ПРОЕКТ ПРАВИЛ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО РИБАЛЬСТВА

Тут будут размещаться любые новости из жизни клуба, новости сайта и рыболовные новости.

Модератор: Odin-net-S

Ответить
Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Юрий К
Сообщения: 2953
Зарегистрирован: 18 окт 2006, 23:31
Откуда: г.Винница
Контактная информация:

ПРОЕКТ ПРАВИЛ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО РИБАЛЬСТВА

#1 Сообщение Юрий К » 20 апр 2017, 12:46

Джерело - Державне агенство рибного господарства Украъни http://darg.gov.ua

Повідомлення про оприлюднення проекту Правил любительського рибальства

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту «Правил любительського рибальства» (далі - проект Правил) Держрибагентство робить оголошення про його публікацію.

Проект Правил розміщено на офіційному веб-сайті Державного агентства рибного господарства України: www.darg.gov.ua (розділ - «Діяльність»; підрозділ «Проекти документів»).

Зауваження та пропозиції стосовно проекту Правил у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресами:

Державне агентство рибного господарства України (вул. Січових стрільців, буд. 45-А, м. Київ, 04053), e-mail: fish@darg.gov.ua.

Відповідальний виконавець: Скляренко Іван Віталійович, начальник відділу охорони водних біоресурсів Управління охорони водних біоресурсів, регулювання рибальства та іхтіології Держрибагентства, тел. 486-29-87.
Куплю шкуру браконьера, дорого.

Аватара пользователя
Юрий К
Сообщения: 2953
Зарегистрирован: 18 окт 2006, 23:31
Откуда: г.Винница
Контактная информация:

Re: ПРОЕКТ ПРАВИЛ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО РИБАЛЬСТВА

#2 Сообщение Юрий К » 20 апр 2017, 12:47

ПРАВИЛА
любительського рибальства

Правила любительського рибальства (далі – Правила) розроблені відповідно до вимог Законів України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про аквакультуру» і регламентують норми лову (добування), заборонені місця, терміни заборони лову (добування) водних біоресурсів, мінімальний розмір водних біоресурсів, дозволених для добування, основні вимоги та принципи організації та здійснення любительського рибальства, порядок надання послуг з організації любительського рибальства, умови проведення спортивних змагань з любительського рибальства і підводного полювання, район дії, дозволені та заборонені знаряддя і способи лову та інше.
Дія цих Правил поширюється на всі водні об'єкти України (далі - водойми) та їх придаткову систему за винятком водойм (їх частин), що мають обмеження щодо їх використання (питні, технічні та інші), на яких добування (вилов) водних біоресурсів заборонено, а також водойми (їх частини) в межах природно-заповідного фонду, де любительське рибальство заборонено положенням про них.
Любительське рибальство в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (на яких дана діяльність передбачена відповідним положенням) здійснюється відповідно до Правил і в якості суб’єкта господарювання, що здійснює організацію любительського рибальства, виступає адміністрація об’єкта або території природно-заповідного фонду.
Право на любительське рибальство може бути обмежене на водоймах, на яких створено спеціальні товарні рибні господарства (далі – СТРГ), культурні рибні господарства (далі – КРГ), надані в оренду для цілей аквакультури або для організації та здійснення любительського рибальства на договірних засадах.
З метою оптимізації стану водних біоресурсів та раціонального їх використання в певних водоймах (їх частинах) окремі положення Правил можуть уточнюватися, доповнюватися або скасовуватися на певний проміжок часу режимом любительського рибальства (далі – Режим).
Режими розробляються Держрибагентством на підставі науково-біологічних обґрунтувань наукових підприємств та організацій та (або) обґрунтованих пропозицій територіальних органів Держрибагентства і затверджуються наказом центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері рибного господарства та рибної промисловості.

