Літня мормишка, ловля з боковим кивком

Модератор: shurik

Ответить
Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Valen
Сообщения: 457
Зарегистрирован: 10 июл 2008, 08:57
Откуда: Жмеринка

Літня мормишка, ловля з боковим кивком

#1 Сообщение Valen » 16 дек 2009, 22:01

Не по сезону питання, але оскільки я не зимовий і люблю відкриту воду та плюсову температуру, зимою вивчаю теорію :D

Отже літня мормишка. Ловля в забродку вудкою в 5-10м з боковим кивком на безнасадочні та мормишки з підсадкою. Хто форумчан володіє такою снастю, прошу поділитись досвідом і розповісти про техніку лову та саму снасть.
Якої довжини телескопи використовуєте? Матеріал вудлищ - скло, композит, вугілля? Які катушки зручніше - проводочні інерційні, безінерційні чи просто мотовильце? Які мормишки - безнасадочні чи з підсадкою? Яка риба найчастіше в улові?

Чув, що в більшості в нас спеціалізуються на ловлі коропа на літню мормишку з підсадкою гороху. Знаю, що в Жмеринці є дядько який багато років ловить такою снастю, і коли приїжджає на став то ловить стільки і таких за розміром коропів, що всі макушатники плачуть гіркими сльозами від заздрості.
Та мене цікавить в ловлі перед усім, не великі улови коропа. Інколи хочеться відкласти спінінг і половити мирну рибу (та й дружина вже давно вимагає карася, а не окуня чи щуку), і мабуть потрібно було б звернути увагу на фідер - от де можливість непогано наловити, але мені нудно. Нудно сидіти на одному місці і дивитись на поплавець, чи на дзвіночок - прийде ще їх час, але пізніше. А от з кивком це майже те, що зі спінінгом - вудлища в руки і побрів вздовж берега, лазити по корчам, борсатись у намулі та набирати повні заброди води...

http://www.kivok.ru/ - сайт в тему

Аватара пользователя
topick
Сообщения: 1252
Зарегистрирован: 06 сен 2009, 11:07
Откуда: г. Винница

#2 Сообщение topick » 16 дек 2009, 22:13

Я пробував пару раз, більше не хочу, не сподобалось. Як на мене, то фідер більш активний і спортивний вид рибалки.

Стосовно коропа, то тут взагалі чиста рибозаготовка. Я сам бачив це. Жилка десь 0,5, або шнур 0,3(на око), повністю глуха оснастка. Опускає прямо в самі корчі. При покльовці на арапа пхає, незалежно від того, що вчепилось. Тобто ніякого виважування риби, боротьби немає.

Аватара пользователя
Valen
Сообщения: 457
Зарегистрирован: 10 июл 2008, 08:57
Откуда: Жмеринка

#3 Сообщение Valen » 16 дек 2009, 23:07

Ну не знаю, Костя - спробую тоді напишу, можливо і мені не сподобається. А про коропа з коряжника, на арапа - якось не уявляється. Не плотва все-таки, як його більше двох кг. на арапа вудкою 5 і більше метрів з глухою оснасткою. По-моєму на карпових сучасних снастях у нього шансів куди менше.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#4 Сообщение Crank » 17 дек 2009, 00:36

