Страница 1 из 1

ПРАВИЛА зі спортивної ловлі риби фідером (2017 частина II)

Добавлено: 13 ноя 2017, 20:38
Юрий К
7. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

7.1. Змагання зі спортивної ловлі фідером складаються з тренувань та турів. Всеукраїнські змагання складаються з:
- тренування - перший день змагань;
- 1-й тур – другий день змагань;
- 2-й тур – третій день змагань.

Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.1. Правил.

7.2. Тренування.

7.2.1. Тренування на всеукраїнських змаганнях є обов`язковим (обов`язкова присутність всіх зареєстрованих спортсменів та команд). Кількість необхідного часу для безпосередньо ловлі риби (не менше 3-ох годин) та година початку проведення тренування визначається Положенням про змагання. Необхідність проведення та потрібний час для тренування на змаганнях інших рівнів зазначається в Положенні про змагання. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.2.1. Правил.

7.2.2. Тренування проводяться в зоні проведення цих змагань. Всі спортсмени однієї команди розташовуються поруч і тренуються в одному тренувальному боксі, який дістався за жеребом. В кожному тренувальнму боксі чисельність вільних секторів повинна відповідати кількості спортсменів в одній команді. Забороняється проведення тренувань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.2.2. Правил.

7.2.3. Тренування складається з жеребкування, підготовки та ловлі. Кількість часу необхідного для підготовки (час між кінцем жеребкування та сигналом «старт») на тренуванні визначається членами Суддівської колегії присутніми на тренуванні безпосередньо після закінчення жеребкування. Забороняється проведення тренувань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.2.3. Правил.

7.2.4. Результати тренування в основний протокол змагань не вносяться.

7.3. Тури.

7.3.1. Кількість днів проведення всеукраїнських змагань - 3. Кількість турів на всеукраїнських змаганнях – 2. Кількість турів на інших змаганнях інших рівнів зазначається в Положенні про змагання. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.1. Правил.

7.3.2. Кожен тур змагань зі спортивної ловлі фідером складається з таких частин, що виконується в наступній послідовності:
1) жеребкування;
2) підготовка;
3) стартовий закорм
4) ловля;
5) зважування;
6) підведення результатів;7) нагородження (після закінчення змагання);
Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.2. Правил.

7.3.3. Зони та сектори розподіляються серед спортсменів шляхом жеребкування. Порядок черги , за яким відбувається жеребкування, встановлюється рішенням Суддівської колегії безпосередньо перед його початком. При проведенні командно-особистих змагань, в кожній зоні повинно бути по одному спортсмену з кожної команди. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.3. Правил.

7.3.4. На протязі кожного з турів особисто-командного змагання жодна з команд не має права двічі отримати крайній сектор зони. Під час жеребкування секторів спортсмени команд, що отримали крайні сектори в одній із зон, тягнуть жереб сектора наступних зон в першу чергу за тієї умови, щоб не допустити потрапляння спортсменів однієї команди в крайні сектори в декількох зонах одночасно. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.4. Правил.

7.3.5. Жоден спортсмен не має права більше одного разу за етап (два тура) змагання опинитися в крайньому секторі зони. Спортсмени, що виступали в крайніх секторах в попередньому турі етапу, тягнуть жереб в поточному турі, в першу чергу для того, щоб не допустити повторного потрапляння за етап змагання в крайній сектор зони. Якщо між зонами не має додаткового розриву, крайніми секторами вважаються тільки два – перший сектор в зоні А, та останній сектор в зоні D. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.5. Правил.

7.3.6. Жеребкування спортсменів по зонах на змаганнях особисто-командного заліку проводиться виключно перед початком першого туру змагань. Жеребкування спортсменів по секторах проводиться перед початком кожного туру змагань окремо по кожній зоні. При проведенні змагань в особистому заліку чи командному «тандем» жеребкування проводиться по загальній кількості секторів. В жеребкуванні можуть приймати участь спортсмени команди та тренер. Година початку проведення жеребкування зазначається у Положенні про змагання (регламент) і є годиною початку туру. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.6. Правил.

7.3.7. Кількість часу до сигналу «вхід в сектор» зазначається у Положенні про змагання з урахуванням п. 6.11.

7.3.8. Сигнал «Вхід в сектор» є сигналом початку підготовки.

7.3.9. Час, відведений на підготовку, на всеукраїнських змаганнях складає 120 хвилин. Суддівська колегія має право скоротити час підготовки до 60 хвилин (беручі до уваги погодні умови та інші фактори) або згодою більшості спортсменів (шляхом голосування тренерів команд після закінчення жеребкування). Час підготовки на інших змаганнях зазначається у Положенні про змагання. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.9. Правил.

7.3.10. На попередній закорм на всеукраїнських змаганнях виділяється.окремий час, який складає 10 хвилин. Сигнал «Попередній закорм» подається рівно за 10 хвилин до сигналу «Старт». На інших змаганнях можливі зміни, що до обов’язковості стартового закорму або часу, відведеного для нього, про шо зазначається у Положенні про змагання. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.10. Правил.

7.3.11. Сигнал «Старт» є сигналом для початку безпосередньо вилову риби спортсменами.

7.3.12. Кількість часу для ловлі риби на всеукраїнських змаганнях складає 5 годин. Лов риби починається сигналом «Старт» та завершується сигналом «Фініш». На інших змаганнях, час для лову риби може бути зменшений або збільшений, про що зазначається у Положенні про змагання. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.12. Правил.