1. Терміни, що використовуються :

Риболовна картка – документ, що засвідчує право особи здійснювати любительський лов в порядку спеціального використання водних біоресурсів в поточному році, а також використовується для реєстрації виїздів на риболовлю та порушень правил рибальства.;
культурне рибне господарство – діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на створення сприятливих умов для любительського рибальства та надання послуг рибалкам – любителям на рибогосподарських водних об’єктах;
об’єкт любительського добування (вилову) – водні біоресурси певного виду та біологічного стану, щодо яких здійснюється любительське рибальство, добування, збирання;
Підводне полювання – вид любительського рибальства, при якому добування (вилов) водних біоресрусів здійснюється підводним мисливцем шляхом повного занурення у водне середовище за допомогою гарпунних рушниць всіх видів.
підводний мисливець – особа, що здійснює підводне полювання;
правила любительського рибальства – нормативно - правовий акт, який у визначеному районі дії встановлює умови, дозволені знаряддя та способи лову (добування), норми лову, заборонені місця та терміни заборони лову, мінімально допустимі до вилову розміри водних біоресурсів, регламентує спортивне рибальство та підводне полювання, визначає умови проведення спортивних змагань тощо;
режим любительського рибальства – встановлена на певний проміжок часу сукупність вимог та правил, які уточнюють, доповнюють або скасовують окремі положення правил любительського рибальства для оптимізації кількісного та видового складу водних біоресурсів у визначеному водному об'єкті (його частині);
рибалка-любитель – особа, що здійснює любительське рибальство.

Інші терміни, що застосовуються в цьому Порядку і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому в Законі України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» та іншими законами України та підзаконними актами.

2. Об’єкти любительського лову (добування)

Об’єктами любительського лову (добування) є водні біоресурси, крім тих, що занесені до Червоної книги України.

3. Умови здійснення любительського рибальства

3.1Любительське рибальство на території України здійснюється на засадах:
збереження та поліпшення середовища існування водних біоресурсів;
охорони, відтворення та раціонального використання водних біоресурсів;
загального використання водних біоресурсів (безоплатного) та спеціального використання водних біоресурсів (за плату).
3.2. У порядку загального використання любительське рибальство здійснюється безоплатно для особистого споживання (без права реалізації) у водних об’єктах (їх ділянках), у межах встановлених норм безоплатного вилову знаряддями лову, встановлених для цього Правилами.
В порядку спеціального використання водних біоресурсів любительське рибальство здійснюється з обов’язковим отриманням риболовної картки (додаток 2).
Риболовна картка видається територіальними органами Держрибагентства після складання тестових іспитів із знання правил любит6ельського рибальства.
У випадку спеціального використання водних біоресурсів суб’єктом господарювання, що здійснює організацію любительського рибальства, отримується відповідний дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).
3.3. Рибогосподарські водойми або їх ділянки (надалі – водойми) та умови використання водних біоресурсів для любительського рибальства з метою розмежування любительського та промислового рибальства визначаються територіальними органами Центрального органу виконавчої влади у галузі рибного господарства (надалі – органи рибоохорони) на підставі науково-біологічних обґрунтувань рибогосподарських та інших спеціалізованих науково-дослідних установ, наукових підприємств та організацій. На окремих водоймах, де рибогосподарські та інші спеціалізовані науково-дослідні установи, наукові підприємства та організації не проводять дослідження, біологічне обґрунтування визначення водойм та умов використання водних біоресурсів для любительського рибальства розробляється іхтіологічними службами органів рибоохорони.
Науково-біологічне обґрунтування повинно включати в себе:
- морфометричні характеристики водойми, характеристика біотопів;
- стан водних біоресурсів на водоймі (її ділянки), у тому числі наявність червонокнижних та ендемічних видів;
- стан любительського рибальства (для водойм, які використовуються для промислового вилову водних біоресурсів): динаміка відвідування риболовами любителями та риболовне навантаження за окремими ділянками, видовий, розмірно-віковий склад уловів риболовів-любителів та їх обсяги, засоби та знаряддя лову;
- близькість місць базування (рибоприймальних пунктів) рибодобувних підприємств та організацій та стан промислового рибальства на водоймі (її ділянці) (видовий, розмірно-віковий склад та обсяги уловів, знаряддя, засоби та традиційні райони лову);
- інші види фактичного рибогосподарського використання (садкова, випасна аквакультура, тощо);
- близькість населених пунктів та місць традиційного масового відпочинку (бази відпочинку, профілакторії, дачні товариства), у тому числі наявність баз (господарств), що спеціалізуються на наданні послуг риболовам-любителям;
- можливе навантаження від любительського рибальства (обмеження щодо кількості рибалок-любителів в окремі періоди року);
- терміни весняно-літньої нерестової заборони, регламентація здійснення любительського та спортивного рибальства в період нересту тощо;
- рибоохоронний статус ділянки (наявність нерестовищ, зимувальних ям, тощо).
-
4. Загальні положення

