Твичинг

Делимся опытом и мнениями о всем том, что помогает нам ловить рыбу и не вошло в разделы которые выше

Модератор: shurik

Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#26 Сообщение Alex » 10 май 2010, 09:33

Yurez писал(а):Дуже робоча штука, повір :!: :wink:
Тому й придбав :lol: А взагалі дякую за розгорнуту відповідь! Буду пробувати :wink:

Аватара пользователя
Ievgenii
Сообщения: 63
Зарегистрирован: 12 июл 2006, 16:04
Откуда: Винница

#27 Сообщение Ievgenii » 10 май 2010, 10:27

КОЛЯ 75 писал(а):Хит-парад сделаем в отдельной ветке,соберусь с воспоминаниями и вечером отпишусь.
Очень полезная получилась бы ветка для начинающих твитчеров(воблер, размер, цвет, доработка напильником, намболие результативная проводка). А так попробовал пару раз потвиттчить, выбросил пару сотен на абсолютно не рабочие в наших условиях воблера и вывод о твитчинге готов...
В рыболовном магазине:
- Девушка, у вас приманки силиконовые?
- Мужчина! У меня все натуральное! :D

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#28 Сообщение Yurez » 10 май 2010, 13:14

Алексе, завжди будь-ласка :wink:.
Женя, озвуч будь-ласка назви моделей, може я їх вже порозловлював і буде можливість "потріпатись далі"...
Хоч я й сам вважаю, що твічинг - це більше естетика, ніж ефективність, все ж таки метод лову дієвий і красивий! Тому не вішаємо ніс :wink: !
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
КОЛЯ 75
Сообщения: 290
Зарегистрирован: 23 сен 2007, 22:21
Откуда: Винница

#29 Сообщение КОЛЯ 75 » 10 май 2010, 17:46

Юра,тебе как новичку в этом виде ловли(как ты сам пишешь), да и я далеко не мастер, хочу сказать что это не только эстетично(хотя это тоже очень важно) но и очень эффективный способ ловли и особенно в прохладной воде, в чем я убедился еще пару лет назад.Просто для каждого воблера нужно подобрать проводку,а классность воблера в том что он ловит на 2-3х разных проводках, и нужно понимать что твич хорош в стоячих водоемах или на очень слабом течении,правда можно ловить и в других условиях но уже не так(по моему мнению) эффективно.
А важность приоритетов в твичинге я бы расставил так :
1. Проводка и глубина погружения.
2. Степень плавучести.
3. Размер.
На счет цвета я не заморочиваюсь, люблю яркие цвета, их визуально легче при проводке отслеживать.
А об эффективности твичинга можно судить только после длительной практики, это не джиг-тут сразу не получится, это уже высшая математика или более высокая ступень в развитии спиннингиста,зато повертье оно того стоит.
С ув.Бабий Николай

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#30 Сообщение Yurez » 10 май 2010, 20:19

Єдиний, більш-менш серйозний, досвід твічінгу (протягом чотирьох останніх сезонів) я мав тільки по окуневі. Переважно на Бугу на течії. Мушу сказати, що в окремі моменти на твіч окунь брав краще, ніж на МДЖ, але тільки на "MR" та "DR" моделі.
Щодо щучого твічингу, то тут я зовсім мало досвіду маю - тільки пару місяців. Але цей досвід є переконливим - метод дієвий. І естетичний... І відрізняється від окуневого твічингу дуже істотно... :D
Після змагань на Цукерні, я ще жодного разу не взяв до рук іншої снасті, крім комплекту для твіча. Жоден інший спінінг та інші приманки, окрім мінох 65-110 мм, зі мною в машині не їздять по західній і північній частині України. Це й дало свої плоди. Я тепер розумію, що на твічинг можна зловити щуку майже завжди, якщо можна (чисто фізично) подати їй воблер.
Але я і досі вважаю, що джиг є більш універсальним. Думаю, що в половині ситуацій на своїх весняних рибалках, я міг би зловити щуку і на джиг. Думаю, що й улови були б не меншими. Але в твічингу ти бачиш багато ефектних виходів риби, покльовок результативних та холостих - і це захоплює, дарує масу позитиву! В джигові якщо щука і виходила на приманку, то це, зазвичай, непомітно.

Я згоден із Колею, що проводка, ступінь занурення, плавучість і т.д. - дуже важливі складові. Це ті технічні моменти, без врахування яких метод не працює... Але, як для новичка - і не лише для мене, а для всіх тих, хто хоче опанувати твічинг, найважливішим фактором має бути віра в те, що щука ловиться на мінноу. Зазвичай буває так: причепив, навіть дуже гарного (читай - робочого) воблера, провів пару (десятків) разів - немає результату. В коробку його... "В мене є ефективніші приманки - МДЖ, наприклад".
Поки у мене не булодосвіду в твічеві щуки, я не міг бачити своїх помилок.
І поки в мене в коробці були джигові приманки - я ніколи не почав би шукати причин невдачі, не почав би спостерігати за роботою приманки.
Сьогодні, я вважаю, що щука "за милу душу хаває" більшість воблерів - їх потрібно лише правильно запропонувати :wink: .
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#31 Сообщение Alex » 10 май 2010, 22:51