7.3.13. Сигнал «Фініш» є сигналом, що припиняє лов риби спортсменами. Після цього сигналу спортсменам забороняється виходити з секторів. Також забороняється заходити в сектори спортсменів іншим людям, поки улов спортсмена не буде зважено.
.
7.3.14. Після сигналу «фініш» улов спортсменів («тандемів») зважується. Спортсмен, після зважування його улову, повинен обов`язково поставити підпис за свій результат у протоколі зважування зони, що знаходиться у судді зони. Після зважування улов знову повертається у саж спортсмена. Всі зауваження та заперечення на рахунок процесу зважування та його результатів приймаються від тренерів та спортсменів тільки до моменту, коли спортсмен розписався за свій результат в протоколі зважування зони. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.14. Правил.

7.3.15. Про закінчення зважування уловів спортсменів сповіщає сигнал «Зважування закінчено», що дозволяє спортсменам відпустити улов. Цей сигнал автоматично розпочинає процес підведення результатів змагань Суддівською колегією та підготовку до процедури нагородження (останній тур). Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.3.15. Правил.

7.3.16. Після закінчення підведення результатів лунає сигнал «Нагородження».

7.4. Всі сигнали під час проведення змагань подаються головним суддею змагань добре видимим (світловим), та/або чутним (звуковим) способом, дублюються голосом суддів зони в усіх зонах.

7.5. Змагання може бути припинене або відмінене рішенням головного судді у випадку несприятливих погодних умов, або за наявністю інших непередбачених обставин, що можуть загрожувати життю учасників змагання.

7.6. У випадку початку грози змагання негайно припиняються, подачею спеціального сигналу «перервати ловлю». Якщо спортсмен виважує рибу, то ця риба може бути покладена в саж при умові, що на момент сигналу “перервати ловлю” вона ,була вилучена з води або знаходилась в підсаку. Риба, яку вилучили з води після сигналу “перервати ловлю” класти в саж заборонено. Після сигналу “перервати ловлю” спортсмен повинен вимотати оснастку і вийти з сектора залишивши все рибальське спорядження та улов в межах свого сектору. При цьому спортсмен повинен самостійно забезпечити збереження всього, що залишилось в його секторі. Відповідальність за збереження повністю накладається на спортсмена. Спортсмену забороняється порушувати вимоги, зазначені у пункті 7.6. Правил.

7.7. Якщо умови дозволяють продовжити змагання після перерви в межах розпорядку дня, змагання можуть бути продовжені.

7.8. При проведенні всеукраїнських змагань, перерва не може продовжуватися більше половини строку, відведеного безпосередньо на лов риби (більше 2,5 годин). Час такої перерви не додається до часу вилову риби. На інших змаганнях час продовження можливої перерви визначається організаторами змагань. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.8. Правил

7.9. Після закінчення перерви, спочатку подається сигнал, що дозволяє спортсменам зайняти свої місця, після чого, через 5 хвилин, подається сигнал «поновити ловлю» на продовження ловлі.

7.10. Якщо атмосферні умови не поліпшуються, або розпорядок не дозволяє продовжувати змагання, то на всеукраїнських змаганнях тур може вважатися дійсним, якщо його довготривалість склала не менше половини часу, відведеного безпосередньо на ловлю риби (не менше 2,5 годин). На інших змаганнях дійсним/недійсним тур може вважатися при інших умовах, про що зазначають організатори змагання. Забороняється проведення змагань з порушенням вимог, зазначених у пункті 7.10. Правил

8. ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

8.1. В особистих та особисто-командних змаганнях в кожному секторі знаходиться один спортсмен. Лов риби спортсменом відбувається за допомогою тільки однієї снасті (одного вудлища), включаючи вудлище оснащене для дослідження точок ловлі або закорму, оснасткою з одним повідцем та одним одинарним гачком. Після сигналу «старт» заборонене одночасне знаходження в воді оснасток двох або більше вудлищ, незалежно від їх типу та оснащення (поводок з гачком, грузик, годівниця). Кількість додаткових вудлищ та оснасток не обмежується.
.
8.2. В командних змаганнях типу «тандем» в кожному секторі знаходиться два спортсмена та ловля риби відбувається за допомогою двох снастей. Після сигналу «Старт» заборонене одночасне знаходження в воді більш ніж двох вудлищ, незалежно від їх типу та оснащення (поводок з гачком, грузик, годівниця). Кількість додаткових вудлищ та оснасток не обмежується.

8.3. На всеукраїнських змаганнях дозволяється використовувати лише один різновид оснастки, яка має назву «Running Feeder Rig». Схема оснастки представлена на малюнку. Оснастка не повинна мати верхнього стопору і давати можливість годівниці вільно рухатись по основній жилці та проходити крізь верхні вузли (якщо такі є). Можливі не значні доповнення до оснастки, але основні принципи порушувати заборонено. Між повідцем та нижнім стопором можливі вставки з будь-яких матеріалів (фідерна резина, монофільна жилка, флюорокарбон та ін.) Забороняється використання на будь-яких частинах оснастки додаткових елементів з позитивною плавучістю (корок, пінопласт та інші подібні матеріали штучного або природного походження).

