевник та екстрактор. Контакт з рибою будь-якого предмета, що не входить до цього списку, заборонений.
2.3.2. Підсака використовується для вилучення риби з води, може також використовуватися для зберігання риби до її зважування, та для відпускання риби. Садок використовується для зберігання риби до її зважування. Дозволяється використання м’яких садків з неметалевих матеріалів. Зевник та екстрактор використовуються лише для звільнення впійманної риби від гачків, будь-яке інше використання цих інструментів у контакті з рибою заборонене.
2.3.3. Використання багрів, ліпгріпів, металевих садків, куканів заборонене. Використання замкнутих ємностей для зберігання риби (будь-якої тари незалежно від матеріалу, кольору, розміру) заборонено.
2.3.4. Використання засобів зв’язку під час туру – заборонено. Суддя має право вимагати у спортсмена зняти засоби бездротового зв’язку. В перервах між стартами використовувати засоби зв’язку не забороняється.


2.4. ЛОВЛЯ РИБИ, ВИЛУЧЕННЯ ЇЇ З ВОДИ, ЗВАЖУВАННЯ ТА ВІДПУСКАННЯ

2.4.1. Закидання приманки дозволяється виключно в період між стартовим та фінішним сигналами. Приманка, що закинута до води після фінішного сигналу, має бути негайно вилучена з води. Риба, що не вилучена з води або не знаходиться в садку чи підсаці під час фінішного сигналу, не зараховується.
2.4.2. Риба, що спіймана спортсменом, має бути вилучена з води виключно підсакою. До підсаки риба має бути заведена по воді. Перекидування риби до підсаки у повітрі заборонене. Підсака, в яку приймається риба, має знаходитись у воді хоча б частиною обручу. Волочити рибу по грунту у підсаці заборонено. Для переміщення риби до садку допускається взяття її з підсаки рукою.
2.4.3. Падіння риби на грунт у будь-який момент між клюванням та поміщенням до садку не допускається, така риба не зараховується та має бути негайно відпущена.
2.4.4.Спортсмен має поводитись з рибою якомога обережніше.
2.4.5. Спортсмен, що впіймав рибу, має право помістити її до садку та продовжити ловлю, або зважити її, відпустити, та продовжити ловлю в секторі, або зважити, відпустити рибу, що впіймано та змінити сектор ловлі. Для зважування риби спортсмен має підізвати суддю, по його команді покласти рибу на ваги та прийняти її з вагів після закінчення зважування, після чого негайно відпустити. Впевнившись, що в протокол суддею вірно занесене прізвище спортсмена (в окремих випадках ще й ініціали), його стартовий номер, вид риби, кількість риб (якщо зважуються декілька риб за один раз) та її вага, спортсмен ставить свій підпис у відповідній графі, завіряючи достовірність даних. У разі наявності підпису спортсмена будь-які претензії по цим даним згодом не приймаються.
2.4.6. Відпускання риби має бути проведене безпосередньо спортсменом (під наглядом судді) з підсаки шляхом занурення її у воду, Кидати рибу у воду по повітрю заборонено, відпускати рибу шляхом кидання чи викладення її на грунт заборонено.
2.4.7. Переміщення спортсмена по зоні протягом туру з рибою заборонено. Після фінішного сигналу спортсмен, що хоче зважити впійману рибу, має негайно сповістити про це суддю та чекати на нього, не залишаючи свій сектор. Як виключення, допускається переміщення з рибою для її зважування після сигналу «фініш», згідно з персональним дозволом судді та під його контролем.
2.4.8. Захід до води спортсменом до сигналу «старт» заборонено.
2.4.9. Спортсмен виконує закид та виважує рибу виключно за допомогою спінінга с котушкою. Закидати приманку у воду руками, витягувати рибу за шнур або волосінь руками заборонено – така риба не зараховується.


