По матеріалам kriminal.tv

Делимся опытом, рассказываем о найденных и уничтоженных орудиях браконьерской ловли

Модераторы: AlEgorov, shurik

Ответить
Сообщение
Автор
Роман333
Сообщения: 30
Зарегистрирован: 02 окт 2010, 13:03

По матеріалам kriminal.tv

#1 Сообщение Роман333 » 17 янв 2011, 01:12

Ось такий у нас Рибнагляд....

Інспектор держрибнагляду керував кількома групами браконьєрів
Однією з характерних рис корупції є глибокий зв'язок злочинців з людьми, відповідальними якраз за запобігання злочинів у певному секторі народного господарства. Найчастіше ці люди співпрацюють між собою лише через хабарі. У Херсонській області стався незвичайний випадок: державний чиновник сам організував злочинну групу.
Мова йде про цілу групу працівників Херсонгдержрибнагляду, затриманих нещодавно працівниками Управління по боротьбі з економічними злочинами міліції Херсонської області. Один з чиновників, інспектор, сам організував прибутковий і добре контрольований бізнес - вилов з підзвітних йому територій риби в період нересту, тобто у заборонений для риболовлі час.
Йому підпорядковувалися кілька груп по три-чотири людини, у кожній з яких був свого роду керівник, особисто підзвітний інспектору. Чиновник займався плануванням і розподілом роботи цих груп - щоб не ловили в одному місці і не попадалися річковим патрулям. Збут вилову він контролював знову ж таки через «своїх» оптових покупців. З їх допомогою він оцінював, чи не продали риболовецькі бригади частину свого вилову «наліво». За весь період своєї діяльності ця браконьєрська артіль виловила близько семи тонн риби різних порід.
Обшук за місцем проживання браконьєрів теж дав багатий улов. Вилучено більше сотні сіток, чотири неводи, електровудку, чотири човни, п'ять двигунів, три незареєстрованих рушниці та малокаліберна гвинтівка з оптичним прицілом. А в одного з «бригадирів» знайшли ще й чималу кількість конопель - тепер до його звинувачення додасться ще й «наркотична» стаття. Шістьох браконьєрів, у тому числі і інспектора, затримали. Слідство зараз намагається встановити інших співучасників цієї артілі і підраховує збитки держави.

А бувають і такі казуси...
Браконьєри-міліціонери намагалися втопити свого колегу, який надумав їх перевірити.
Надзвичайна подія сталася в Черкаській області. Там браконьєри спокусилися на життя співробітника міліції. Щоб їх вгамувати, правоохоронці відкрили вогонь. Після затримання з'ясувалося, що міліціонера намагалися втопити його ж колеги - оперативні співробітники іншого підрозділу.
Інцидент стався під час патрулювання на воді. Наряд помітив у заповіднику кілька баркасів. Як тільки співробітник міліції ступив на один з них, рибалки завели мотори і кинулися навтьоки. Міліціонера спробували скинути у воду.
- Двигун включили на відповідний хід. І другий працівник, що виконував свої функціональні обов'язки, змушений був вистрілити в повітря з автомата Калашникова, - говорить начальник ЛВ в річкових портах Черкас Анатолій Воєвода.
У човнах виявили триста кілограмів риби. Проте найбільшим сюрпризом стали особи затриманих. З'ясувалося, що втопити міліціонера намагалися його ж колеги!
- Затримано три баркаса, сім осіб. З них двоє виявилися оперативними працівниками міліції. Останні років дев'ять такого не було, - говорить Анатолій Воєвода.
Попередньо встановлено, що браконьєрством затримані займалися не вперше. За раз вони виловлювали до тонни риби.
На сьогодні в області зареєстровано майже 70 підприємств, які офіційно займаються виловом риби. Після інциденту в Черкасах міліція перевірить всіх.
По матеріалам kriminal.tv
Другий раз, так само, ніколи не буває.

ratline
Сообщения: 59
Зарегистрирован: 04 окт 2009, 22:00

#2 Сообщение ratline » 17 янв 2011, 15:46

Роман333 писал(а): .... Мова йде про цілу групу працівників Херсонгдержрибнагляду, затриманих нещодавно працівниками Управління по боротьбі з економічними злочинами міліції Херсонської області. ...
По матеріалам kriminal.tv
Унас схоже пока ще нема УБЕЗа, коли організують то може нащими "блюстителями" займуться. Ціла армія "перепродавців" браконьєрської риби на базарі стоїть, навіть під час нересту і ніхто їх ніколи не бачить. А обяви продам риболовні сітки висять на всіх вїздах і виїздах міста.

Поки що у вінницьких браконьєрів ще є потужна "криша"... коли кінчиться то і УБЕЗ організують, і рибінспекцію закриють.

AnPas
Сообщения: 40
Зарегистрирован: 10 ноя 2009, 09:50

#3 Сообщение AnPas » 17 янв 2011, 17:44

ratline писал(а): Унас схоже пока ще нема УБЕЗа, коли організують то може нащими "блюстителями" займуться. Ціла армія "перепродавців" браконьєрської риби на базарі стоїть, навіть під час нересту і ніхто їх ніколи не бачить. А обяви продам риболовні сітки висять на всіх вїздах і виїздах міста.

Поки що у вінницьких браконьєрів ще є потужна "криша"... коли кінчиться то і УБЕЗ організують, і рибінспекцію закриють.
Щось я Вас трохи не зрозумів УБЕЗ - у нас був завжди, це колишній ОБХСС. Інша справа що вони ні чого не роблять.

ratline
Сообщения: 59
Зарегистрирован: 04 окт 2009, 22:00

Re: По матеріалам kriminal.tv

#4 Сообщение ratline » 18 янв 2011, 09:14

Роман333 писал(а):........
Йому підпорядковувалися кілька груп по три-чотири людини, у кожній з яких був свого роду керівник, особисто підзвітний інспектору. Чиновник займався плануванням і розподілом роботи цих груп - щоб не ловили в одному місці і не попадалися річковим патрулям. Збут вилову він контролював знову ж таки через «своїх» оптових покупців. З їх допомогою він оцінював, чи не продали риболовецькі бригади частину свого вилову «наліво». .........
Типова схема усіх без винятку пострадянських рибоохоронних структур, різниця лише в "криші", де "криша потекла" там хлопці сіли, тай то ще під великим питанням.

А от фраза =Йому підпорядковувалися кілька груп...= дуже підібрана скромно. В області їм підпорядковуються майже всі більш менш серйозні браконьєри, а їх на одне село може бути зотри. От і порахуй, що в маштабах однієї області містить за собою вираз =кілька груп=

А щоб відчути масштаб, то навть не в порівнянні водні площі степової Херсонщини з Вінницькими.

На Бугу порибалити ніде, кругом одні сітки, я не кажу про озера, а в них кожен день рейди, кожен день вербовка нових клієнтів. Через те стільки сіток. Штрафують лише діда з вудкою, або дитину на пляжі.
Порівняй звіт рибінспекціїї з кількістю сіток у воді довкола і пояснювати для чого і кого існує ця структура не доведеться.

Аватара пользователя
West
Сообщения: 18
Зарегистрирован: 14 фев 2012, 22:53
Откуда: Винница

#5 Сообщение West » 21 фев 2012, 22:44

Всім очевидно, що наш "звитяжний рибнадзор" - організація не лише бездіяльна, але і шкідлива. Мені здається, що набагато крисніше було б розігнати цих дармоїдів і створити замість них підрозділ, так би мовити, "на добровільних засадах" (щось на зразок дружинників) куди входили б люди з числа риболовів-любителів або просто небайдужі громадяни.

Ответить