ИзображениеИзображение

8.4. Мінімальна довжина повідця обмежена і складає 50 сантиметрів. Максимальна довжина повідця не обмежена. Забороняється протягувати повідець крізь годівницю, заліплювати в прикормку та намагатись будь-яким чином штучно скоротити його довжину. Порушувати вимоги пункту 8.4. Правил заборонено.

8.5. Максимальний розмір гачка - № 10 за міжнародною класифікацією. Такий гачок має відстань від жала гачка до цівки – 7 міліметрів. Використовувати гачки більшого розміру на всеукраїнських змаганнях заборонено. На інших змаганнях можливе використання більших за розміром гачків, про що повинно бути прописано в Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.5. Правил заборонено

8.6. Безпосередньо під час лову риби, вудлище може знаходитися в руках спортсмена або на підставці будь-якої конструкції та різновиду.

8.7. Спортсмену дозволяється використовувати прикормку та насадку тільки природного походження. Насадка та прикормка можуть бути пофарбовані та змочені нетоксичними ароматичними речовинами. Бойли та пелетси вікористовувати заборонено в будь якому видгляді. Порушувати вимоги пункту 8.7. Правил заборонено.

8.8. Забороняються приманки та прикормки, що містять в будь-якому вигляді живу або мертву рибу, живих або мертвих мурах, мурашині яйця та ікру риб. Забороняється застосування наркотичних та дурманячих рибу речовин. Забороняється насаджувати на гачок та повідець оснастки разом з насадкою (або замість неї) будь-які матеріали з позитивною плавучістю, газонаповнених пластмас різних форм та видів (пінопласти та т.п.), корок та серцевин різного виду рослин, надутих повітрям опаришів тощо.

8.9. На всеукраїнських змаганнях кількість дозволеної суміші на один тур змагання на одного спортсмена складає: 12 літрів зволоженої суміші + 2,5л тваринної складової (де кормового мотиля не більше 0,5л) + 0,125л. насадочного мотиля. Кількість суміші на командних змаганнях «тандем» відповідно: 24л + 5л (де мотиля не більше 1л) + 0,250л. насадочного мотиля на «тандем». Кількість та співвідношення дозволеної прикормки на інших змаганнях може бути змінено, про що зазначається у Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.9. Правил заборонено.
8.10. Тваринна складова прикормки складається з живих організмів в живому чи неживому (термічно або хімічно обробленому) стані або та, що містить розрізнені частини живих організмів (наприклад мотиля, опариша, черв`яків та інш.).

8.11. Насадки та сухі ароматизатори, (пакети з сухою глиною тощо), враховуються до загального дозволенного об’єму прикормки і повинні бути пред’явленні суддям під час перевірки прикормки. Будь-які рідкі ароматизатори (діпи, спреї, ліквіди) можуть використовуватись на протязі туру змагання в необмеженій кількості. Порушувати вимоги пункту 8.11. Правил заборонено.

8.12. Перевірка прикормки та насадки Суддівською колегією повинна бути розпочата не раніше ніж за пів години після сигналу «вхід в зону» та завершена не пізніше ніж за пів години до сигналу «старт». Прикормка, насадка та тваринна складова повинні бути пред`явлені спортсменом для перевірки в мірній тарі, Мірна тара повинна мати чітко вказаний об`єм вмісту, нанесений промисловим шляхом. Ємність мірної тари повинна бути максимально наближена до дозволеного об`єму насадок та прикормки, що обмежується цими Правилами чи Положенням про змагання. Пред’являти тару, яка не відповідає вимогам, зазначеним у пункті 8.12. Правил заборонено.

8.13. До перевірки прикормки Суддівською колегією, змішування тваринної складової з іншими видами дозволеної прикормки категорично забороняється. Після перевірки живі компоненти дозволяється змішувати з прикормкою. Після перевірки прикормки та під час ловлі дозволяється змішувати інгредієнти, які були представлені для перевірки і ввійшли до дозволеного об'єму. Порушувати вимогипункту 8.13. Правил заборонено.

8.14. Після перевірки прикормки заборонено використання сит та механічних засобів для змішування прикормки. Після перевірки прикорми і до сигналу «Старт» забороняється додаткове зволоження суміші. Після сигналу «Старт» дозволяється додаткове зволоження суміші тільки за допомогою пульверизатора з застосуванням води або розчину, об`єм яких не обмежений. Всі інші способи додаткового зволоження заборонені. Порушувати вимоги пункту 8.14. Правил заборонено.

8.15. Об’єм суміші, в якій під час перевірки виявлено компоненти тваринної складової, враховується в загальний об’єм тваринної складової.

8.16. Після перевірки прикормки забороняється тримати в секторі спортсмена будь-які суміші (прикормка, ароматизатори, грунт), насадки, наживки або тваринну складову, які перевищують дозволений об’єм.

8.17. Додаткове приготування будь-якої суміші, що не ввійшла до дозволеного об'єму, після перевірки та під час ловлі заборонено.

8.18. Попередній закорм точок лову, після сигналу «Попередній закорм», дозволений тільки за допомогою годівниці без повідця. Після сигналу «Старт» можливо докармлювати точки лову за допомогою годівниці з приєднаним повідцем. Кількість точок лову в межах сектора не обмежена. Порушувати вимоги пункту 8.18. Правил заборонено.