2.5. ЖЕРЕБКУВАННЯ ТА РЕГЛАМЕНТ РИБОЛОВЛІ
2.5.1. Жеребкування порядку виступів у зонах проводиться на нараді капітанів після завершення реєстрації. Кожен спортсмен протягом Змагань має один раз виступити у кожній з трьох зон змагань. Порядок виступу спортсмена у зонах, що визначено цим жеребкуванням, є остаточним та зміні не підлягає.
2.5.2. Жеребкування порядку стартів спортсмена у міні-турах протягом одного туру проводиться на шикуванні перед кожним туром, не менше ніж за годину до визначеного часу зборів в своїй зоні перед початком початку розходу по секторах. Жеребкування порядку стартів має бути підготовлене Організатором таким чином, щоб сума порядкових номерів стартів була рівною у всіх учасників у зоні Змагань (допускається розбіжність не більш, ніж на одиницю).
2.5.3. За 20 хвилин до стартового сигналу старший суддя зони проводить перекличку, щоб переконатись у наявності всіх учасників, що мають змагатись в зоні протягом туру. Після завершення переклички (але не пізніше, ніж за 10 хвилин до стартового сигналу) починається розхід учасників по зоні. Розхід здійснюється виключно за командою старшого судді зони, він називає прізвище спортсмена та дає йому дозвіл рухатися до обраного сектору. Час між стартами учасників не менш ніж 10 секунд.
2.5.4. При розході учасник має рухатись до обраного сектору в межах полоси для розходу спортсменів, не зупиняючись. Обгін спортсмена, що рухається попереду, заборонено. ( якщо він не зайняв сектор чи не зупинився з будь-якої іншої причини). Зайняттям сектору вважається перетин знаку, що визначає межу кордону сектору. Захід спортсмена до сектору, що зайнятий іншим спортсменом, забороняється у будь-який момент протягом всього туру.
2.5.5. Спортсмен, що зайняв сектор, має залишатися в ньому до стартового сигналу. 2.5.6. Спортсмен, що запізнився на розхід, стартує останнім. Якщо він не встиг зайняти сектор до стартового сигналу, має право почати ловлю у будь-якому вільному секторі своєї зони, але час фінішу для нього не змінюється.
2.5.7. Сектор, який звільнився, може бути зайнятий іншим спортсменом. При цьому переважне право зайняти сектор, що звільнився, має учасник, що займав сусідній сектор з більшим номером. Якщо цей спортсмен не має бажання змінювати місце ловлі, сектор може зайняти спортсмен з сусіднього сектору, номер якого менший. Спортсмен, що вільно рухається по зоні, може зайняти вільний сектор, якщо його не намагається зайняти хтось з спортсменів, що мають на це переважне право. 2.5.8. Переміщення спортсменів між секторами дозволяється виключно за лінією. Переміщення з сектора в сектор по полосі секторів заборонене.
2.5.9. Спортсмен має право закидати приманку в межах свого сектору. Сигналом про порушення цієї межі є команда «аут», що подається суддею. Почувши цю команду, та переконавшись, що її подано саме йому, спортсмен має негайно вилучити приманку з води, не намагаючись впіймати при цьому рибу. В разі ігнорування команди «аут» або сперечання по цьому приводу з суддею спортсмен отримує попередження.
2.5.10. У процесі виважування риби спортсмену забороняється перетинати межу сектору, що він займає, будь-якою з частин тіла чи допоміжного спорядження. Риба має бути вилучена з води у межах цього сектору. При цьому забороняється заходити до води (якщо даний сектор не належить до тих, де захід до води дозволений, та не має відповідного маркування).
2.5.11. Вихід за межу зони без дозволу судді під час Змагань спортсменам не дозволяється. Захід до зони Змагань будь-кому, окрім спортсменів, що виступають в цій зоні під час даного туру, координаторів та суддів, не дозволяється (у окремих випадках може бути дозволений для офіційно акредитованих співробітників преси).