Valen писал(а):Ну не знаю, Костя - спробую тоді напишу, можливо і мені не сподобається. А про коропа з коряжника, на арапа - якось не уявляється. Не плотва все-таки, як його більше двох кг. на арапа вудкою 5 і більше метрів з глухою оснасткою. По-моєму на карпових сучасних снастях у нього шансів куди менше.
Valen , там оснастка краще не глуха :P Нахлистову катуху чіпляєш на самий комель вуглепластикового вудлища (я брав шестиметрові, з подовженим нижнім коліном і пустою вершинкою). Чуть вище катушки робиш отвір в нижньому коліні, десь 3 мм (бажано вивернути свердло під кутом) і туди пускаєш жилку з катушки. Жилку протягуєш всередині всіх колін (типу інлайнового спінінга). Так вона не плутається і навантаження розподіляється по бланку ідеально :P На кінець вершинки поперечний кивок. В разі гарної риби нахлистова катуха під тормозом дуже гарно жилку здає. Плюс дозволяє запросто змінювати довжину жилки і прекрасно балансує прут (бо вона важкіша в порівнянні з проводочною :wink: ) Щоб жилка не перетиралась при складенні -розкладенні в комель вставляеш шматок твердого пінопласту з жолобком, щоб виступав чуть вище отвору в бланці. Найдовше коліно нижнє, а інші коротші сантиметрів на 15, тож це можна зробити без проблем. І верхні коліна в нижньому гуляти не будуть.
Єдина незручність - треба привчитись складати поколінно, щоб жилка не затискалась між колінами при складенні.
Я робив такі вудки з А-елітовського Тріумфа, Мікадо, Тіки і Трабукки (остання - найгірша. як на мене). Буду в селі - сфотографую - викладу фото. Інша справа, що останні три роки ловлю лише спінінгом. Але, хай лежать :lol: Хто його знає.... :roll: :oops: :D
Да, пробував пускати жилку в торець комля (там є отвір для зливу води), отвір розсвердлював і ставив алюмінієву заклепку або ранінг СІК в оправі (Батсоновський) - получається гірше, ніж з отвором в нижньому коліні - жилка на гарній рибі при проході через таке кільце (коли катуха під тормозом здає) стає плоскою, тож таке не раджу.... :!:
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
topick
Сообщения: 1252
Зарегистрирован: 06 сен 2009, 11:07
Откуда: г. Винница

#5 Сообщение topick » 17 дек 2009, 13:09

Valen писал(а): А про коропа з коряжника, на арапа - якось не уявляється. Не плотва все-таки, як його більше двох кг. на арапа вудкою 5 і більше метрів з глухою оснасткою. По-моєму на карпових сучасних снастях у нього шансів куди менше.
Я сам неуявляв, поки не побачив сам, але там з вудочкою щось видумано, чи без кінчика, чи ще щось, але трохи швабру нагадує. Я просто написав те що бачив. Я чудово розумію, що тебе така рибалка не цікавить.

Аватара пользователя
Valen
Сообщения: 457
Зарегистрирован: 10 июл 2008, 08:57
Откуда: Жмеринка

#6 Сообщение Valen » 17 дек 2009, 21:32

Crank, дякую за пораду. Цікава ідея оснащення вудки - ніде ще про таку не чув. Дуже цікава... немає проблем з кільцями, непотрібно їх щоразу виставляти по одній лінії. Маю лише два питання по неї:
- що робиш з отвором верхнього коліна, адже при здаванні жилки під зусиллям, та й без нього, остання буде перетиратись об край
- вудка довга і не сама легка снасть у розкладеному вигляді, тому само собою хват з упором в лікоть. І котушка знаходиться в районі ліктя, мабуть не дуже зручно підмотувати - відпускати?

І ще питання по самій ловлі, ти ловив безнасадочними мормишками, чи тільки з підсадкою. Мені більше подобається ідея з безнасадочними. І по рибі, як на таку снасть ведеться карась, плотва?

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#7 Сообщение Crank » 17 дек 2009, 22:36

Valen писал(а):Crank, дякую за пораду. Цікава ідея оснащення вудки - ніде ще про таку не чув. Дуже цікава... немає проблем з кільцями, непотрібно їх щоразу виставляти по одній лінії. Маю лише два питання по неї:
- що робиш з отвором верхнього коліна, адже при здаванні жилки під зусиллям, та й без нього, остання буде перетиратись об край
- вудка довга і не сама легка снасть у розкладеному вигляді, тому само собою хват з упором в лікоть. І котушка знаходиться в районі ліктя, мабуть не дуже зручно підмотувати - відпускати?