4.1. Водойми (їх частини) для здійснення любительського рибальства визначаються наказами територіальних органів Держрибагентства на підставі обґрунтувань науково-дослідних установ та організацій або іхтіологічних служб територіальних органів Держрибагентства.
На водних об’єктах (їх частинах), визначених для любительського рибальства, обмежується промислове рибальство. На цих водоймах дозволяється проведення контрольного, науково-дослідного лову (добування) водних біоресурсів та меліоративного вилову.
На окремих водних об’єктах (їх частинах), які традиційно використовуються як для промислового, так і любительського рибальства, дозволяється як виняток спільне їх використання або розмежування у часі промислового і любительського рибальства (потижнево, за днями тижня, сезонами року тощо).

4.2. Для створення сприятливих умов любительського рибальства та надання відповідних послуг рибалкам – любителям на рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) можуть створюватись культурні рибні господарства (КРГ).
Водойми (їх частини) можуть закріплюватися для створення культурних рибних господарств в порядку, встановленому цими Правилами на підставі Режиму культурного рибного господарства (далі - Режим КРГ) затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства.
Режим КРГ розробляється науковою установою на підставі науково-біологічного обґрунтування (пункт 5.1 Правил), включає в себе обґрунтування та регламентацію любительського рибальства (форма – додаток 1).
Любительське рибальство на цих водоймах здійснюється в порядку спеціального використання водних біоресурсів. Обсяги допустимого вилову встановлюються за науково-біологічним обґрунтуванням та Режимом КРГ.
Любительське рибальство рибалками-любителями здійснюється на підставі відловлювальної картки.
На окремих ділянках, визначених користувачем КРГ, любительське рибальство здійснюється на безоплатних умовах (для пільгових категорій громадян).
На водоймах, на яких створені КРГ, права інших рибалок-любителів можуть обмежуватись.
За систематичне (два та більше) невиконання вимог режиму КРГ, що підтверджується актами, протоколами або іншими матеріалами, режим КРГ може бути скасованим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства за поданням територіального органу Держрибагентства, в зоні якого здійснювалась діяльність культурного рибного господарства.

4.3. Любительське рибальство на водних об’єктах, на яких створені спеціальні товарні рибні господарства (далі – СТРГ) здійснюється відповідно до регламентації любительського рибальства, яка є невід’ємною складовою частиною Режиму рибогосподарської експлуатації водного об’єкта на якому діє СТРГ.
Порядок створення СТРГ встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері рибного господарства та рибної промисловості.

4.4. Любительське рибальство на водоймах, наданих у постійне користування, на умовах оренди для здійснення аквакультури чи побудованих для товарного рибництва, здійснюється за правилами і дозволами, встановленими суб’єктами господарювання (власниками) цих водойм відповідно до вимог Водного Кодексу України, Земельного Кодексу України, Закону України «Про аквакультуру» та інших законодавчо-нормативних актів в даній галузі.

4.5. Водойми (їх частини) можуть закріплюватись центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства за громадськими організаціями (користувачами, об’єднаннями користувачів) на договірних засадах для організації любительського рибальства та проведення робіт з охорони та відтворення водних біоресурсів.
Умови любительського рибальства визначаються користувачем – в порядку загального та (або) спеціального використання водних біоресурсів на договірних засадах.
Обов’язковою умовою при закріпленні водойми (її частини) є чітке визначення меж ділянок, де любительське рибальство здійснюється на засадах загального та/або спеціального використання водних біоресурсів.