8.19. При проведенні всеукраїнських змагань насадка повинна знаходитися безпосередньо на гачку. Не дозволяється використовувати «волосяну» оснастку, силіконові кембрики або кільця для кріплення насадки (пеллетса, пучків мотиля та подібні насадки). Не дозволяється використовувати «пружинки» на тілі гачка для утримання насадки, грузики (мормишки) та інше. На інших змаганнях використання дозволених оснасток та допоміжних предметів оснасток зазначається у Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.19. Правил заборонено.

8.20. Покльовка риби визначається спортсменом тільки по гнучкій вершинці фідерного вудлища. Використання інших або допоміжних сигналізаторів кльову заборонено.

8.21. Закидання оснастки в місце ловлі виконується тільки вудлищем, виключно за допомогою м`язової сили спортсмена. Доставляти оснастку в точку лову без забросу категорично заборонено. Максимальна та мінімальна дальність забросу не обмежується.

8.22. Дозволяються будь-які заброси в межах свого сектора, окрім бокового забросу. Категорично заборонено виконувати боковий заброс. Забороняється виконувати заброси з закритою дужкою катушки. Під час забросу жилка (шнур) повинні обов’язково сходити з шпулі катушки. Заброси снастей (незалежно від їх типу), дослідження точок лову та закорм за межами свого сектора категорично заборонені. Порушувати вимоги пункту 8.22. Правил заборонено.


8.23. Під час ловлі спортсмен може використовувати годівниці будь-якого типу..Максимальні розміри годівниці обмежені – довжина 7 см., ширина (діаметр) – 5 см. Забороняється ловити з грузилом. Забороняється ловити з пустою годівницею (не наповненою кормом чи живими компонентами). Порушувати вимоги пункту 8.23. Правил заборонено.

8.24. Під час ловлі спортсмену дозволяється використовувати тільки одну снасть (вудлище). До того моменту, поки одна снасть знаходится в воді, забороняється готувати інші вудлища та робити будь-які маніпуляції з ними і оснастками на них. Спортсмен може взяти друге (запасне) вудлище лише після того, як покладе основне вудлище на місце запасного. Порушувати вимоги пункту 8.24. Правил заборонено.

8.25. Під час змагань спортсменам дозволяється користуватися платформами, ящиками, стільцями та т.п. Біля основної платформи (ящика, стільця) може бути встановлено допоміжне обладнання для виконання додаткових функцій.

8.26. На всеукраїнських змаганнях на момент сигналу «старт», дві опорні ніжки платформи (ящика, стільця) повинні розташовуватися зовні води, на березі. Під час туру перестановка платформи (ящика, стільця) дозволяється тільки в сторону берега. На командних змаганнях «тандем» платформи (ящики, стільці) спортсменів однієї команди в секторі повинні бути встановлені на відстані не менше 1 метра одна від одної. Порушувати вимоги пункту 8.26. Правил заборонено.

8.27. Після прибуття спортсмена до свого сектора, він може скласти своє спорядження в межах свого сектора, після чого залишити його (сектор). Це ж стосується осіб, що допомагають спортсмену. Будь-яка підготовка спорядження в межах сектора спортсмена до сигналу «вхід в сектор» забороняється. До сигналу «вхід в сектор» дозволяється приготування прикормки та підготовка вудлищ виключно поза межами сектора. Порушувати вимоги пункту 8.27. Правил заборонено.

8.28. Спортсмену дозволено довільно розміщувати вудлище під час ловлі, але частини вудлища при цьому, не повинні виходити за межі сектора спортсмена. У випадку, коли умови сектору не дозволяють розмістити вудлище в межах свого сектора, спортсмен повинен звернутись до суддів для вирішення цього питання. Порушувати вимоги пункту 8.28. Правил заборонено.

8.29. В ході змагань спортсмен може розташовуватись в секторі для ловлі, як вважає за потрібне, але речі, що розташовуються в секторі або їх частини, не повинні виходити за межі сектора. У випадку, коли умови сектору не дозволяють розмістити спорядження в межах свого сектору, спортсмен повинен звернутись до суддів для вирішення цього питання. Порушувати вимоги пункту 8.29. Правил заборонено.

8.30. В своєму секторі спортсмен повинен пересуватися по можливості безшумно та своїми діями не заважати іншим учасникам змагань. Порушувати вимоги пункту 8.30. Правил заборонено.

8.31. Проміри глибин та інші дослідження точок лову спортсмен може виконувати в будь-який час після сигналу «вхід в сектор». Проміри глибин та інші дослідження точок лову дозволено виконувати за допомогою фідерного вудлища с катушкою оснащеного виключно грузилом. Вага та тип грузила не мають обмежень. Всі інші способи проміру глибини та дослідження точок лову з використанням будь-яких пристроїв (маркери, лічильники, далекоміри та ін.) заборонені. При проведенні інших змагань додаткові способи дослідження точок лову зазначаються в Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.31. Правил заборонено.

8.32. За вимогою судді, під час ловлі риби (в період між сигналами «старт» та «фініш»), спортсмен зобов`язаний пред`явити свою оснастку, прикормку, насадки та будь-яке інше спорядження, що на той момент знаходиться в секторі, для перевірки, навіть якщо для цього потрібно буде припинити ловлю на час перевірки. Порушувати вимоги пункту 8.32. Правил заборонено.