Черкну і я кілька слів про те, як став на цей слизький шлях :lol:
Так, твічинг дуже захоплюючий і видовищний спінінговий напрямок. Такі рибалки запам’ятовуються надовго!
Що таке твіч, у повній мірі довелось відчути лише минулої осені. Тоді вдалось чудово половити щуку на одному із ставків нашої області. Фаворитом був Джакалівський Тіні Магалон.
З тих пір я відчутно охолов до джига…:) Якось наприкінці зими запросив мене Валентин (Valen) у свої краї порибалити. Пройшовши чималий відрізок Рову з джижкою і не побачивши покльовок, вже наприкінці рибалки чіпляю Пантунівський 48-й Крек Джек (МР-ку). І пішло!!!!!!!:shock: Того дня менш, ніж за годину ми на двох з Валентином упіймали більше десятка щучок. З огляду на їх розмір (300-500г) усі вони були відпущені назад, але ж їх покльовки подарували масу позитивних емоцій.
Продовженням твічевої теми по відкритій воді став Тяжилівський ставочок. Це просто Ельдорадо для тестування приманок. У вейдерсах можна пройти по самих цікавих щучих точках вздовж очерету. Не було такої рибалки, щоб я не упіймав хоча б п’яток щуренят. Розмір їх, звичайно, спортивний, але ж є можливість потестити нові «буратинки», підібрати потрібні проводки, а головне – повірити у ефективність цього способу! Не далі, як сьогодні розловив ужгородський стік. На міляку навіть такі щупанавти атакували його дуже впевнено.:D
Изображение
Цікаво у твічингу також те, що окрім звичних хижаків на міношки попадають і «мирні» риби. На гачках 35-го Ріджа вже побували краснопірка, плітка, уклея. На Понтунівський Чірфул цієї весни упіймав двох товстеньких карасів. А ще ж не вечір :wink:
Гадаю, що цього літа коробочки з воблерами-мінноу будуть значно частіше їздити зі мною на рибалку, ніж інші приманки.
Тепер про воблери, які у мене показували найкращі результати (порядок згадування довільний):
Щука: DaMiki Pirami 70 (F,Sp,S), JackallBros. TinyMagallon 88 (SR/Sp), Pontoon21 CrackJack 48F/MR, Pontoon21 CrackJack 58SP/MR, Pontoon21 AlterIdem 42SP/MR, Pontoon21 Cheerful 40F/MR, Masu Masters Minnow 50F, ZipBaits Rigge 35F, StrikePro Midge (EG-074F).
Окунь: Pontoon21 Cheerful 40SP/SR, ZipBaits Rigge 35F, Jackson Komachi 45S, JackallBros. TinyFry 38SP, Bassday Sugar Minnow 50S, Masu Masters Minnow 50F, StrikePro Midge (EG-074F).
Оскільки мене більше цікавить УЛ-напрямок, то названі вище воблери (окрім ДаМікі та ТініМагалона) мать розміри до 50мм. Цього року хочу спробувати половити міношками більших розмірів. Навіть палочку для твічу спеціально придбав (Graphiteleader Bosco 642ML )
Що хотілось додати… не робіть таку дурницю, як робив я – не купуйте відверто дешевих (спокусившись ціною) воблерів. Вони будуть лежати мертвим баластом у коробці, а прольоти на рибалці з їх використанням відіб’ють бажання повертатись до твічевої тематики…

Аватара пользователя
topick
Сообщения: 1252
Зарегистрирован: 06 сен 2009, 11:07
Откуда: г. Винница

#32 Сообщение topick » 16 окт 2010, 17:54

Сьогодні нарешті почав знову по трохи вірити в твічінг. Але розмір трофеїв нікудишній. Покльовки почались одразу після того як години 3 проплавав з колєблом і силіконом, перейшов на твіч і з першої проводки удар нормальної щуки, потім ловлю шнурка, потім ловлю кілуху, а потім майже на кожній проводці удар, або риба, але розмір :x . Через пів години кльов кудись дівся. :?:
П.С. За 3 години на залізо і силікон одна покльовка - одна риба біля 1 кг.
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
Sadfisher
Сообщения: 191
Зарегистрирован: 05 сен 2008, 08:54
Откуда: Вінниця,ст.місто
Контактная информация:

#33 Сообщение Sadfisher » 21 окт 2010, 20:52

Нарешті, і мене переконав твіч. З мікроджигом ніколи не залишався без риби,а тут-мілкий ставок,залишки рослинності. За півтори години полоскання силікону різного розміру один окунець. І тут я вперся в твіч. Героєм ста в понтунівський чірфул 40 суспендер- 5 щупачків по 200 і одна на 700 та з десяток окунів. На інші воби нуль.
Сьогодні погода не дуже, та ще й поколіно води набрав в чобіт і обірвав воба. Рибалка не пішла,але зробив висновок що треба поповнювати
арсенал. Чірфул відпочивав - один схід шнурка і один супровід. Розловив Понтунівський hypnose38f ssr та
Greedy guts55sp sr, міношку йо зурі по окуню.П'ятиграмовий SSV Голавльпро залишив приємні враження- летить як стіла,невеликий розмір,хороша гра та ще й щучку зловив.
Який шнур краще ставити на маленькі воби? На 6 лб слабовато , а товстіший може і не полетить з 2-4 грамами. От і думаю чи варто брати товстіший.