4.6. На водоймах (їх частинах), на яких здійснюється спеціальне використання водних біоресурсів, любительське рибальство здійснюється згідно з Правилами на підставі відловлювальної картки.
За видачу риболовних карток стягується плата, розмір якої встановлюється користувачем, який здійснює організацію любительського рибальства. Плата включає збір за спеціальне використання водних біоресурсів, розмір збору обчислюється з урахуванням виду ресурсів, нормативів збору, визначених Кабінетом Міністрів України та підлягає обов’язковому внесенню до державного бюджету України.
Відловлювальна картка діє лише на водному об’єкті (його ділянці) визначеному у ній.
Термін дії відловлювальної картки – доба, неділя, місяць, квартал або рік.
Лов риби без відловлювальних карток мають право здійснювати:
- діти до 16 років;
- інваліди 1 та 2 груп;
- учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЄС 1 та 2 категорій;
- учасники війн та збройних конфліктів.
Особи, яким надаються означені пільги, лов риби здійснюють на підставі відповідних особистих посвідчень (крім дітей) на спеціально відведених для пільгових категорій ділянках.

5. Норми вилову та заходи зі збереження молоді водних біоресурсів

5.1. Дозволяється одній особі одночасно виловити за одну добу перебування на водоймі таких видів у такій кількості:

Об’єкти лову (добування) Одиниці виміру Лов в порядку загального викоритання Водойми (їх ділянки), де любительский лов здійснюється в порядку спеціального використання
Риба: хижі види (судак, білизна, сом, щука) екземпляри 2 4
Інші види1 кг 3 5
Безхребетні:
річкові раки екземпляри 30 50
мідії кг 10 20
рапана екземпляри 25 50
креветки кг 1 2
Примітки:
1 – За винятком випадків, коли вилов перевищує добову норму за рахунок однієї найбільшої за вагою особини.

5.2. Добова норма вилову карася сріблястого на водосховищах р. Дніпро:
- в порядку загального використання – 5 кг,
- в порядку спеціального використання – 7 кг.
5.3. Не встановлюється добова норма для наступних видів риб: гірчак, атерина, амурський чебачок, верховодка, тюлька, бички (крім видів, занесених до Червоної Книги України).
5.4. При проведенні змагань зі спортивного рибальства добова норма вилову не встановлюється, якщо це не передбачено умовами змагань.
5.5. Дозволяється зберігання та вивезення з водойми риби та безхребетних, як у свіжому так і в обробленому вигляді, незалежно від терміну перебування на водоймі в обсягах, що не перевищують добову норму вилову.
5.6. Особини водних біоресурсів, менші за розміри, встановлені цими Правилами рибальства (додаток 1) мають бути відразу повернені до водойми в живому стані з найменшими пошкодженнями.
5.7. Дозволяється на випадок неможливості повернути до водойми у живому та неушкодженому вигляді прилов молоді водних біоресурсів до 10 % від загальної кількості екземплярів даного виду в улові риболова-любителя.
5.8. Забороняється вилов (добування) водних біоресурсів з розмірами меншими за встановлені цими Правилами (без встановлення норми припустимого прилову):
- річкових раків;
- риби добутої підводним полюванням.
5.9. Розміри водних біоресурсів визначаються в свіжому стані:
- риб – шляхом виміру довжини від вершини рила (при закритому роті) до початку середніх променів хвостового плавника;
- раків та креветок – шляхом виміру довжини по спині від лінії, що поєднує середину очей до краю середньої хвостової пластини;
- рапана – шляхом виміру повної довжини від вершини до кінця мушлі;
- двостулкових молюсків (мідія та інші) – шляхом виміру найбільшої довжини мушлі.
5.10. У разі виявлення посадовими особами спеціально уповноважених органів державної влади, що здійснюють охорону водних біоресурсів, фактів перевищення добової норми вилову та (або) прилову молоді водних біоресурсів вище встановленої норми, весь улов затримується. Згідно зі встановленими Кабінетом Міністрів України таксами розраховуються збитки, нанесені рибному господарству виловом тієї частини улову, що перевищує встановлену норму.