8.33. Дозволяється вихід спортсмена за межі сектора для вирівнювання довжин жилок з дозволу члена Суддівської колегії тільки до сигналу «старт». Порушувати вимоги пункту 8.33. Правил заборонено.

8.34. Спортсмену дозволяється заходити в воду на глибину не вищу його колін. Заходити на більшу глибину спортсмен може тільки з дозволу члена Суддівської колегії та під його наглядом. Порушувати вимоги пункту 8.34. Правил заборонено.
.
8.35. Після сигналу «перевірка прикормки» і до сигналу «зважування закінчено» спортсмен має право вийти за межі свого сектора за умови крайньої необхідності і тільки з дозволу члена Суддівської колегії. При цьому всі оснастки спортсмена на період його відсутності не повинні знаходитись в воді. Порушувати вимоги пункту 8.35. Правил заборонено.

8.36. Без дозволу члена Суддівської колегії після сигналу «вхід в сектор» й до сигналу «зважування закінчено» спортсмени не мають права приймати від спортсменів та інших осіб будь-яку практичну допомогу у підготуванні місця змагань, снастей, насадки і прикормки, виважуванні риби (допомога підсакою) та надавати допомогу іншим спортсменам. Порушувати вимоги пункту 8.36. Правил заборонено.

8.37. Підсакою в процесі виважування риби, на змаганнях особистого та особисто-командного заліку, може користуватися лише сам спортсмен. Порушувати вимоги пункту 8.37. Правил заборонено.

8.38. В командних змаганнях «тандем», підготовку спорядження, приготування прикормки, процес виважування риби (допомога підсакою) спортсмени однієї команди можуть виконувати разом, допомагаючи один одному.
.
8.39. Після сигналу «перевірка прикормки» і до сигналу «зважування закінчено», додаткові оснастки (тільки до сигналу «старт»), питна вода, їжа, ліки та т.п. можуть бути передані спортсмену в його сектор тільки через члена Суддівської колегії. Порушувати вимоги пункту 8.39. Правил заборонено.

8.40. Під час змагань спортсмени зобов’язані зберігати рибу таким чином, щоб вона залишалася живою (по можливості) на момент зважування. Саж з рибою повинен бути максимально занурений у воду

8.41. Мінімальна дозволена довжина сажа - 3м. Використання сажа з металевою сіткою заборонено.

8.42. На командних змаганнях «тандем» риба може зберігатися в сажі кожного спортсмена команди окремо, або в спільному сажі.

8.43. Виносити рибу за межі сектора та/або передавати її другим особам до сигналу «зважування закінчено» заборонено.

8.44. За вимогою власників водойми або організаторів змагань спіймана спортсменами риба, зазначеного в Положенні про змагання виду або розміру, може бути зважена одразу після її вилову та відпущена. В такому випадку, після зважування риби членами Суддівської колегії, спортсмен повинен розписатися в протоколі зважування зони за вагу кожного виловленого екземпляра.

8.45. На всеукраїнських змаганнях до заліку приймається вся виловлена риба (окрім тієї, що занесена до Червоної книги України). При проведенні інших змагань, дозволяється не приймати до заліку один або декілька видів риб про що зазначається у Положенні про змагання.

8.46. До заліку приймається риба, яка випадково виловлена не за рот. Навмисне багріння риби та пристрої автоматичного засікання забороняються.

8.47. Риба, спіймана сумісно з іншою оснасткою (обірваною), теж приймається до заліку. Якщо при цьому спіймано більше ніж одна риба, до заліку приймається тільки одна (на розсуд спортсмена), всі інші повинні бути негайно відпущені. Порушувати вимоги пункту 8.47. Правил заборонено.

8.48. Риба, що не йде до заліку негайно відпускається у водойму. Порушувати вимоги пункту 8.48. Правил заборонено.

8.49. Поки впіймана риба не покладена в саж, забороняється виконувати закиданя снасті. Порушувати вимоги пункту 8.49. Правил заборонено.

8.50. На всеукраїнських змаганнях, після сигналу «фініш» в залік йде риба, яка знаходиться в сажі або, на момент подачі сигналу, вилучена з води чи знаходиться в підсаку. Заборонено класти в саж рибу спійману після сигналу «фініш». Додатковий час на виважування риби після сигналу «фініш» не надається. При проведенні інших змагань додатковий час на виважування може бути доданий, про що зазначається у Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.50. Правил заборонено.

8.51. Риба, яка була виловлена під час тренування та подальших турів змагання повинна бути негайно відпущена після сигналу судді зони «зважування закінчено» з належною обережністю. Порушувати вимоги пункту 8.51. Правил заборонено.

8.52. Риба, яка була виловлена під час змагання й загинула, або риба, яку не дозволено власниками водойми чи організаторами відпускати в водойму, збирається членами Суддівської колегії та віддається в розпорядження власників водойми або головного судді. Порушувати вимоги пункту 8.52. Правил заборонено.

8.53. Дозволено використання радіостанцій та мобільних засобів зв`язку, за умови, що такі дії не будуть заважати іншим учасникам змагання. Порушувати вимоги пункту 8.53. Правил заборонено.

8.54. На змаганнях, що проходять в два чи більше днів, після закінчення кожного з турів (сигнал «зважування закінчено»), крім останнього туру, спортсмени зобов`язані залишити сектор змагань на протязі 120 хвилин, якщо інше не зазначено в Положенні про змагання. Порушувати вимоги пункту 8.54. Правил заборонено.