2.6. ТРЕНУВАННЯ
2.6.1. Офіційне тренування проводиться в зонах Змагань напередодні старту першого туру у вигляді вільної риболовлі, що дозволена всім спортсменам основного складу команди та запасному спортсмену . Мінімальна тривалість тренування – три години. Перепусткою на тренування є номер, одержаний спортсменом при реєстрації.
2.6.2. Протягом всього часу тренування діють всі правила та обмеження, що застосовані для основного часу змагань, щодо дозволених снастей, допоміжного знаряддя, приманок, поводження з рибою тощо. Вся риба, що впіймана протягом тренування, негайно відпускається з використанням всіх правил, обов’язкових до виконання у основний час Змагань.
2.6.3. Для всіх зареєстрованих спортсменів ловлю риби в зонах Змагань до початку офіційного тренування та після його завершення заборонено. Ця заборона починає діяти за 10 діб до початку Змагань (конкретну дату вказує Організатор у Положення про Змагання) та припиняє дію у момент старту Змагань. В перервах між турами та міні-турами ловлю риби та захід до води у зонах Змагань заборонено.
2.6.4. Контроль за виконанням п.2.6.3. покладається на Організатора. Він має визначити чіткі орієнтири зон змагань (якщо точний орієнтир межі зони вказати неможливо, за нього приймається найближчий безумовний орієнтир у вигляді мосту чи іншої гідротехнічної споруди, межі лісосмуги чи населеного пункту тощо), та забезпечити фіксацію порушників заборони. За поданням Організаторів Журі Змагань застосовує відповідні санкції до порушників. З метою протидії порушенням заборони тренування з боку Організаторів, ФРСУ може застосувати свій незалежний вибірковий контроль.


2.7. ПІДРАХУНОК РЕЗУЛЬТАТІВ
2.7.1. Результат команди є сумою місць, набраних її учасниками в кожному з турів. Спортсмен, що впіймав у турі найбільшу (за сумарною вагою) кількість риби, отримує перше місце, наступний за ним отримує друге, і так до останнього місця. Спортсмен, що не впіймав риби в турі, отримує суму місце, що дорівнює кількості учасників в зоні, плюс один. В разі рівності суми місць, набраних командами за підсумком трьох турів, перевага віддається команді, що має більшу сумарну вагу впійманої риби. Якщо цей показник теж рівний, перевага віддається команді, що набрала меншу суму місць у останньому турі, при рівності й цього показника перевага віддається команді, яка має більшу сумарну вагу риби, що впіймано у останньому турі.
2.7.2. Місце спортсмена в турі визначається згідно з вагою впійманої їм риби, що занесено до протоколу та завірено його підписом. Спортсменам, які мають однакову вагу улову, зараховується місце, що дорівнює середньому арифметичному від суми місць, які вони повинні були б поділити (воно може бути дрібним). Приклад 1: два спортсмени, що претендують на 4-е місце, отримують (4 + 5): 2 = 4,5 місце кожен. Приклад 2: три спортсмени, що претендують на шосте місце, отримують (6 + 7 + 8): 3 = 7 місце кожний).
2.7.3. Особистий результат спортсмена визначається сумою місць, зайнятих ним за три тури змагань. Якщо декілька спортсменів мають однакову суму місць, перевага надається тому, хто має більшу сумарну вагу улову. У разі рівності цього показника, перевага віддається з урахуванням результатів останнього туру, аналогічно п. 8.1.
2.7.4. Проміжні результати (результати кожного окремого туру) мають бути оприлюднені у термін не більш, ніж дві години після завершення туру, з метою перевірки підсумка учасниками. Учасник, що не згоден з оприлюдненим підсумком, має право в усній формі (без оформлення протесту) вимагати перерахування результату по оригіналам протоколів відповідного туру та зони. При перерахуванні він має право бути присутнім особисто, або довірити присутність капітану команди . Після перевірки та можливого коригування оприлюднюється остаточний результат туру.
2.7.5. Підведення підсумків здійснюється Організатором в присутності Президента ФРСУ або особи, що їм уповноважена.