6. Здійснення підводного полювання

6.1. Підводне полювання дозволяється на рибогосподарських водних об’єктах (їх ділянках), визначених для проведення любительського рибальства.
6.2. Підводне полювання здійснюється:
- з використанням однієї або декілька гарпунних рушниць різного типу (пневматичні, гiдропневматичнi, пружинні, гумові);
- ручним збором водних безхребетних;
6.3. Підводний мисливець зобов’язаний:
- позначити місце лову на поверхні сигнальним буєм або плотиком, що визначає ділянку для підводного полювання;
- омертвити рибу, добуту під час підводного полювання відразу після завершення операцій з її виважування;
- усі добуті водні біоресурси зберігати на кукані або в садку, закріпленому на сигнальному буї або плотику;
- розрядити гарпунну рушницю перед виходом з води;
- мати картку підводного мисливця та, у разі здійснення підводного полювання у порядку спеціального використання водних біоресурсів, дозвіл або документ дозвільного характеру.
6.4. Під час здійснення підводного полювання забороняється:
- застосування для підводного полювання аквалангів та інших дихальних пристроїв, окрім дихальної трубки;
- підводне полювання та знаходження із зарядженої рушницею в районі громадських пляжів та місць масового відпочинку людей;
- підводне полювання в темний час доби (пізніше години після заходу та за годину до сходу сонця);
- підводне полювання із застосуванням джерел світла;
- використовувати гарпунні рушниці для підводного полювання, якщо довжина ліня, що поєднує її з гарпуном, перевищує 5 м;
6.5. Забороняється підводне полювання:
- в акваторіях офіційно визначених пляжів;
- у темний час доби;
- взимку - на зимувальних ямах та в період нерестової заборони – на нерестовищах.

7. Вимоги щодо проведення змагань зі спортивного рибальства

7.1. Змагання зі спортивного рибальства проводяться в порядку загального використання водних біоресурсів на водоймах, визначених у встановленому порядку для здійснення любительського рибальства, в терміни та знаряддями лову, відповідно до положення про ці змагання, цих Правил та вимог законодавства у сфері фізичної культури та спорту.
7.2. Положення про змагання зі спортивного рибальства мають відповідати вимогам, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері фізичної культури та спорту а також вимогам природоохоронного законодавства, бути затвердженим організатором змагань та погодженим територіальним органом центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, в зоні якого розташована водойма.
7.3. У разі, якщо змагання планується проводити на водоймах КРГ, СТРГ або в режимі аквакультури, положення про змагання окремо погоджується з суб’єктом господарювання на даному водному об’єкті (користувачем водних біоресурсів водойми).
7.4. Організаторами змагань зі спортивного рибальства можуть бути юридичні та фізичні особи.
7.5. Забороняється проведення змагань зі спортивного рибальства:
- під час нерестової заборони на вилов риби;
- на одній ділянці водойми частіше ніж один раз на півроку (крім водойм, де затверджено режим КРГ).


9. Обов’язки осіб, що здійснюють любительське рибальство:

- дотримуватися вимог цих Правил, режимів любительського рибальства та інших вимог законодавства з питань охорони, використання і відтворення водних біоресурсів;
- мати при собі документи, що надають право на лов на водоймах, де любительське рибальство здійснюється в порядку спеціального використання водних біоресурсів, і пред'являти їх на вимогу посадових осіб органів, що здійснюють державний контроль та управління у галузі охорони використання і відтворення водних біоресурсів;
- виконувати законні розпорядження посадових осіб органів, що здійснюють державний контроль та управління у галузі охорони використання і відтворення водних біоресурсів;
- підтримувати належний санітарний стан водойм;
- не залишати на берегах водойм і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином;
- не допускати пошкодження покажчиків, щитів та інших знаків, встановлених на водоймах та на їх берегах;
- вживати заходи щодо запобігання загибелі водних біоресурсів, погіршенню середовища їх існування та ліквідації негативного впливу на середовище їх помешкання;