8.55. Всім учасникам змагань категорично забороняється заважати процедурі зважування, відволікати судей та заважати їх роботі.

8.56. Після закінчення тренування та кожного з турів спортсмен обов`язково повинен прибрати після себе сміття в секторі. Порушувати вимоги пункту 8.56. Правил заборонено.

8.57. Після офіційного тренування та першого туру змагань заборонено викидання в воду прикормки, насадки та тваринної складової прикормки що залишилася у спортсмена («тандему»). Порушувати вимоги пункту 8.57. Правил заборонено.

9. ЗВАЖУВАННЯ, ПІДВЕДЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ


9.1. До зважування приймається риба, дозволена до вилову Положенням про змагання.

9.2. Результатом зважування є запис судді в зоні в протоколі зважування зони за обов`язковою наявністю підпису спортсмена. Порушувати вимоги пункту 9.2. Правил заборонено.

9.3. До приходу в сектор суддівської бригади (судді в зоні), яка проводить зважування, спортсмен повинен тримати свій саж у воді. Рибу із сажа приймає представник суддівської бригади. Улов зважується, але не підраховується. Порушувати вимоги пункту 9.3. Правил заборонено.

9.4. Зважування риби проводиться розсипом в тарі сітчатого типу або з перфорованим дном, що не заважає вільному стіканню води. Процес зважування риби, пійманої спортсменом, проводиться в межах його сектора. Риба зважується в чистому вигляді, в єдиноподібній тарі. Порушувати вимоги пункту 9.4. Правил заборонено.

9.5. Зважування улову виконується з максимальною точністю в межах технічного допуску вагів, але з похибкою не більше 10 грамів. У випадку, якщо змагання проводяться у двох або більше зонах, зважування проводиться одночасно двома бригадами за допомогою вагів однакової моделі. Ваги, що використовуються для зважування риби, перед початком зважування обов`язково перевіряються головним суддею змагань. Порушувати вимоги пункту 9.5. Правил заборонено.

9.6. Під час процедури зважування, ваги повинні обов`язково розташовуватися на спеціальному штативі (тринога), забороняється тримати штатив в руці під час зважування. Забороняється використовувати ваги без обнуління тари та будь-яким чином корегувати вагу, вказану вагами.

9.7. Спортсмен повинен бути присутнім при зважуванні, для того, щоб спостерігати зважування і підписати протокол зважування зони, у якому вказується вага його улову. Після підписання протоколу зважування зони ніякі претензії щодо ваги улову від спортсменів або представників команди не приймаються. Порушувати вимоги пункту 9.7. Правил заборонено.

9.8. При визначенні результатів на командних змаганнях «тандем» зважування риби проводиться у всієї команди в цілому. Порушувати вимоги пункту 9.8. Правил заборонено.

9.9. В особистих змаганнях результати зараховуються кожному спортсмену окремо. В особисто-командних змаганнях – кожному спортсмену окремо та команді в цілому. В командних змаганнях «тандем» тільки команді.

9.10. Улов спортсмена («тандему») може бути повторно зважений тільки у випадку заміни ваг у випадку їх технічної несправності. Порушувати вимоги пункту 9.10. Правил заборонено.

9.11. За пред’явлену рибу спортсмену нараховується по 1 балу за кожний грам ваги.

9.12. На змаганнях, що проводяться в декілька турів, для отримання кінцевого залікового результату, спортсмени (команди, «тандеми») повинні взяти участь в усіх турах змагання та не бути знятими зі змагань.

9.13. Визначення командних результатів здійснюється за сумою місць, зайнятих спортсменами однієї команди у своїх зонах.

9.14. Визначення особистих результатів, та командних «тандем», здійснюється за сумою місць, зайнятих спортсменом /«тандемом» на змаганні.

9.15. Переможцем в турі призначається спортсмен («тандем») або команда, що має найбільшу кількість балів. При рівній кількості балів у одній зоні спортсменам, зараховується місце, яке визначається як середнє арифметичне від суми місць, що вони повинні були б поділити.
Приклад 1: два спортсмена, що мають однакову кількість балів і претендують на 2-е місце, одержують (2+3)/2 = 2,5 очок (місць) кожний. При цьому, спортсмен, який має наступний за ними результат отримує 4 очка і посідає 4 місце.
Приклад 2: три спортсмена, що претендують на 8-е місце, одержують (8+9+10)/3=9 очок (місць) кожний. При цьому, спортсмен, який має наступний за ними результат отримує 11 очок і посідає 11 місце;

9.16. Спортсмени, що залишилися без улову, отримують місце, що рівне максимальному місцю.

9.17. При знятті спортсмена(нів) або команд зі змагань після зважування їх уловів, спортсмени (команди), що займають місця наступні за ним(и), відповідно, зміщуються на турнірне місце(я) знятого(их) спортсмена(нів) чи команд.

9.18. Переможцем змагання в особистому заліку багатотурових змагань є спортсмен, що набрав найменшу суму місць за всі тури. У випадку рівності суми місць у двох чи більше спортсменів переможцем вважається спортсмен, який має найбільшу сумарну кількість балів за всі тури. У випадку рівності сумарної кількості балів за всі тури, переможцем вважається спортсмен, кількість набраних балів якого за останній тур є найбільшою. У випадку рівності й по цьому показнику, призначаються однакові місця.

