ПРАВИЛА проведення змагань Української форелевої ліги

Положения, приказы, бланки документов
Закрыто
Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Vodan
Сообщения: 809
Зарегистрирован: 21 апр 2010, 12:51
Откуда: м.Вінниця

ПРАВИЛА проведення змагань Української форелевої ліги

#1 Сообщение Vodan » 11 авг 2016, 08:19

ПРАВИЛА
проведення змагань
Української форелевої ліги



1. Організаційні питання.


1.1.Українська форелева ліга (далі - УФЛ) є структурним підрозділом Федерації Риболовного Спорту України (далі ФРСУ) і входить у напрямок з лову хижої риби спінінгом з берега.
1.2. Посада Голови УФЛ є виборною. Голова обирається Конференцією ФРСУ.
1.3. Змагання УФЛ проводяться обласними Федераціями, які входять до складу ФРСУ. Організатор зобов’язаний на початку сезону надіслати голові УФЛ в письмовому вигляді заявку на проведення змагань та є офіційно відповідальним за їх проведення.
1.4. Місце, вибране для проведення змагань, інспектується одним або декількома членами президії ФРСУ, головою УФЛ, а також керівником спінінгового напрямку, в той же час року, які передбачені для проведення змагання. ФРСУ в письмовій формі дає остаточну згоду, або відмову організатору-кандидату на проведення змагання.
1.5. На підставі результатів сезону УФЛ 30% кращих спортсменів потрапляють на відбори в збірну України. Рейтинг залишається дійсним протягом року.
1.6. Змагання УФЛ проводяться в особистому заліку.1.7. Голова УФЛ за 30 днів до початку змагань опубліковує Положення про проведення змагань на офіційному сайті ФРСУ.1.8. Кожний етап змагань проводяться протягом трьох днів в різних місцях.1.9. Фінансові витрати на організацію змагань (закупка риби, виготовлення технічного інвентарю, оплата суддів тощо) покладаються на всіх учасників, які сплачують благодійні внески.

2. Учасники змагань та порядок реєстрації.

2.1. До участі в змаганнях допускаються спортсмени (члени Федерації Риболовного Спорту України), які пройшли реєстрацію.
2.2. Попередня заявка надсилається Голові УФЛ електронною поштою. Список учасників розміщується на сайті Федерації Риболовного Спорту України.
2.3. Після підтвердження реєстрації спортсмен сплачує вступний внесок, передбачений Положенням даних змагань.
2.4. Спортсмену, який подав попередню заявку і не прибув для участі у змаганнях, організаційний внесок не повертається.
2.5 Якщо змагання не відбулись з форс мажорних обставин, кошти повертаються.
2.6. Подача заявки і реєстрація означає, що спортсмен ознайомився з Правилами проведення змагань та Регламентом і зобов'язується їх дотримуватися.
2.7. Учасники зобов'язані знати правила безпеки знаходження на водоймі і дотримуватись їх.
2.8. Під час змагань учасникам заборонено вживати алкоголь, наркотичні та психотропні речовини, а також знаходитись у місці проведення у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння.
2.9. Судді.
2.9.1. Суддівська колегія складається:
Головний суддя (суддя національної категорії)
Лінійний суддя ( з розрахунку 1 суддя на 3-5 спортсменів )
2.9.2. Лінійні судді назначаються головним суддею змагань. Суддею може бути любий член ФРСУ який чітко знає правила УФЛ та положення змагань ( перевага надається суддям з категоріями ).
3. Вимоги до оснащення та приманок.

3.1. Спортсмен несе відповідальність за відповідність оснащення та приманок цим Правилам.
3.2. Ловля риби проводиться спінінгом.
Довжина вудилищ не повинна перевищувати 2,75 м.
3.3. Ловля риби дозволена тільки на штучні приманки (обертові, коливні блешні, воблери, м'які приманки), оснащені одинарними, подвійними і / або
потрійними гачками в кількості не більше трьох на одній приманці. Гачки повинні бути без будь-яких додаткових елементів («голі»). При цьому гачки у всіх оснащеннях повинні бути тільки безбородими. Застосування мушок, приманок. оснащених натуральними і штучними волосяними, хутряними, пір'яними матеріалами та імітації водяних личинок (мотиль, стрикоза і т.п.) заборонено. При використанні шарнірного оснащення («чебурашки») гачок повинен знаходитися безпосередньо у вушку грузила (без заводного кільця).
Будь які рознесені приманки і додаткові елементи на волосіні (тягарці, кембріки і т.д.) заборонені.
3.4. Для вилучення риби з води обов'язкове використання підсака.