10. Забороняється:
- застосування знарядь та способів лову, які не передбачені цими Правилами та режимом любительського рибальства;
- перебування на водоймі або поблизу неї (в межах водоохоронної зони) з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу (в межах водоохоронної зони) них;
- виготовлення, зберігання, збут, застосування, отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електроловильних систем (електровудок), вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), вибухових речовин, та монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що призначені для промислового лову особами, що мають відповідно до законодавства таке право), а також інших засобів, що призводять до калічення водних біоресурсів, їх страждань та масового безконтрольного знищення та заборонених законом;
- продаж або скуповування риби та безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості;
- миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів, а також проведення робіт, які негативно впливають на стан водойм, забруднення берегів водойм і криги сміттям та іншими відходами;
- зупинка плавзасобів, в яких знаходяться знаряддя лову (добування) водних біоресурсів в заборонених для рибальства місцях, за винятком зупинок поблизу населених пунктів та випадків кінцевої потреби (шторм, туман, аварія тощо);
- добування будь-яких морських звірів;
- організація змагань з рибальства в період нересту риби;
- пересування автотранспортних засобів, крім тих, що належать природоохоронним та правоохоронним органам, по кризі рибогосподарських водойм у період льодоставу (за винятком спеціально обладнаних льодових трас);
- пересування плавзасобів в період нересту на ділянках водойм, оголошених органами рибоохорони нерестовищами, крім суден органів рибоохорони та інших спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів;
- вивезення (винесення) риби та водних безхребетних, заборонених до лову Правилами;
- вилучення із води знарядь лову, що належать іншим особам, та водних біоресурсів, які є в цих знаряддях;
- здійснювати самовільно або з порушенням установленого законодавством порядку вселення, переселення, акліматизацію (реакліматизацію) водних біоресурсів, розведення нових для фауни України або генетично змінених, водних біоресурсів;
- лов (добування) ікряних самиць раків;
- викидати у водойму улов водних біоресурсів, невикористаного «живця» (за виключенням повернення до водойми у живому та неушкодженому вигляді) залишати водні біоресурси або частини їх тіла на березі в межах водоохоронної зони;
- приховувати та перекручувати інформацію про стан і чисельність вилучених водних біоресурсів та їх використання;
- лов (добування) видів біоресурсів, занесених до Червоної Книги України.

11. Забороняється лов водних біоресурсів:
- з незареєстрованих плавзасобів або таких, що не мають на корпусі чіткого реєстраційного номера (за винятком веслових човнів);
- у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) з човнів та інших плавучих засобів у Чорному та Азовському морях;
- без наявності відповідних документів (при здійсненні лову в порядку спеціального використання водних біоресурсів);
- дітям до 16 років самостійно з човна.

12. Види, знаряддя та засоби любительського рибальства

12.1. Любительський лов (добування) дозволяється з берега, плавзасобів, з льоду (в період льодоставу), а також з повним або частковим зануренням рибалки у водне середовище таких водних біоресурсів:
12.1.1. Риб:
- гачковими знаряддями лову, у тому числі нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами всіх видів з використанням гачків розміром до 10 мм, загальною кількістю гачків до 10 одиниць на всіх знаряддях лову, що використовуються одночасно та штучної або природної принади, а також з використанням знарядь та засобів підводного полювання, 12.1.1.1 у тому числі для використання у якості живої насадки - «живця», підсакою діаметром до 100 см або «хваткою» («павуком») розміром 1х1 м з вічком сіткового полотна до 10 мм.
12.1.2. Водних безхребетних:
- раків - раколовками будь-якої конструкції (без крил та (або) відкрилків) з діаметром входу до 70 см і вічком не більше 22 мм, підсакою діаметром до 100 см або «хваткою» («павуком») розміром 1х1 м з вічком сіткового полотна до 10 мм, волосінню з приманкою і рогаткою, розщепом - не більше п'яти снастей на ловця;
- креветок, гамаруса, мотиля - однією підсакою з діаметром до 70 см;
- мотиля - однією ручною драгою з діаметром не більше 70 см без застосування механічних пристроїв, підсакою з діаметром не більше 70 см;
- мідій, рапана – ручним збором, щипцями, підсакою з діаметром не більше 70 см,
12.2. Забороняється використовувати для любительського рибальства такі знаряддя лову:
- сітки та пастки усіх типів та конструкцій, інші сіткові знаряддя лову (за виключенням знарядь для лову «живця» та водних безхребетних, зазначених в пункті 12.1. цих Правил);
- вибухові, отруйні, наркотичні речовини, електроловильні системи (елетровудки);
- інші знаряддя одночасного масового вилову водних біоресурсів за виключенням підсак для лову безхребетних;
- вогнепальну та пневматичну зброю (за виключенням пневматичних гарпунних рушниць для підводного полювання);
- гарпуни, остроги та інші колючі знаряддя лову (крім підводних рушниць);
- вудки донні та поплавкові, спінінги всіх систем та видів у разі, якщо загальна кількість гачків перевищує 10 одиниць,
- інші знаряддя, забороненими законодавством.
12.3. Забороняється здійснювати добування (вилов) водних біоресурсів такими способами:
- багріння (в тому числі на «драк», на «смик»);
- глушення;
- з використанням підсвічування у якості принади;
- на доріжку (тролінг) з використанням вітрила та човнового двигуна у разі використанням більш ніж двох снастей;
- шляхом облаштування запруд та інших видів загороджень, що частково або цілком перегороджують русло водних об’єктів та перешкоджають вільному пересуванню риби;
- з облаштуванням гаток (крім спеціально визначених органами рибоохорони місць);
- з повним або частковим спуском води з водного об’єкту;
- раків ручним збиранням в заброд або підводним ловом у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування;
- використання подвійних та потрійних гачків без блешні або штучної чи природної принади;
- іншими засобами, забороненими законодавством.
12.4. Розмір гачка визначається шляхом виміру найкоротшої відстані від кінчика жала до цівки. Розмір подвійного та потрійного гачка визначається за розміром найбільшого з гачків, що його складають.