9.19. Спортсмени, які в зв`язку з заміною, прийняли участь тільки в одному турі, зі змагань особистого заліку виключаються та враховуються вкінці учасників змагань в порядку отриманих ними місць.

9.20. Переможцем в командному багатотуровому змаганні вважається команда, що отримала найменшу суму місць, зайнятих спортсменами команди за всі тури. У випадку рівності суми місць у двох чи більше команд переможницею вважається команда, яка має найбільшу сумарну кількість балів за всі тури. У випадку рівності сумарної кількості балів за всі тури, переможницею вважається команда, кількість набраних балів якої за останній тур є найбільшою.

9.21. Для особисто-командних змагань, у випадку, коли хоча б в одній зоні є більше ніж 20 секторів, у методику розрахунків вводиться додаткове ділення зони на півзони. Порушувати вимоги пункту 9.21. Правил заборонено.

9.22. Нагородження переможців проводиться згідно регламенту зазначеного в Положенні про змагання.

9.23. На всеукраїнських змаганнях під час процедури нагородження обов`язково оголошуються всі місця, зайняті спортсменами (командами) на цих змаганнях, з основного протоколу змагань, всі заявлені протести з відповідно прийнятими Суддівською колегією рішеннями та санкції, що застосовані до спортсменів (команд) з обов`язковим зазначенням прізвищ цих спортсменів (назв команд) та назв федерацій, які вони представляють.

10. ПРОТЕСТИ
10.1. Кожний учасник змагань має право подавати протести стосовно рішення суддів або порушень спортсменами, командами, тренерами, представниками команд та суддями Правил та Положення про змагання. Протест подається письмово через тренера команди до Суддівської колегії.

10.2. Протести, за винятком тих, що стосуються визначення, місць, подаються не пізніше, ніж через 1 годину після закінчення відповідного туру змагань. Протести, що стосуються визначення місць, повинні бути подані не пізніше 30 хвилин після офіційного оголошення результатів відповідного туру або загальних результатів змагання.

10.3. Рішення щодо протестів (за винятком тих, що стосуються розподілу місць), повинні бути прийняті суддівською колегією до затвердження результатів туру або змагань. Під час розгляду кожного протесту ведеться протокол.

10.4. Тренер (капітан) команди, яка подала протест, зобов’язаний бути присутнім на засіданні Суддівської колегії під час розгляду протесту.

10.5. Рішення щодо протестів приймається відкритим голосуванням Суддівської колегії більшістю голосів. Рішення Суддівської колегії щодо протестів є остаточним та затверджується головним суддею.

11. САНКЦІЇ, ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДО СПОРТСМЕНІВ

11.1. За порушення цих Правил та Положення про змагання, протягом одного змагання, до спортсменів застосовуються наступні санкції: зауваження, попередження, зняття зі змагань, дискваліфікація, безстрокова дискваліфікація з позбавленням права участі у змаганнях з риболовного спорту всіх статусів та всіх дисциплін.

11.2. Про всі порушення Правил та Положення про змагання, порушників та об`явлених їм зауваженнях чи попередженнях, судді в зонах повинні в письмовому вигляді (протокол порушень) повідомляти Суддівську колегію, яка має право винесення відповідних санкцій, аж до зняття зі змагань.

11.3. Зауваження чи попередження може бути оголошено спортсмену суддею в зоні або головним суддею. Спортсмен, у відношенні до якого винесена санкція, повинен бути негайно про це проінформований. Під час туру змагання він повинен припинити ловлю та негайно усунути причину, яка викликала відповідну санкцію.

11.4. У випадку, коли спортсмен (команда, «тандем») знятий зі змагання рішенням Суддівської колегії, стартовий внесок та інші витрати понесені спортсменом (командою, «тандемом»), організацією (федерацією, клубом), що проводила ці змагання, не повертаються.

11.5. Санкція «зауваження» виноситься спортсменам за:
- за відсутність у спортсмена беджу та/або стартового номеру (якщо він передбачений Положенням про змагання);
- втручання в роботу судді, за грубість та сперечання з суддею;
- порушення таких пунктів Правил: 8.12; 8.22; 8.26; 8.27; 8.28; 8.29; 8.30; 8.33; 8.40; 8.52; 8.53.

11.6. Санкція «зауваження» обов`язково фіксується у протоколі порушень з зазначенням пункту Правил, який був порушений й підписується суддею в зоні та спортсменом, до якого була винесена відповідна санкція. Протоколи порушень в зонах після закінчення туру здаються до Суддівської колегії.

11.7. Санкція «попередження» виноситься командам за:
- участь спортсмена, що недопущений до змагань;
- відсутність команди на церемонії відкриття та закриття змагань без дозволу головного судді;
- попередження оголошені двом спортсменам команди;
- за ловлю риби запасним спортсменом, координаторами або тренером команди під час змагань на всій території водойми, де проходять змагання.

