Ловля сома на мишу, щура, ондатру...

Модератор: shurik

Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Tiras
Сообщения: 487
Зарегистрирован: 11 май 2007, 12:01
Откуда: г.Винница

Ловля сома на мишу, щура, ондатру...

#1 Сообщение Tiras » 04 авг 2008, 11:04

Прохання до всіх любителів лову сома на миші, криси, жуки.
Поділіться інформацією про уловисті приманки. Особливо цікавить ФОТО. А то вже дуже багато майстрів зявляється у Вінниці, стає важко розібратись...
Якщо також є відзиви про ловлю на звичайні воблери то буду радий почути.
Последний раз редактировалось Tiras 05 авг 2008, 11:41, всего редактировалось 1 раз.
(050) 387 32 07

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#2 Сообщение Yurez » 04 авг 2008, 14:14

Ню-ню, побалакаємо...:wink:
Последний раз редактировалось Yurez 23 янв 2009, 17:31, всего редактировалось 1 раз.
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Tiras
Сообщения: 487
Зарегистрирован: 11 май 2007, 12:01
Откуда: г.Винница

#3 Сообщение Tiras » 07 авг 2008, 09:21

Цікаво, що коли сом ловиться, то на березі стати немає де, а так ніби ніхто і неловить.
А амереканці не сплять ...
http://cgi.ebay.com/Kamikaze-X-LADY-BOM ... m153.l1262
(050) 387 32 07

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#4 Сообщение Yurez » 22 янв 2009, 08:21

Итак, пора оживиться в теме.
Ловля на мышу - это такой же "билет в один конец" - как ловля на УЛ-спиннинг. Даже что-то общее в этих видах есть. По крайней мере два момента: - абсолютный контроль приманки - это раз; - какой бы мощной снастью не ловил - иногда садится "такое", что всеравно получается по типу УЛ-спина (типа 3 кг щука на спин до 3 г и 3 Лб) - это два:lol:.
А как садится сом :!: Маленький - с "пушечным выстрелом", а большой - как будто приманку к поезду прицепили :!:
А ведь есть, что вспомнить с прошлого года :!: :wink:

Вячеслав из Киева интересовался фотками мышей. Давайте выложим, кто чем ловит. От разных мастеров, так сказать... Тирас, порадуй народ, пожалуйста :lol: :wink:
У меня, от Анатолия несколько моделей :arrow:
Изображение
Извиняйте за негламурную фотку :?. Думаю, что общий вид, хоть и без деталей, раскрывает основной типаж моделей :wink: .
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
shurik
Сообщения: 1441
Зарегистрирован: 07 мар 2006, 01:51
Откуда: Винница
Контактная информация:

#5 Сообщение shurik » 22 янв 2009, 08:28

Твоими мышами собака дома играется или это ХИЩНИК? :)
Shurik

Аватара пользователя
Valen
Сообщения: 457
Зарегистрирован: 10 июл 2008, 08:57
Откуда: Жмеринка

#6 Сообщение Valen » 22 янв 2009, 09:25

Yurez, твої миші з якого матеріалу зроблені, це бальза (дерев'яні) чи щільній пінопласт?

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#7 Сообщение Yurez » 22 янв 2009, 13:12

Тут буде відповідь на два попередні пости:
- Миші з твердого пінопласту. Масою від 11 до 13 г. Собаку не тримаю, а "покоцаними" виглядають сірі "миші" тому, що Анатолій, скоріше за все використав для них лак на основі ацетону, або іншого якогось розчинника, якиї розчиняє пінопласт :lol:. Але так навіть і прикольно.
Чекаємо фоток від Тіраса, там є що показати :lol: :wink:.
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#8 Сообщение Crank » 22 янв 2009, 22:00

А на якій глибині (приблизно) вони йдуть? І який потібен тест спіна/катушка? Бо я на миші ніколи не ловив :oops:
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#9 Сообщение Yurez » 22 янв 2009, 23:43