13. Місця заборони лову водних біоресурсів.
(Необіхідно запросити пропозиції щодо змін та уточнень від територіальних органів)

Забороняється лов водних біоресурсів впродовж всього року:
- на водоймах, що не визначені у встановленому порядку як такі, на яких дозволене любительське рибальство;
- у каналах теплоенергоцентралей, підвідних та скидних каналах електростанцій;
- у підвідних і магістральних каналах, відводах рибогосподарських та меліоративних систем, в шлюзових каналах тощо;
- у новостворених водосховищах (до особливого розпорядження);
- на відстані від берега більш як 3 км в Чорному морі і 1,5 км – в Азовському морі;
- у верхніх та нижніх б'єфах гребель на відстані ближче ніж за 500 метрів;
- поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони;
- на водоймах, що розташовані в зоні евакуації (відчуження) на територіях, радіоактивно забруднених унаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС.
13.1. В Чорному морі з лиманами і пониззями річок на таких ділянках:
перед гирлом р. Дунай на ділянках шириною 1 км в обидва боки від кожного рукава й гирла, відлічуючи від середини фарватера, на 5 км углиб моря, а також безпосередньо в р. Дунай та Стенсівсько – Жебріянських плавнях в акваторіальних межах Дунайського біосферного заповідника;
в Дністровському лимані:
- перед гирлами річок Дністер та Турунчук на відстані 2 км праворуч і ліворуч від гирел і на 2 км в бік лиману;
- на ділянці від гирла ріки Турунчук вздовж західного берега до міста Білгород-Дністровський на відстані 1 км вглиб лиману;
- перед гирлом, яке з'єднує Дністровський лиман з морем - на відстані 1 км в обидва боки від гирла, на 2 км углиб моря і на 1 км усередину приморської частини Дністровського лиману від Кароліно-Богазької коси і на 1 км в обидва боки від гирла;
- у Карагольській затоці.
в озері Ялпуг - у верхів'ї від автошляхового мосту Болград-Рені униз до лінії, яка з'єднує північну межу села Тополине і протилежний берег, на 5 км від південної межі с. Виноградівка;
в озері Кагул - від риборозплідника рибгоспу ім. Шмідта на 2 км уздовж берега в бік м.Рені та на 500 м углиб озера, включаючи протоку Руська;
в озері Кугурлуй - від каналу Тобачел Ренійського району, включаючи райони плавнів Каприці, Голубова Скеля, Шурой, а також канал "Георгій Запша" до виходу в озеро Кугурлуй та углиб водойми на 200 м;
у верхів'ях Хаджибейського лиману - від лінії, яка з'єднує північний край с. Щорсове з південним краєм с. Жовте, до гирла р. Малий Куяльник і вглиб до південної водної межі с. Білка;
у верхів'ях озера Сасик - від лінії, яка з'єднує південні межі селищ Борисівка та Трапівка, до гирл річок Кагільник та Сарата і углиб цих річок до автошляхових мостів на трасі Татарбунари - Жовтий Яр;
на річці Південний Буг:
на ділянці від греблі Олександрівської ГЕС на протязі 4 км униз за течією (Миколаївська область);
на ділянці в межах м. Первомайська від впадання р. Кодима вниз річкою до краю міської межі;
у притоці Синюха на ділянці від Первомайського заводу будматеріалів до впадання в р. Південний Буг;