4. Принцип «впіймав-відпусти».

4.1.Змагання проводиться за принципом «впіймав-відпусти».
Принцип «впіймав-відпусти» передбачає максимально дбайливе ставлення до спійманої риби. Тому спортсменам строго рекомендується звільняти рибу від гачка без зайвого травмування.
4.2. Забороняється брати рибу голими руками. Якщо виникла необхідність зафіксувати
рибу для вилучення приманки, то спортсмен може взяти рибу рукою через сітку підсака. При цьому він не повинен тримати рибу за зябра, а також здавлювати її з силою, яка може нанести рибі ушкодження.
4.3. Забороняється класти підсак з рибою на землю.

5. Правила проведення змагань.

5.1. Місце змагань, акваторія, зона ловлі обирається організаторами.
5.2.1. Місце для змагань не повинно нести ніякої загрози для життя і здоров'я спортсменів, глядачів та суддів.
5.2.2. Змагання проводиться на виділеній акваторії (зона ловлі).
5.2.3. Зона ловлі відділяється нейтральною смугою та розбивається на сектори, кількість яких перевищує кількість учасників в два рази довжина сектора повинна бути не менше 8 метрів. Розмітка секторів проводиться до офіційного тренування.
5.2.4. Ділянка змагань визначається Положенням про змагання.
5.2.5. Спортсменам забороняється заходити у воду в зоні проведення змагань від початку змагань до їх завершення.
5.2.6. У центрі зони встановлюється інформаційний стенд з таблицею, куди заносяться результати кожного періоду. Поруч зі стендом виділяється місце для розміщення і зберігання запасного спорядження та особистих речей спортсменів.
5.3. Хронометраж і сигнали старту-фінішу подає головний суддя.
5.4. Під час змагання дозволяється використовувати тільки техніку ловлі спінінгом. Під час проводки приманки вільна рука спортсмена повинна знаходитися на рукоятці котушки. Проводку приманки дозволяється здійснювати тільки за допомогою
вудилища і котушки. При цьому забороняється здійснювати проводку приманки шляхом підтягування / відпускання або утримання жилки пальцями рук.
5.5. Закидання приманки здійснюється тільки в межах свого сектора.
5.5.1. Риба, спіймана в сусідніх секторах, навмисно забагрена або впала на землю в залік не приймається.
5.5.2. У випадку, якщо підсічена риба зайшла в сусідній сектор, спортсмен зобов'язаний прийняти її в підсак в своєму секторі.
5.5.3. Риба, яка під час виведення зайшла в сусідній сектор та перетнулася зі снастю іншого спортсмена, якщо той подав протест, до заліку не приймається.
5.5.4. Якщо лінійний суддя зробив учаснику зауваження про закидання приманки в сусідній сектор, учасник зобов’язаний негайно змотати оснастку і перезакинути у свій сектор. Спортсмен зобов’язаний показувати приманку або оснащення лінійному судді після кожної впійманої риби. Після трьох зауважень лінійний суддя виносить спортсмену «попередження».
5.6. При виході спортсмена з сектору, право зайняти даний сектор переходить учаснику, який знаходиться поруч нижче за течією. У разі його відмови, право переходить до спортсмена, який знаходиться вище по течії. У разі відмови обох учасників, зайняти сектор може учасник, який рухається по зоні.
5.7. Навмисний обмін секторами за домовленістю заборонений.
5.8. Спортсменам заборонено приймати будь-яку допомогу з боку сторонніх осіб. Спортсмену дозволяється мати одного тренера. Тренеру дозволяється перебувати зі своїм спортсменом в одному секторі і давати йому усні поради та рекомендації. Спортсмен може мати тільки одного тренера, а тренер одного спортсмена. Тренер акредитується при реєстрації спортсмена. Якщо тренер дає усні поради та рекомендації не своєму спортсмену, то лінійний суддя виносить «попередження» спортсмену за яким закріплений даний тренер. У випадку якщо тренер перешкоджає другим спортсменам, мішає та сперечається з суддями, то у цього тренера анулюється акредитація, а його спортсмен получає «попередження». При реєстрації спортсмен зобов’язаний повідомити організатора Ф.І.О. свого тренера. На відборах в збірну України тренер у спортсмена заборонений.
5.9. Спортсменам забороняється залишати зону змагань без дозволу лінійного судді.
5.10. Після завершення періоду (туру) спортсмени залишають сектори і направляються в центр зони.
5.11. Після сигналу «Вхід у зону» до сигналу «Фініш» спортсменам заборонено використання засобів радіо і телефонного зв'язку.
5.12. Лінійні судді, які знаходяться в секторах, залишають їх разом зі спортсменами. У разі затримки з поважної причини, спортсмен зобов'язаний про це повідомити найближчого до нього суддю, який повинен залишатися зі спортсменом до усунення причин затримки. До місця визначення результатів спортсмени зобов'язані прибути не пізніше встановленого часу.
5.13. Порядок проведення змагань.
5.13.1. Тур проводиться протягом одного дня і складається з чотирьох періодів.
5.13.2. Тривалість періоду 45 хвилин.
5.13.3. Після кожного періоду учасники збираються в центрі зони і стартують згідно жеребкуванню. Спортсменам заборонено під час старту переганяти один одного. Інформація про порядок стартів написана на таблиці в центрі зони і доступна всім учасникам. При одночасному заході в сектор, двох спортсменів (перевагу має той, що заходить в сектор з низу по течії.
5.13.4. За результатами кожного періоду визначається місце кожного спортсмена (нараховується відповідна кількість балів) в залежності від кількості залікової риби (чим більше залікової риби тим вище місце). У випадку однакової кількості залікової риб, визначається середньоарифметичне місце в даному періоді.
5.14. По завершенню туру змагань визначається місце спортсмена у такому порядку:
- сума набраних балів за чотири періоди;
- кількість залікової риб в чотирьох періодах;
- кількість залікової риби в останньому періоді.
У випадку рівності цих показників учасники займають місце, рівне середньоарифметичному від суми місць.
5.15. По завершенню змагань підсумковий результат визначається у такому порядку:
- сума підсумкових місць за два тури змагань;
- кількість балів за два тури;
- кількість залікових риб за два тури;
- кількість залікових риб в останньому турі.
У випадку рівності і цих показників учасники займають місце, рівне середньоарифметичному від суми місць.