Миші можуть іти на різній глибині, залежно від своєї маси і налаштування лопатки. В середньому - біля 2-х метрів.
Більшість покльовок сома є тоді, коли миша "тикається" об дно. Тому, потрібні різні миші. Такі, поки що, є тільки у Тіраса. Ні Толя, ні Нахман не розширюють асортименту, нажаль... :?
З приводу теста спіннінга: щоб закинути і провести, достатньо мати спін з верхнім тестом від 18 грамів. А зустрічне питання задам я: - Яка потужність по класу має бути у спінінга, щоб дістати правильного сома (кілограм від 6-8 і більше), викачуючи його серед валунів проти неслабкої течії? :twisted:
Добре себе показали банакси Тінфіш з тестом до 27 г і 42 г.
Хоча, це такий вид ловлі, що спін повинен бути просто зручним і, по можливості - не важким. Високий модуль графіту не важливий, ІМХО.
Катушка повинна бути дуракостійка, силова, з правильним фрикціоном - це важливо. Думається корморанівська Коркаст підійде дуже гарно. Шнурок потрібен десь на 12-15 лб і довгий поводок (можна і 1 м) з грубої (0,4-0,6 мм) монки або хардмоно, бо сом обрізається на камінні на раз-два. Гачки мають бути - як на фото... Ще можуть бути гамакатсу (бронзові добрі були в південнобузькому). А ще можна білі овнеровські із прямим піддівом (у Віталія є...). Іншим гачкам я не вірю, після цього сезону :oops: :wink:.
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#10 Сообщение Crank » 22 янв 2009, 23:58

Юра, я все пойняв :P Дякую за інфу. В цьому сезоні попробую :P Сомиків (і сомів), звичайно, ловив, але на ШТУЧНУ приманку - ні разу в житті :031:
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#11 Сообщение Crank » 23 янв 2009, 00:32

Yurez писал(а): А зустрічне питання задам я: - Яка потужність по класу має бути у спінінга, щоб дістати правильного сома (кілограм від 6-8 і більше), викачуючи його серед валунів проти неслабкої течії? :twisted:
Про сома не знаю :cry: А про інше, ось:
Изображение
Ця штука ПРАВИЛЬНО взяла сріблястий твістер в кінці минулого року, на одному ставку, куди ти також не один раз їздив на рибалку :P
Спін Extreme Line, в рості 2,4 до 7 грам.... Правда, катушка і шнур там були явно не ультралайтові :P Поставив, щоб не морочитися з зачіпами/обривами джигів. Помогло.... :P
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#12 Сообщение Yurez » 23 янв 2009, 11:29

Baby Crank писал(а): ...Про сома не знаю :cry: А про інше, ось:
Изображение
Ця штука ПРАВИЛЬНО взяла сріблястий твістер в кінці минулого року, на одному ставку, куди ти також не один раз їздив на рибалку :P
Спін Extreme Line, в рості 2,4 до 7 грам.... Правда, катушка і шнур там були явно не ультралайтові :P Поставив, щоб не морочитися з зачіпами/обривами джигів. Помогло.... :P
Та-да-да-дам :!: На Екстрім лайн :?: Приз - в студію :!:
Кіт кілограмів 3,5-4 чи 5-6 :?: :lol:
Мля..., а короп-то на мішку лежить... Афігеть :!:
Я, за минулий рік мав двох чомбатих 5 і 5,5 на твістера, але спін був потужніший... :wink:
Последний раз редактировалось Yurez 23 янв 2009, 11:38, всего редактировалось 1 раз.
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Сергей
Сообщения: 384
Зарегистрирован: 16 мар 2006, 09:24
Откуда: Винница
Контактная информация:

#13 Сообщение Сергей » 23 янв 2009, 11:35

Юра, а можно чуть подробней про ловлю на мышек?
У меня есть три штучки таких как на твоей фотке, но пока не разрыблены... Пробовал ими ловить возле перекатов, но чувствую, что то делал не так...

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#14 Сообщение Yurez » 23 янв 2009, 11:45

Сергей писал(а):Юра, а можно чуть подробней про ловлю на мышек?
У меня есть три штучки таких как на твоей фотке, но пока не разрыблены... Пробовал ими ловить возле перекатов, но чувствую, что то делал не так...
Скорее - просто "не там"... :wink:
Сом, если активен - будет брать хорошо. Я, в Воробиевке, хожу по точкам. Заметь, мышами - там никто не ловит абы-где... Находишь натоптанное место и вперед :!:
Но, нюансы есть... В самих МЫШАХ.
Воблер-то не фабричный, поэтому не все и не всегда имеют одинаковую игру :?. Береш плоскогубцы и строишь лопасть. Как? Главное, что бы тебе понравилась игра (при твоей проводке). Если это чувство пришло - ловить будет. Это Факт! Была у меня в прошлом году мышка, которую не мог переловить никто, когда я выезжал с друзьями... Сом утаскал, жалко было :cry: :!:
Потом Тирас затюнинговал одну - бомба получилась :!:
Но я отвлекся.
Значит, место и настроенная мышь - залог успеха.
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Сергей
Сообщения: 384
Зарегистрирован: 16 мар 2006, 09:24
Откуда: Винница
Контактная информация:

#15 Сообщение Сергей » 23 янв 2009, 12:22

У меня из 3 моих мышей одна трофейная, вытянул мой кресный макушатницей, мож твоя :D

Играют они у меня так, что аж спин трасется. Частые и мощные колебания. Как настроить что бы понравилась мне - не знаю, да и мне зачем нравиться, надо что бы сомику понравилась :D
Можешь как-то описать нужную игру?

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#16 Сообщение Yurez » 23 янв 2009, 12:43

Сергей, дальше "жесткое ИМХО":

Мышь должна идти ровно, не рыскать, игра должна быть без сбоев, лишних виляний, не должна заваливаться (лучше - при любой скорости). Не все мыши должны трясти удилище. некоторые имеют более щадящую игру - но ловят исправно...

Иногда кажется, что сому глубоко пофиг на что брать... Поэтому и пишу - главное, чтобы нравилось рыбаку. Нравится - значит может представить, что приманка делает при изменении проводки. Приманка предсказуема... Ты в ней уверен.

Сом чаще всего берет при равномерной медленной проводке, когда приманка идет над самим дном, иногда его касаясь. Иногда, но лишь иногда - сом лучше берет после пауз.

Поэтому все настройки мыши сводятся к тому, что бы сделать лопату максимально симметричной, а игру мыши - стабильной. Правда, иногда, на мышах сделаных двумя левыми руками, приходится чудить, что бы добится игры. Но лучше сразу, при покупке, выбирать наиболее симметричные и красивые мыши.
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Tiras
Сообщения: 487
Зарегистрирован: 11 май 2007, 12:01
Откуда: г.Винница

#17 Сообщение Tiras » 23 янв 2009, 14:28

Дуже хороша миша довго не служить...

Перед тим як Yurez скинить фото мишок напишу декілка слів із свого невеликого досвіду.
Приманки мишок, крис, ... у мене в коробках були в наявності ще років 5-6 назад. Час від часу я пробував на них ловити і одна з крис на кожній рибалці приносила мені сомика, а бувало і краще. Тому з роками частину своїх мишей я розпродав залишивши 3 шт. для просто так. Проте в 2008 році вирішив серьозно зайнятись ловлею сома на миші...
Проте зразу виникли питання по покупці мишей. На сьогодні на ринку Вінниці представлені приманки чотирьох- пяти мастрів, хоча миші виготовляють набагато бльше рибалок. Особисто я віддав перевагу мишам Толіка, який підписується, як КИТ. Справа в тому, що на його приманками я ще ловив тоді, коли він підписувався як УСПЕХ. (Його миші найакуратніші і накрасивіші інше мене цікавило менше). Я не кажу, щоі приманки інших мастрів не ловлять, просто я їх не випробовував. Але коли серьозно начинаєш чимось займатись то виникає багато питань вирішення на які важко знайти. І для того щоб відповісти на ці питання потрібно, щоб була велика лінійка приманок з різним забарвленням, різною вагою, різними лопатами і головне такі, як мені подобаюься. Поступово ринок мене перестав влаштовавти перш завсе шаблонністтю (однакові) приманок. Різнні глибини, течія, рівень води, а приманки однакові і це дуже дратує. Я декілька раз намірювався розпочати роботу над мишами, навіть один раз декілька вирізав з бузини, але на тому і закінчив. Проте настав час коли тупо після чергового сома рощібнувся карабін і моя любимочка яка ловила навіть на березі, без шнура на всьому замаху полетіла під той беріг річки. Скільки я наплавався проти течії щоб її знайти, але так видно було потрібно.
Після чого я кинувся в пошук тої ідеальної приманки яка в мене була, але ті перебірки які доходили в магазин були далекі від того, чого я хотів. В деяких мишей я повністю перегенав лопати псля чого вони починали ловити інші пробував взагалі переробити, одна з таких є на фото в Джури Юри, коли після того, як з нею я нічого не міг зробити взяв розсвердлив її і догрузив 3,5 гр.
Після того коли мені перстало все подобатись я продав усі приманки друзям які на той час теж вкусили смак лову сома і залишившись без приманок вирівшив спробувати зробити те, що мені подобаєтся і ні на кого не гримати. Тоді і зявилась мета спробувати через форум подивитись на форму уловистих приманок, але як бачимо ніхто ділитись уловистими приманками не хоче, думають що вони будуть служити вічно.
Перші приманки я зробив десь в серпні місяці, тому в мене не було достатньо часу усі обловити, але частина з них встигла відзначитись навіть зявилось бажання їх повторити. Що з цього вийшло, то кум Yurez витавить фото, тоді і опишу.
(050) 387 32 07

