Техника вываживания крупной рыбы на УЛ снасть

Модератор: shurik

Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Ruslan
Сообщения: 985
Зарегистрирован: 03 дек 2007, 14:21
Откуда: Винница
Контактная информация:

Техника вываживания крупной рыбы на УЛ снасть

#1 Сообщение Ruslan » 05 мар 2009, 21:57

На базі останніх рибалок, у мене виникло запитання, як правильно виважувати "нормальний" екземпляр на УЛ снасть?
Ситуація: сів у мене на лайт судачок 1,4 кг, судак і сом, як відомо жмуться до дна і практично не гуляють. Так от, в такому випадку, лайтом можна примінити прийом силового викачування, що і було зроблено. А от надіюсь на Фінезу підсяде щось нормальне, але за виважування переживаю, тому що практики немаю :oops: Що робити в такому випадку? Щоб вівці були цілі і вовки ситі...
З щукою ,мені здається, трохи простіше,так як і з окунем, вона гуляє, і сама рано, чи пізно піднімається в верхні слої води.
Допоможіть порадами УЛьщики?
Та й тема цікава для спілкування :wink:

P.S. Забув, у нас же ще й течія "допомагає" потягати рибку :)
Изображение

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#2 Сообщение Ярико » 05 мар 2009, 22:30

У мене спін Тіка з тестом 1/32-3/16oz, реально гарно можна ловити десь до 8-9гр.
Я висловлю свій погляд!!! на цю проблему. Я вважаю, що перш за все треба бути впевненим у своєму спіні і гарно відрегулювати тормоз. А щодо виважування рибки, то особисто я люблю форсувати події і тягнути напролом, коли це можливо. Також якщо я ловлю на течії, наприклад під Сабарівською Гес по правому березі, то я намагаюсь підняти рибу на поверхю і підтягувати вже по поверхні, так зазвичай до берега риба доходить десь в 5-7м. від мене, тоді я потроху її підтягую за допомогою спіна, що стосується того як брати рибу, то в принципі мені подобається брати підсаком, але як завжди коли потрапляє щось варте підсака, то стає не до нього. Щука, судак, окунь, жерех мені здається всі доволі легко підіймаються на поверхню, єдине можуть добряче повести вбік, але тим цікавіше. А от з сомом у мене виникали проблеми, часто він тікав на дно і об каміння перетирав шнур, ось тут як на мене тяжка ситуація. Якщо гарний сомик, то тормоз затягувати небезпечно, а як не затянути то заведе кудись, в таких "безвихідних" ситуаціях я просто прижимаю рукою дужку катушки спін тримаю так щоб на нього не було ніякого навантаження і просто тяну поступово відходячи, тут вже вся надія на шнур. В моєму випадку результат десь 30 проти 70 процентів на користь сома. Якщо так не зробити є небезпека що сом просто вимотає весьшнур і так само обірве. І це не принесе ніякої шкоди механізму котушки.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

Re: Техника вываживания крупной рыбы на УЛ снасть

#3 Сообщение Crank » 05 мар 2009, 22:50

Ruslan писал(а):На базі останніх рибалок, у мене виникло запитання, як правильно виважувати "нормальний" екземпляр на УЛ снасть?
Ситуація: сів у мене на лайт судачок 1,4 кг, судак і сом, як відомо жмуться до дна і практично не гуляють. Так от, в такому випадку, лайтом можна примінити прийом силового викачування, що і було зроблено. А от надіюсь на Фінезу підсяде щось нормальне, але за виважування переживаю, тому що практики немаю :oops: Що робити в такому випадку? Щоб вівці були цілі і вовки ситі...
З щукою ,мені здається, трохи простіше,так як і з окунем, вона гуляє, і сама рано, чи пізно піднімається в верхні слої води.
Допоможіть порадами УЛьщики?
Та й тема цікава для спілкування :wink:

P.S. Забув, у нас же ще й течія "допомагає" потягати рибку :)
Тут я тобі скажу так :P Така фінеза з нормально настроєним фрикціоном і шнуром 6 фунтів виведе все, що ти зможеш в наших річках/ставках впіймати :P Тим більше в комплекті з Біомастером 2500 :) . Крім, звичайно, сома :cry: Виходити на нормального сомика з таким комплектом - це навіть не сміливо чи дуже сміливо. Це снасті буде ....йок :cry: Але завжди є вибір - що важливіше в даний момент - риба чи снасть. Я в таких випадках просто вважаю, що риба була не моя і не туди попала. Але деколи рогом впираєшся...до кінця :P
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Ruslan
Сообщения: 985
Зарегистрирован: 03 дек 2007, 14:21
Откуда: Винница
Контактная информация:

#4 Сообщение Ruslan » 05 мар 2009, 23:07

Але, щось все таки Фінеза не додає впевненості в силовому виважуванні, як рекомендує Ярік, страшнувато вона гнеться :lol:
А от в Сабарові на неї ловити однозначно не буду, крім звісно окуньчика, там потрібна жорстка палка, якою можна було робити різкі відриви, щоб приманка не сідала в камінці, та й в Сабарові під ГЕСом тільки й потрібне швидке силове виважування, як Ярік і писав.
Изображение

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#5 Сообщение Ярико » 05 мар 2009, 23:21

Я пробував на неї ловити, правда не в Сабарові, а у себе в селі, брав у товариша, то щуку на 2.9кг тягнув на пролом, правда на озері.

Аватара пользователя
Саня-Fisher
Сообщения: 567
Зарегистрирован: 10 май 2007, 21:45
Откуда: Винница

#6 Сообщение Саня-Fisher » 06 мар 2009, 00:19

На мою думку саме головне - це робота фрикціона. Якщо можна дати рибі погуляти то даю, але коли в мене в тому ж Сабарові сів судачок в пів кіло, правий берег відразу за ГЕС, то першого я дістав бо нікого ще небуло і мені ніхто не заважав. Але коли сів другий, то через кожних 5 метрів хтось стояв, то вже небуло місця щоб розвернутись і я зробив щось схоже як пише Ярік тільки для того щоб він просто злетів.
Більше не став ловити бо бачив, що нема сенсу... у тому місці.
Але діставати УЛ щось вагоме, що заставляє гнутись спін від носу до п'ят - то це КАЙФ.
Найбільше мені подобається ловити окунів десь від 250 г. :roll:
ЗИ. Не заходьте на Чернівецький сайт, бо там такі окуні сфоткані уже в цьому році, що в мене руки починають трястись... шутка, але правда це до УЛ не відноситься.
:arrow: http://www.fishingsport.cv.ua/forum/ind ... ic=136.360
:arrow: http://www.fishingsport.cv.ua/forum/ind ... ic=136.345
:shock: :shock: :shock: :shock:
Life is simple - eat, sleep and fishing!!!

Аватара пользователя
Андрей
Сообщения: 1242
Зарегистрирован: 22 май 2007, 21:47
Откуда: г.Винница

#7 Сообщение Андрей » 06 мар 2009, 01:17

Техника вываживания крупной рыбы на УЛ..... По моему тут все просто. Есть возможность дать рыбе погулять, дай ей эту возможность. Если же нету такой возможности, стараемся *выкачивать*. Ну а если совсем плохо, стараемся дать рыбе возможность уйти. Крупный экземпляр на УЛ нахрапом никогда не возьмеш. В худшем случае сломаеш спиннинг.
Леска никогда не порвется, если вы договоритесь с рыбой не делать резких движений и соблюдать обоюдную осторожность при вываживании.

Аватара пользователя
ZANDER
Сообщения: 220
Зарегистрирован: 06 мар 2008, 15:29
Откуда: г.Винница, Вишенка
Контактная информация:

#8 Сообщение ZANDER » 06 мар 2009, 07:58

Саме так! Якщо снасть дозволяє тягнути крупняк "нахрапом", то який це, пробачте, до біса Ультралайт?????!
А питання саме про виважування УЛом. І, по-моєму, між поняттями "виважування" і "висмикування силою з води" велика різниця. Така ж, як між прутами тоншими за мізинець (біля ручки) і штахетиною.
P.S.: все суто моє ІМХО...
Меняю проигрыватель на выигрыватель!

Аватара пользователя
Игорь Шакотько
Сообщения: 60
Зарегистрирован: 31 мар 2008, 20:58
Откуда: Украина г. Хмельницкий
Контактная информация:

#9 Сообщение Игорь Шакотько » 06 мар 2009, 10:10

Рыба удилище не ломает, ломает его рыболов! На TENRJY lunakia до 5гр. был пойман судак на 4 кг. Адреналин у пацана стекал в сапоги, но факт налицо. Еще в результате случайного багрения толстолоба на 20 кг спиннинг DAIKO скайлас до 7гр. вышел из поединка победителем. Так что, на 95% все зависит от действий рыболова.