2.8. ФОРСМАЖОРНІ ОБСТАВИНИ

2.8.1. Непередбачувана заздалегідь, небезпечна зміна погодних умов може бути причиною зміни регламенту Змагань. Якщо така зміна настає до стартового сигналу, час його подання може бути перенесено. Це рішення має бути доведене до учасників Головним Суддею на передстартовому шикуванні, або безпосередньо в зонах, їхніми старшими суддями.
2.8.2. У разі небезпечної зміни погодних умов вже під час туру, Головний Суддя приймає рішення про його негайне припинення. Подається сигнал «Фініш», він дублюється та роз’яснюється всім учасниками лінійними суддями. При цьому вся риба, що була впіймана учасниками станом на цей момент, має бути зважена, належним чином занесена до протоколу та відпущена. Подальші дії учасників (чекання продовження туру або його остаточне припинення з евакуацією учасників) регламентуються Головним Суддею та старшими суддями в зонах, їхні вказівки щодо порядку дій мають бути виконані всіма присутніми швидко та беззаперечно.
2.8.3. В разі неможливості продовження туру, його підсумки визначаються у відповідності з по точними даними протоколів, якщо тривалість риболовлі перевищила половину того часу, що мав продовжуватись 60хвл. . Якщо тривалість риболовлі в туру, що був перерваний, виявилась меншою за половину належної, він визнається таким, що не відбувся, всі результати анулюються.
2.8.4. В разі остаточної відміни одного з турів чи анулювання його результатів, підсумки Змагання можуть бути підведені по підсумкам двох турів, що відбулися.


Додаток 1.

1. Рейтингові змагання що організовуються обласними федераціями, Чемпіонати або Кубки областей проводяться виключно згідно діючих правил проведення Всеукраїнських змагань з ловлі риби спінінгом з берега.
2. Не підлягають змінам або доповненню розділи правил змагань що стосуються кількості турів, та часу їх проведення.
3. Доповнення до правил, враховуючи особливі умови проведення змагань погоджуються попередньо з керівником спінінгового напрямку ФРСУ.
4. Результати змагань вважаються закономірними та рейтинговими, якщо в них прийняло участь не менше 30 спортсменів (10 команд).
5. Термін публікації положень про проведення офіційних змагань не менше ніж за 30 діб до запланованої дати проведення.
6. Порядок підрахунку річного рейтингу під час сезону 2019 року, визначається кожною територіальною одиницею самостійно.
7. До 31 грудня поточного року обласні федерації мають надати графіки запланованих змагань на наступний рік керівнику напрямку ФРСУ. Керівник напрямку ФРСУ до 01 лютого публікує на сайті ФРСУ загальний календар проведення змагань з відповідної дисципліни.
8. Чемпіонат Області проводиться не більше одного разу на рік.
9. Кубок області можливо розбивати на декілька етапів та фінал.
10. Наявність на офіційних змаганнях печатки обласної федерації обов’язкове.
Додаток 2.
Перелік необхідного матеріально-технічного забезпечення для проведення змагань.
1. Флагшток та прапор України.
2. Запис гімну України.
3. Ваги електронні (з розрахунку на кількість суддів, + одні запасні).
4. Прапор ФРСУ.
5. Прапор федерації що проводить змагання.
6. Ваги електронні (кантер), та сумка для зважування трофейної риби з розрахунку 1 ваги на зону.
7. Оргтехніка та програмне забезпечення для підрахунку результатів.
8. Розмітка секторів, позначки зон. А, B, С.
9. Манішки яскравих кольорів для суддів.
10. Порядкові номери спортсменів.
11. Бейджи для позначення координаторів, тренерів, акредитованої преси.
12. Засоби гучного звязку.
13. Засоби подання сигналів.
14. Приладдя для жеребкування.
15. Канцтовари, запасні батарейки, папір в достатній кількості.
16. Стрічка червоного та синього кольору.
Куплю шкуру браконьера, дорого.

Закрыто