Аватара пользователя
Tiras
Сообщения: 487
Зарегистрирован: 11 май 2007, 12:01
Откуда: г.Винница

#18 Сообщение Tiras » 23 янв 2009, 15:14

Дякую Куме Yurez
Так, як фотографій супер уловистих мишей ніхто у форумі не вивішав то за основу взяв миші і криси Толіка та Бевз Володимир Федорович презентував для зразка дві мишкі автора, який їх придумав.
Трохи спробую по моделях які є не стандартні. Спершу просто ніж не туди пішов і получилось щось таке похоже на мишу. Потім спробував і друга такаж вийшла. Пізніше кум дась їм назву конкорд. Що цікаво назва себе повністю виправдала. В більшості випадків заброс просто супер. Обловив зелену не один раз.
Изображение
Нижче наведено миші з нижнім розміщенням лопати. Вершня модель тонуща (обловлена), нижні плаваючі.
Изображение Изображение
Далі наведено ряд вузькотілих приманок з метою щоб на них також брав судак. Різна вага та форма лопати.
Изображение

Изображение
Миші з ступенчастою лопатою різної плавучості (окремі обловлені)
Изображение Изображение
Миші з прямою лопатою також з різною плавучістю(є миші на які були удари чи обловив)
Изображение Изображение
Експериментальні моделькі тонущі (вага більше 17 гр.)
Изображение
А це моя перша мишка (пока не обловлена).
Изображение
(050) 387 32 07

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#19 Сообщение Crank » 23 янв 2009, 16:56

Спробую підбити те що я зрозумів :D
1 Найуловистіші кольори - зелено-білі або сіро-білі.
2 Маса миші може бути різна і різна лопата, але приманка ПРИДОННА
3 Гру підбираємо на основі власного досвіду :cry:
4 Для такої ловлі бажана надійна палка-унцевик, краще модер.
5 Катухен може бути будь-який, але щоб на рибі не підвів і як для таких приманок, приблизно 3000 по кл. Шимано.
6 Шнур до 15-20 фунтів на розрив.
:026:
Якщо щось не так, прошу Майстрів поправити :P
ЗИ Рибу шукаємо там, де вона є :D
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Tiras
Сообщения: 487
Зарегистрирован: 11 май 2007, 12:01
Откуда: г.Винница

#20 Сообщение Tiras » 23 янв 2009, 17:16

Baby Crank писал(а):Спробую підбити те що я зрозумів :D
1 Найуловистіші кольори - зелено-білі або сіро-білі.
2 Маса миші може бути різна і різна лопата, але приманка ПРИДОННА
3 Гру підбираємо на основі власного досвіду :cry:
4 Для такої ловлі бажана надійна палка-унцевик, краще модер.
5 Катухен може бути будь-який, але щоб на рибі не підвів і як для таких приманок, приблизно 3000 по кл. Шимано.
6 Шнур до 15-20 фунтів на розрив.
:026:
Якщо щось не так, прошу Майстрів поправити :P
ЗИ Рибу шукаємо там, де вона є :D
Не вважаю себе майстером, але відповідь дам:
1. Непринципово, але коли відривається миша і ти за нею запливаєш то з чорною спинкою практично можна попрощатись, тому я надаю перевагу ядовитим.
2. Тряпляються випадки коли сом активний і атакує мишу після падіння, але це не так часто тому приманку потрібно подавати до дна. Сьогодні для мене є мрією №1 зробити мишу для Дністра.
3. Тут правил немає, коли сом активний то бере на все, а коли ні то потрібно довго переберати (якщо є що). Не раз були рибалки коли працювала якась одна миша і інші 2-3 десятки ніодного удару.
4. У мене був тінфіш 2,74 м, 10-42гр. (просто супер).
5. З катушкою можу непогодитись. Тяговита це 100%, але основна нагрузка якраз іде не від риби, а від приманки, яка дуже опориста. Причому катушка повинна бути якісна, бо заброс робиться важкою обємною приманкою і якщо буде зброс петель, то за приманкою в кращому випатку прийдеться плисти. У мене Калдія Кікс 3000.
6. Шнур у мене Асама 0,21
(050) 387 32 07