Аватара пользователя
topick
Сообщения: 1252
Зарегистрирован: 06 сен 2009, 11:07
Откуда: г. Винница

#34 Сообщение topick » 21 окт 2010, 20:58

Sadfisher писал(а): Який шнур краще ставити на маленькі воби? На 6 лб слабовато , а товстіший може і не полетить з 2-4 грамами. От і думаю чи варто брати товстіший.
На ті воби, що ти перерахував 6Лб як раз те що треба. ИМХО

Аватара пользователя
Sadfisher
Сообщения: 191
Зарегистрирован: 05 сен 2008, 08:54
Откуда: Вінниця,ст.місто
Контактная информация:

#35 Сообщение Sadfisher » 21 окт 2010, 21:24

Дякую,topic. Раніше не був прихильником твічу,то й не хочу робити помилок з 'інструментами' Треба бути уважнішим. Літом поплив би і відчепив,а сьогодні вода як лід.

Алаверды
Сообщения: 266
Зарегистрирован: 06 апр 2010, 21:51
Откуда: г.Винница

#36 Сообщение Алаверды » 29 окт 2010, 09:29

лесной ставочек с чистой водой.щучка гоняет малька.а брать не хочет.переполоскал железо.резину.по одной на колебалку.вертушку.резину но так не интересно.пошол дальше на кладку гл. до 1.5м и достал коробку с вобами.тин.маг.мр ртвакасаги.со второй проводки заработал щуплика и доводя до кладки заметил как собирается толпа окуней и начал в приглядку его выдрачивать.окунь обступил воб и начал пощипывать за крючки.поймав с 10-ок начал менять цвета.к белому и кислоте ближе 30см даже не подходил.до этого на другом ставке с полумутной водой наоборот.на вакасаги внимания 0.а кислота и альбинопирарука творили чудесаю и всетаки цвет влияет в зависимости от прозрачности воды и освещения

Аватара пользователя
Tiras
Сообщения: 487
Зарегистрирован: 11 май 2007, 12:01
Откуда: г.Винница

#37 Сообщение Tiras » 01 дек 2010, 22:02

Пора і мені зайнятись твічем, пока лише купив пару воблерів :roll:
(050) 387 32 07

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#38 Сообщение Alex » 01 дек 2010, 22:06

Tiras писал(а):Пора і мені зайнятись твічем, пока лише купив пару воблерів :roll:
Сереж, на тому "сІкретному":wink: ставочку у мене (та й у моїх друзів) по щуці твіч однозначно вигравав у гуми і заліза 8)

Аватара пользователя
Tiras
Сообщения: 487
Зарегистрирован: 11 май 2007, 12:01
Откуда: г.Винница

#39 Сообщение Tiras » 01 дек 2010, 22:21

Бачив би ти, що він робив на Nemiroff-fishing, правда воблера трохи більші ніж ми звикли, але два маленькі 95 і 110 я вже купив, потроху дійду до 140 мм.
(050) 387 32 07

Аватара пользователя
topick
Сообщения: 1252
Зарегистрирован: 06 сен 2009, 11:07
Откуда: г. Винница

#40 Сообщение topick » 01 дек 2010, 22:59

Tiras писал(а):...потроху дійду до 140 мм.
Мультова снасть в тебе вже ніби є. От це для неї якраз, а то кажуть що на вобах більше 100мм звичайні мясорубки довго не служать.

Аватара пользователя
Tiras
Сообщения: 487
Зарегистрирован: 11 май 2007, 12:01
Откуда: г.Винница

#41 Сообщение Tiras » 02 дек 2010, 14:13

Ні мультову буду заказувати іншу, але спершу бабусіків треба назбирати.
(050) 387 32 07

Аватара пользователя
Serginho
Сообщения: 210
Зарегистрирован: 11 авг 2010, 10:01
Откуда: Вінниця

#42 Сообщение Serginho » 02 дек 2010, 14:46

Можна в Приват що за ставочки лісні?),просто був недавно з лодкою на лісному ставочку(їх там 3) 2 щупака 1.5 і 100-200 грам.Якщо це він,поділюсь на що зловив) :wink:

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#43 Сообщение Ярико » 15 дек 2010, 23:29

Люди розкажіть якогось секрета :026:
overcome all conventions

McRae
Сообщения: 307
Зарегистрирован: 29 сен 2011, 19:22
Откуда: Александрия

Re: Твичинг

#44 Сообщение McRae » 20 мар 2016, 15:25

Мои катушки и шнуры для твичинга


McRae
Сообщения: 307
Зарегистрирован: 29 сен 2011, 19:22
Откуда: Александрия

Re: Твичинг

#45 Сообщение McRae » 04 апр 2016, 12:30

Обзор спиннинга Norstream Favorite ll Twitch Special 662L и мои воблеры, которыми я ловлю этим удилищем.


Ответить