6. Жеребкування.

6.1. Жеребкування проводиться після офіційного тренування, не пізніше чим за одну годину до початку змагань. У разі відсутності спортсмена головний суддя проводить за нього жеребкування.
6.2. Жеребкування порядку стартів визначається жеребом за допомогою підготовленої таблиці, що враховує кількість спортсменів. Таблиця складена таким чином, що спортсмени отримують таблицю з набором чисел, які позначають черговість заходу в зону.
6.3. Таблиця жеребкування складається таким чином, що сума стартів усіх учасників
однакова або найбільш приближена.
6.4. Жеребкування проводиться один раз на два тури.

7. Порядок заліку риби.

7.1. Приймати рибу дозволяється тільки у підсак, що знаходиться у воді. Захід у воду спортсменам заборонений (якщо інше не передбачене Положенням про змагання).
Риба, заведена у підсак в повітрі, до заліку не приймається.
7.2. Риба приймається до заліку, якщо хоча б один з гачків находиться в районі голови до передніх плавників.
7.3. Риба не приймається до заліку, якщо під час початку звучання сигналу «Фініш» не була заведена в підсак.
7.4. Лінійний суддя фіксує піймання, дає дозвіл на відпуск риби, спортсмен дбайливо відпускає рибу за допомогою підсака, зануривши його у воду.
8. Журі
8.1. Для вирішення спірних ситуацій, що виникли, та застосування санкцій, передбачених правилами, створюється Журі.
Журі створюється перед початком змагань(не менше 5 осіб).