Monax
Сообщения: 49
Зарегистрирован: 18 янв 2009, 09:27
Откуда: Kiev

#21 Сообщение Monax » 23 янв 2009, 21:07

Юра спасибо за ссылочку..я почему то думал что мышь должна поверху играть ну типа мышкование на северных реках..а тут все дело в воблере...
Как ты считаешь..что ваши винницкие мыши именно наиболее уловисты по сому...чем например взять каких-то фетиков..ну к примеру Д и ДД чери от джекола..или рапаловские феты...ну и так далее..
Спасибо и удачи..
fishing

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#22 Сообщение Yurez » 24 янв 2009, 17:11

Monax писал(а):Юра спасибо за ссылочку..я почему то думал что мышь должна поверху играть ну типа мышкование на северных реках..а тут все дело в воблере...
Как ты считаешь..что ваши винницкие мыши именно наиболее уловисты по сому...чем например взять каких-то фетиков..ну к примеру Д и ДД чери от джекола..или рапаловские феты...ну и так далее..
Спасибо и удачи..
Що тут скажеш - дійсно, це не той "миш", на якого ловлять тайменя... :wink: Честь і хвала, тому майстру - хто придумав вінницьких мишей :!:
З приводу інших воблерів - попадаються соми і на них... В Вінниці просто свої традиції, які мали, в числі іншого - матеріальну сторону.
Я ось про що: років 3-4 тому, рапаловський фєт коштував близько 40 грн., а миша 12-16, ну може 18 грн. Враховуючи втрату воблерів, ціна мала значення.
Скільки коштуватиме миш сьогодні - я ще не знаю, але якщо буде дорожчою від 30 грн. - то, можливо, пробуватиму фабричні, недорогі воблери :wink:.
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Monax
Сообщения: 49
Зарегистрирован: 18 янв 2009, 09:27
Откуда: Kiev

#23 Сообщение Monax » 24 янв 2009, 18:38

Юра привет...
Понял..спасибо...
fishing

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#24 Сообщение Ярико » 30 янв 2009, 21:10

Из моего опыта могу посоветовать пару воблеров - это Salmo Hornet соответствующего размера и Bomber кислотно зелёного(салатового) цвета.

Аватара пользователя
Oleg V.
Сообщения: 241
Зарегистрирован: 24 янв 2009, 19:48
Откуда: г.Винница

#25 Сообщение Oleg V. » 03 фев 2009, 17:18

Monax писал(а):Юра спасибо за ссылочку..я почему то думал что мышь должна поверху играть ну типа мышкование на северных реках..а тут все дело в воблере...
Как ты считаешь..что ваши винницкие мыши именно наиболее уловисты по сому...чем например взять каких-то фетиков..ну к примеру Д и ДД чери от джекола..или рапаловские феты...ну и так далее..
Спасибо и удачи..
Добавлю, если можно. По статистике Винницкая мыш раза в два меньше садится в камни, чем все известные мне воблера. Ловим в основном с берега, на дне как правило сплошные камни, достаточно сильное течение. Камушки разные по высоте. Смотри фото наших перекатов- под водой тоже самое. Забросы в основном поперек течения, с медленной подмоткой. Какой магазинный долго протянет? Да и по забросу у мыши не много конкурентов найдется. А при береговой ловле и соответствующей толщине шнура это существенно.
Решил добавить. По роду деятельности часто бываю в Стамбуле. Времени свободного практически нет, но пару магазинов посетить удалось. Беднинько там у них. НО!!! В одном магазинчике висел плакат с рыбами, которых они там ловят. Сом там был. Турецкий я знаю оч. плохо, но кое-что понял. Сома они не ловят и в пищу не употребляют, но он им очень мешает ловить другую рыбу, рвет гад все снасти. И если хочется побороться с крупной рыбой, то... и достал мышь. Тоесть мышь аля натюрель. С глазками, ушками, хвостиком и волосатую. Чего он там еще лопотал я не понял. Показывал: бросаеш и медленно тянеш, а потом- и разводил руки точь в точь как у нас. Мышки все были тонущие, без собственной игры, согромным тройником в попе. Приглашал на рыбалку. Смутил, иноверец, больной ум. Вот теперь мечтаю о турецких сомах. Да и нашу мышку с ихней в работе сравнить интересно.

Ответить