І ще питання по самій ловлі, ти ловив безнасадочними мормишками, чи тільки з підсадкою. Мені більше подобається ідея з безнасадочними. І по рибі, як на таку снасть ведеться карась, плотва?
Об край жилка не перетирається. Кінчик гнучкий :P - жилка за край, коли сходить - практично не чіпляє. І отвір в кінчику не розбивається - я в перших ставив на вершинку коронку з тоненької трубочки, а потім перестав.
Хват може бути любий. Центр маси десь сантиметрів в 50-60 від комля - за рахунок важкенької нахлистової катушки - рука не втомлюється. А підмотувати жилку треба приблизно раз в 15-20хвилин (це ж не спінінг) - коли різко змінюється глибина лову і коли нормальна риба зриває тормоз..... Ну, коротше, раз в 15-20 хвилин :lol:
По безнасадках: в тих краях, де ловимо ми з тобою, карась краще бере на мідну спіральку, залиту свинцем, ніж на чистосвинцеву мормиху. Величину гака і масу мормихи підбираєш під конкретні умови - мормиху треба на вудлищі відчувати. Весною на безнасадку і карась і плотва і окунь, а влітку треба підсажувати, бо безнасадка стає схожа на мазохізм :roll: :oops: . Да, плотви можна навіть з одного місця зловити дуже багато, треба тільки пару жмень макуху з піском. Сильно нагадує рибозаготовку, тому я це все і кинув.... Влітку, коли немає масового ходу риби і багато трави у воді, обловити павука (фатку :twisted: ) - не проблема....
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Valen
Сообщения: 457
Зарегистрирован: 10 июл 2008, 08:57
Откуда: Жмеринка

#8 Сообщение Valen » 17 дек 2009, 22:57

Crank писал(а):А підмотувати жилку треба приблизно раз в 15-20хвилин (це ж не спінінг) - коли різко змінюється глибина лову і коли нормальна риба зриває тормоз..... Ну, коротше, раз в 15-20 хвилин :lol:
Ну а коли ловиш 7-им вудлищам на відносній мілині, спуск жилки - 3-4м. Зловив рибку, як її в руки взяти. Або складати коліна, або ж котушкою... Котушкою швидше...

Ну ось і ти про рибозаготовку. Мені не потрібно багато риби. А чому ж так мало рибаків ловлять такою снастю коли вона така ефективна?

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#9 Сообщение Crank » 17 дек 2009, 23:13

Valen писал(а):
Crank писал(а):А підмотувати жилку треба приблизно раз в 15-20хвилин (це ж не спінінг) - коли різко змінюється глибина лову і коли нормальна риба зриває тормоз..... Ну, коротше, раз в 15-20 хвилин :lol:
Ну а коли ловиш 7-им вудлищам на відносній мілині, спуск жилки - 3-4м. Зловив рибку, як її в руки взяти. Або складати коліна, або ж котушкою... Котушкою швидше...

Ну ось і ти про рибозаготовку. Мені не потрібно багато риби. А чому ж так мало рибаків ловлять такою снастю коли вона така ефективна?
Я, Валя, брав тільки шестиметровки.... Куди більше вже на ту річку..... Стравити жилку з нахлистової катушки ніяких проблем нема. Перехопив рукою біля котушки, скільки треба стравив, а коли працюєш снастю, треба щоб рука від точки балансу на кілька сантиметрів нижче була. А чому мало таких рибаків - не знаю.... Може тому, що нормальний комплект (вуглепластикове вудлище - нормальна котушка - котушкотримач- жилка - кивок) коштуватимуть разом зовсім недешево. Набагато дешевше поставити п*ять-сім склопластикових чи бамбукових прутів і в напівтверезому вигляді просидіти біля них цілий день, ховаючи в торбу все підряд, а другий раз їхати в друге місце, бо попереднє засмічене-загажене :twisted: :twisted: :twisted:
Валя, сподіваюсь, ти це на свій рахунок не сприйняв Изображение
Та й взагалі. думаю, з наших форумчан це нікого не стосується. Але "такие рыболовы" вже достали, і думаю, не тільки мене... Изображение
In my humble opinion
Изображение