8.2. До складу Журі входять:
- Президент ФРСУ або уповноважена ним особа;
- Голова УФЛ або уповноважена ним особа;
- Головний суддя змагань;
- члени Президії ФРСУ;
- не менше двох спортсменів-учасників змагань з областей, що ще не представлені у Журі, які обираються шляхом голосування.
8.3. Члени Журі повинні бути присутніми під час змагань у місці їх проведення.
8.4. Протести, за винятком тих, що стосуються розподілу місць, повинні подаватись Головному судді в строк не пізніше однієї години після закінчення відповідного туру.
Протест може бути спочатку висловлений в усній формі, але потім відразу повинен бути поданий у письмовому вигляді.
8.5. Протести, що стосуються розподілу місць, повинні бути подані не пізніше однієї години після оголошення офіційних результатів.
8.6. Кожен протест, поданий у письмовому вигляді, повинен в обов'язковому порядку супроводжуватися сплатою мита, розмір якого визначається Положенням про змагання. У випадку, якщо протест не буде визнаний членами Журі, як обґрунтований, мито вноситься в фонд збірної України.
8.7. Члени Журі, так само як і судді, повинні стежити за дотриманням правил, які вони самі зобов'язані чітко знати.
Вони мають право вільно пересуватися у зоні змагань та спостерігати за діями суддів і спортсменів.
При цьому Журі та судді не повинні створювати перешкод для спортсменів.
8.8. Рішення Журі приймаються більшістю голосів, при рівності голосів, голос президента ФРСУ або його уповноваженого, є вирішальним.
Спортсмен, щодо якого були застосовані санкції, повинен бути про це проінформований.
8.9. У разі розгляду порушення правил, допущених спортсменами, що є членами Журі, або з тієї ж області, що і один з членів Журі, цей член Журі не бере участі в голосуванні.
8.10. Надруковані правила змагань мають бути доступні для членів Журі, суддів та учасників змагань.

9. Санкції до спортсменів.

9.1. До спортсменів застосовуються такі санкції:
9.1.1. Попередження за порушення правил, передбачених пунктами 2.7, 2.8, 5.2.5, 5.4, 5.8, 5.9, 5.11, та за три порушення протягом змагань пункту 5.5.4.
9.1.2. Риба не зараховується у разі порушення пунктів 3.4, 4.1,4.2, 4.3 і 7.4, та на підставі пунктів 5.5.1, 5.5.3 та 7.3.
9.1.3. Анулювання результатів туру спортсмена у разі порушення пунктів 3,2, 3.3.
9.1.4. Дискваліфікація спортсмена у разі порушення пунктів 5.7 до двох календарних років, а також за повторне порушення правил після винесення попередження згідно пункту 9.1.1.(на розгляд Журі)
9.2. Журі має право безпосередньо на місці змагань застосувати санкції до спортсменів в разі їх неналежної поведінки, та при вчиненні суспільно-небезпечних і аморальних діянь.
9.3. Попередження, що отримав спортсмен, залишається у нього протягом двох календарних років.
10. Дії при грозах

10.1. Гроза починається до початку старту.
Час старту відкладається. Якщо погодні умови дозволяють продовжувати змагання в рамках світового дня, то змагання можуть бути відновлені.
Якщо погодні умови не поліпшуються, або розпорядок дня не дозволяє продовжувати змагання, то результати туру анулюються.
10.2. Гроза починається під час туру змагань.
У цьому випадку за сигналом головного судді проводиться негайне припинення лову риби, вудлища при цьому розміщуються в горизонтальному положенні. Якщо дозволять погодні умови, тур може бути відновлений.
10.3. Якщо погодні умови не дозволяють продовжувати змагання і при цьому пройшла не менш ніж половина туру, тур буде зарахований.

11. Церемонії відкриття змагань та нагородження переможців.

11.1. Церемонія відкриття змагань проводяться напередодні першого туру змагань.
11.2. Церемонія нагородження переможців та закриття змагань проводиться після закінчення другого туру та підведення підсумків.
Спортсмени, які зайняли перші три місця, нагороджуються золотими, срібними, бронзовими медалями та пам’ятними дипломами відповідно.

Закрыто