11.7.1. Санкція «попередження» виноситься спортсмену за:
- відсутність спортсмена на церемонії відкриття та закриття змагань без дозволу головного судді (у випадку змагання особистого заліку);
- купання у водоймі в період проведення змагань;
- пред`явлення на перевірку Суддівській колегії насадок, прикормок та тваринних складових не у мірній тарі;
- використання сита для просіювання та механічних засобів для перемішування прикормки після її перевірки Суддівською колегією;
- навмисне переховування забороненої (зайвої кількості) прикормки або насадки від перевірки;
- заброс оснастки ближче ніж дозволено Положенням про змагання;
- відсутність в секторі під час сигналу «старт» або «фініш» (без дозволу судді);
- випускання в саж риби, пійманої після сигналу «фініш». При цьому суддею в зоні з улову спортсмена вилучається найбільша рибина, яка без зважування відпускається у водойму;
- передчасне відпускання риби у водойму (до команди «зважування закінчено»);
- винос улову за межі сектора до команди «зважування закінчено»;
- порушення таких пунктів Правил: 7.6; 8.1; 8.2; 8.3; 8.4; 8.5; 8.6; 8.7; 8.8; 8.9; 8.11; 8.12; 8.13; 8.14; 8.15; 8.16; 8.17; 8.18; 8.19; 8.20; 8.23, 8.24, 8.31; 8.32; 8.34; 8.35; 8.36; 8.37; 8.38; 8.41; 8.43; 8.46; 8.47; 8.48; 8.49; 8.50; 8.51; 8.54; 8.55; 8.56; 8.57.
- повторне винесення санкції «зауваження» на протязі одного змагання.

11.8. На всеукраїнських змаганнях, спортсмен (команда), що отримав попередження, має його за собою два роки з дня оголошення санкції.

11.9. Санкція «зняття зі змагань» позбавляє спортсмена (команду) на право далі продовжувати дані змагання, а також, за рішенням Суддівської колегії, може позбавити на право участі у наступних всеукраїнських змаганнях до кінця календарного року. Розгляд санкції «зняття зі змагань» оформлюється протоколом Суддівської колегії та направляється до Дисциплінарної комісії.

11.10. Санкція «зняття зі змагань» виноситься команді за:
- повторне порушення Правил, що викликало санкцію «попередження», за наявністю вже винесеного попередження;
- за відсутність команди на обов`язковому тренуванні без завчасного попередження (не пізніше ніж за 1 день) членів Суддівської колегії.

11.10.1. Санкція «зняття зі змагань» виноситься спортсмену за:
- повторне порушення Правил, що викликало санкцію «попередження»;
- перебування спортсмена у нетверезому стані чи в стані наркотичного сп`яніння на заходах, передбачених регламентом змагання;
- неспортивну поведінку, що проявляється в грубій, зневажливій формі до учасників змагання;
- неявку до місця жеребкування до кінця жеребкування першого туру змагань (змагання особистого заліку);
- відмову усунути причину, що викликала санкцію «зауваження» або «попередження»;
- умисну зміну границь сектора;
- відмову судді зони у перевірці прикормок, насадок, тваринної складової та іншого спорядження що знаходиться у секторі спортсмена під час змагання;
- використання заборонених Правилами або Положенням про змагання снастей та оснасток;
- навмисне багріння риби або використання пристроїв автоматичного підсікання;
- за рибу, спійману та випущену в саж після сигналу «перервати ловлю»;
- відмову підписуватись під своїм порушенням у протоколі порушень, за рішенням, яке виноситься під час проведення туру Суддівською колегією.

11.11. Санкція «дискваліфікація» виноситься Дисциплінарною комісією (або іншим органом, що виконує її функції) на основі протоколу змагання, що надсилається Суддівською колегією, спортсмену (команді), знятому двічі на протязі календарного року з всеукраїнських змагань за порушення Правил та Положень. «Дискваліфікація» передбачає недопущення спортсмена (команди) до всеукраїнських змагань на певний період (наприклад: на наступний календарний рік). Період визначається рішенням Дисциплінарної комісії.

11.12. Спортсмен, який був помічений у підкупі, підтасуванні результатів змагання, підкладанні риби, пійманої не в заліковий час, передаванні своєї риби іншому учаснику або прийманні риби від іншого учасника негайно позбавляється права продовжувати змагання та, за подальшим рішенням Дисциплінарної комісії, може бути усунений від участі у всеукраїнських змаганнях із наступною дискваліфікацією на поточний та два наступних календарних роки. Спортсмен, двічі помічений у вищезазначених діях, дискваліфікуються з позбавленням права участі у змаганнях з риболовного спорту всіх статусів та всіх дисциплін довічно. Розгляд санкції «дискваліфікація» оформлюється протоколом Дисциплінарної комісії та зберігається в архіві ФРСУ.

11.13. Винесені спортсмену санкції (окрім «зауваження») заносяться до його кваліфікаційної книжки, в зведений протокол змагання і виписку з нього.

11.14. До тренера (координатора) команди можуть бути застосовані такі санкції, як «усне попередження». Виконується членами Суддівської колегії, за заважання іншим учасникам змагань або членам Суддівської колегії виконувати свої обов`язки. При об`явленому третьому «усному попередженні» тренер (координатор) повинен негайно залишити зону змагань до кінця змагання. При невиконанні тренером (координатором) нижчезазначеної умови (залишення зони), за рішенням, яке виноситься під час проведення туру Суддівською колегією, команда, до якої він належить, знімається зі змагань.

12. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ


12.1. Правила затверджуються Президентом ФРСУ.

12.2. Дані Правила діють на всій території України.

12.3. Президія ФРСУ має право вносити корегування та зміни до даних Правил, шляхом голосування членів Президії.

Затверджую,
Президент Федерації риболовного спорту України Левченко В.В.