monstrofrock
Сообщения: 24
Зарегистрирован: 11 ноя 2009, 20:05

#10 Сообщение monstrofrock » 20 дек 2009, 10:41

Использую такую снасть для ловли карпа. Удилище Tica и New Hunter 7м, монтирую на коленах маленькие кольца и катушкодержатель, катушка нахлыстовая, раньше использовал шнур, в этом году полностью перешёл на флюрокарбон 0.35, кивок и мормышки делаю сам. Ловлю с подсадкой и прикормкой гороха, пробовал другие насадки, плотва и карась достают. Снасть действительно очень уловистая, с нулём или без поклёвки приезжал очень редко. В этом году ( и за всё время ) рекорд карп на 12 кг. :lol: .

Аватара пользователя
Андрей
Сообщения: 1242
Зарегистрирован: 22 май 2007, 21:47
Откуда: г.Винница

#11 Сообщение Андрей » 03 янв 2010, 02:37

http://nepoganini.narod.ru./nipel.html
кивок для удочки.. Просто как 2*2..

И вариант для зимников.
http://dj.design.kiev.ua/2009/12/15/kivok/
Леска никогда не порвется, если вы договоритесь с рыбой не делать резких движений и соблюдать обоюдную осторожность при вываживании.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#12 Сообщение Crank » 04 янв 2010, 15:00

Ось. був в селі - зробив фото. Але краще, коли жилка йде не через торець, а робити отвір в бланку...

Изображение

Изображение

Изображение
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Valen
Сообщения: 457
Зарегистрирован: 10 июл 2008, 08:57
Откуда: Жмеринка

#13 Сообщение Valen » 04 янв 2010, 20:23

Дякую, Олександр за фото, ідея зрозуміла. Ти навіть пробку на ручку пришпандьорив - файно...
Декілька питань...
- Скільки орієнтовно коштує нахлистова котушка, мінімально необхідної якості.
- такі махи про які ти розповідав де зовнішнє коліно на 20см більше за всі інші - є у продажі? Всі, що я бачив, пірамідкою на 5см менші за наступне.

Я мабуть, не буду поспішати з придбанням - все таки карбоновий мах на 6-7м + нахлистова котушка заважать більше 500грв. Мабуть спробую на своєму 5м склопластиковому з дешевою провідною котушкою, а далі побачу. Мормишок вже трохи прикупив - сезон :D , декілька кивків теж (у Фастові) - правда їх потрібно доробити.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#14 Сообщение Crank » 04 янв 2010, 21:25

Valen писал(а):Дякую, Олександр за фото, ідея зрозуміла. Ти навіть пробку на ручку пришпандьорив - файно...
Декілька питань...
- Скільки орієнтовно коштує нахлистова котушка, мінімально необхідної якості.
- такі махи про які ти розповідав де зовнішнє коліно на 20см більше за всі інші - є у продажі? Всі, що я бачив, пірамідкою на 5см менші за наступне.
1. За цей Фенвік я заплатив 100 грн (25 баксів), пам*ятаю як зараз, хоча це було років з 8 тому :wink: (Для мене це тоді були самашедчі :P гроші), але вона відробила кожну копійку і ще відробить :oops:
Є простіші, але яку б катуху ти не брав, обов*язково перевір, щоб тормоз/регулятор працював нормально і в обидві сторони (там на них шпиндик :P переставляється) і катуха обов*язково повинна мати великий внутрішній діаметр шпулі ( є багато нах. катушок з щоками великого діаметра, але малим внутрішнім діаметром шпулі/осі - прийдеться багато бекінгу підмотувати). А на такій конструкції бекінгу зовсім немає.
2. Всі нормальні махи-шестірки, які мені попадались мали нижнє коліно набагато довше, ніж наступні. Це Tica Wonder, A-elita Triumf (та ж сама Tica), Siweida Sella 600, навіть Mikado Matrix Competition 600, головне, щоб довжина телескопа у складеному стані була 1450мм (бо вони є ще по 1220мм) Я в них розбираюсь мало, це хай поплавочники підкажуть.....
In my humble opinion
Изображение

Ответить