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#10 Сообщение Alex » 06 мар 2009, 10:34

Як на мене, то головне не заводити спін за спину :wink: при виважуванні, не створювати гострих кутів між спіном та жилкою і не затягувати фрикціон.
8) Палки на зразок Фінези із вклеєною вершинкою, як на мене мають достатній запас міцності. На виважуванні нормальної риби тонка верхівка стає продовженням шнура, а включається у процес середня і нижня (відносно потужні) частини бланка...Так принаймні відпрацьовує мій Адамз Ультра (2-10гр). Я ним сміливо виваджував проти течії на Бугу (в перекаті) голавля на 2 кг :wink:
Головне ВІРИТИ у снасть і ВІДЧУВАТИ її!!! :wink:

Аватара пользователя
Саня-Fisher
Сообщения: 567
Зарегистрирован: 10 май 2007, 21:45
Откуда: Винница

#11 Сообщение Саня-Fisher » 06 мар 2009, 15:22

Игорь Шакотько писал(а):Рыба удилище не ломает, ломает его рыболов! На TENRJY lunakia до 5гр. был пойман судак на 4 кг. Адреналин у пацана стекал в сапоги, но факт налицо. Еще в результате случайного багрения толстолоба на 20 кг спиннинг DAIKO скайлас до 7гр. вышел из поединка победителем. Так что, на 95% все зависит от действий рыболова.

На сколько я понял то речь идет о ловле с лодок (опираюсь на отчеты которые раньше имели место), где можно дать рыбе погулять... И этим все сказано.

А у нас вопрос стоит немного в другом, - Сабаров на сколько я понял, берег и сильное течение...

Но принципи все можно если осторожно :)
Life is simple - eat, sleep and fishing!!!

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#12 Сообщение Crank » 06 мар 2009, 15:54

"Ну вы, блин, даете...."Изображение В кожного за спиною більше ніж по тонні риби, а вони.. :P .. Витягне-невитягне...... ВИТЯГНЕ! І руки що треба самі зроблять, і канплєхт там дуже і дуже.....головне щоб ПОПАЛАСЬ!Изображение
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#13 Сообщение Yurez » 06 мар 2009, 17:11

+1 до сказаного Baby Crank.
Да! "Без паники! Только без паники..!" Руки самі знають що робити.
Хоча, я, на УЛ - жодної пристойної риби не чіпляв... Все ще попереду... :wink:

П.С.:
По справжньому крупну рибу потрібно ловити відповідною снастю. А "зальотні" екземпляри тим і дорогі (та інколи - бажані), що привносять в розмірений ритм риболовлі свіжий подих... :wink:
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#14 Сообщение Crank » 06 мар 2009, 17:15

Yurez писал(а): А "зальотні" екземпляри тим і дорогі (та інколи - бажані), що привносять в розмірений ритм риболовлі свіжий подих... :wink:
Фіг, Юра, він після того свіжий..... після нормального екземпляра руки трясуться так. що сигаретою в рот не попадаєш.... Адреналін, мля... А деякі вночі сняться до цих пір :P
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Oleg V.
Сообщения: 241
Зарегистрирован: 24 янв 2009, 19:48
Откуда: г.Винница

#15 Сообщение Oleg V. » 06 мар 2009, 17:31

Изображение
Лунакия до 5гр, сильное течение, камни, несколько раз уходил против течки метров на 15... кайфа полные штаны...

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#16 Сообщение Crank » 06 мар 2009, 17:34

Oleg V. писал(а):Изображение
Лунакия до 5гр, сильное течение, камни, несколько раз уходил против течки метров на 15... кайфа полные штаны...
Оце воно :P Класно, блін!Изображение
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#17 Сообщение Yurez » 06 мар 2009, 17:43

Олег - браво! Це Ігор не про тебе писав у своєму пості?

Саш, дай, будь-ласка посилання на твій пост на "Доміку", де ти описав, як спіймав "того карпа". А-то, навіть білоруси цю тему обтирали, а ми - не удосужились прочитати.
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Oleg V.
Сообщения: 241
Зарегистрирован: 24 янв 2009, 19:48
Откуда: г.Винница

#18 Сообщение Oleg V. » 06 мар 2009, 17:52

Yurez писал(а):Олег - браво! Це Ігор не про тебе писав у своєму пості?
Нет, Игорь ловит на Днестре, а это у нас, на Бугу.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#19 Сообщение Crank » 06 мар 2009, 18:24

Yurez писал(а):Олег - браво! Це Ігор не про тебе писав у своєму пості?

Саш, дай, будь-ласка посилання на твій пост на "Доміку", де ти описав, як спіймав "того карпа". А-то, навіть білоруси цю тему обтирали, а ми - не удосужились прочитати.
http://fishing.kiev.ua/vb3/showthread.p ... nk&page=19
пост 1495
Але самі розумієте, зловити таку рибу і не ЗАКРИТИ нормально місце - треба бути ідіотом....
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#20 Сообщение Yurez » 06 мар 2009, 19:09

Там (в отчетах на "Домике")
Baby Crank писал(а): ... В этот момент корчу стало скучно и он поплыл против течения поближе к середине водоема. Разобраться, что это не совсем корч у меня мозгов хватило. Корчи, даже секретные, сами по себе против течения не плавают....
Дальнейшие полтора-два часа я опущу.... Скажу только, что техника вываживания при УЛ спиннинге не сильно отличалась от техники перетягивания каната. И как чаще и бывает в перетягиванни каната, победу одержал тот, у кого вес больше... А у меня вес под 120 против 12,5 у соперника!
Свидетелями всего этого были две бродячие собаки, бабка с пустым ведром и бабкина коза. Всем им огромадное спасибо за моральную поддержку и за то что не давали советов, а то всем известно, что подходящий совет в нужный момент очень часто приводит к завершению таких соревнований досрочно, и не всегда в пользу того, у кого вес больше.
Приємно було почитати. Тільки я ж було подумав, що ти його з лодки взяв... А ти з берега :!: :?: :shock:
Що таке 5,5-6 кг проти Дністровської весняної течії на спінові до 12 г - я знаю, але сазан на 12,5 на спін з тестом до 7 г - це дуже поважно :wink:.

Пи.Си.
От іще намалювалась вагома складова вдалого виважування крупняка - відсутність порад :lol:
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Ruslan
Сообщения: 985
Зарегистрирован: 03 дек 2007, 14:21
Откуда: Винница
Контактная информация:

#21 Сообщение Ruslan » 06 мар 2009, 19:21

Baby Crank, давненько так не сміявся, супер, молодець, вітаю!!!
Висновок 12.5 кг на ультралайт не намочивши штани не візьмеш :lol: :lol: :lol:
От тільки ссилочку конкретнішу би , а то перелопатив купу сторінок :wink: От тако http://fishing.kiev.ua/vb3/showthread.p ... k&page=100, і зразу пост 1495
Изображение

Аватара пользователя
КОЛЯ 75
Сообщения: 290
Зарегистрирован: 23 сен 2007, 22:21
Откуда: Винница

#22 Сообщение КОЛЯ 75 » 06 мар 2009, 20:21

Изображение
Финнеза до 5гр. шнур капитан 0.06,течки в том месте нету,но к дну давил добряче.Весу в нем ровно 3кг.
С ув.Бабий Николай

Аватара пользователя
Ruslan
Сообщения: 985
Зарегистрирован: 03 дек 2007, 14:21
Откуда: Винница
Контактная информация:

#23 Сообщение Ruslan » 06 мар 2009, 20:31

Коля, а процесс все таки вываживания, точнее твои действия , когда рыба прижимается ко дну?
Изображение

Аватара пользователя
КОЛЯ 75
Сообщения: 290
Зарегистрирован: 23 сен 2007, 22:21
Откуда: Винница

#24 Сообщение КОЛЯ 75 » 06 мар 2009, 20:37

По тихому выкачивал, параллельно следил за снастью чтоб не перегрузить.
С ув.Бабий Николай

Аватара пользователя
Юрий К
Сообщения: 2953
Зарегистрирован: 18 окт 2006, 23:31
Откуда: г.Винница
Контактная информация:

#25 Сообщение Юрий К » 06 мар 2009, 20:49

Ruslan писал(а):Baby Crank, давненько так не сміявся, супер, молодець, вітаю!!!
Висновок 12.5 кг на ультралайт не намочивши штани не візьмеш :lol: :lol: :lol:
От тільки ссилочку конкретнішу би , а то перелопатив купу сторінок :wink: От тако http://fishing.kiev.ua/vb3/showthread.p ... k&page=100, і зразу пост 1495
Молодчина... прикольнуло....
Куплю шкуру браконьера, дорого.

Ответить