на річці Дніпро:
на відстані 10 км униз за течією від греблі Каховської ГЕС;
на Львівській ямі (на 700 м униз і на 100 м угору від пристані с. Львів);
на ділянці нижче за лінію від Верхньо-Касперівського маяка через протоки на щоглу Червоної Хати і далі на верхів'я затоки Глаголь на південь до виходу протоки Джигірка, включаючи Щучу Забич, і далі - на материковий берег, і в Дніпровському лимані - перед гирлами ріки Дніпро по лінії, що йде від гирла балки біля східного краю с. Широка Балка, через лиман у точці 4,5 км на захід від рибоприймального пункту в с. Рибальче, на Станиславській ямі (навпроти села Станислав) тощо.
13.2. В Азовському морі з лиманами і пониззями річок, що до нього впадають на таких ділянках:
від мису Довгий в Арабатській затоці до бухти Шовковиця в Казантипській затоці на відстані 8 км береговою лінією;
від села Каменське до бухти Насир в Арабатській затоці на відстані 15 км береговою лінією;
від фортеці до північної межі с. Соляне на Арабатській стрілці;
від мису Чагани на схід до пансіонату військрадгоспу "Азовський" на відстані 18 км береговою лінією;
від Чорної гори мису Тархан на схід до водовипуску очисних споруд м. Керч у районі Булганацької балки.
13.3. У Дніпровських водосховищах:
на Київському водосховищі
на ділянка водосховища 500 м від забороненої зони греблі Київської ГЕС (правий, лівий берег), яка обмежена зверху: по правому берегу – 200 м вище хвилерізу в с. Нові Петрівці, по лівому берегу – о. Лисий.
на Канівському водосховищі:
на відстані 5 км вниз від греблі Київської ГЕС;
на Кременчуцькому водосховищі:
на відстані 5 км нижче від греблі Канівської ГЕС до створу пристані "Тарасова гора";
верхній вхід до урочища "Озеро Криве";
у Роському іхтіологічному заказнику у межах: від гирла річки Рось до с. Межиріч із затоками і заплавами;
в затоці Сулинська - від острова "Жовнинська круча" - село Мозоліївка вгору до гирла річки Сула;
в затоці Цибульницька - від острова "Московська гора" траверзою на протилежний берег і вгору до гирла річки Цибульник;
перед гирлом річки Вільшанка на відстані 500 м від гирла в обидві сторони та вглиб водосховища;
в Липівському державному орнітологічному заказнику в межах: від залізничного моста вгору паралельно суднового ходу, вздовж лівого берега на відстані 400 м за острови Копилові і далі в напрямку с. Кедина Гора;
на Дніпродзержинському водосховищі:
на відстані 5 км униз від греблі Кременчуцької ГЕС;
у відрозі ріки Псел від нижнього закінчення острова Волчек у районі колишнього села Редути догори, паралельно до суднового ходу, на русловий маяк біля гирла р. Псел і до створу № 9;
у Ворсклянській затоці - лінією: Кишеньковське лісництво - с. Великий Курган, від нього - на лівий берег (колишнє с. Вереміївка), далі вгору до шосейного мосту на трасі "Світлогорськ - Кобеляки" біля с. Лучки.
на Дніпровському водосховищі:
на відстані 5 км - униз від греблі Дніпродзержинської ГЕС до автошляхового мосту в м.Дніпродзержинську;
у балці Велика Осокорівка - від гирла на створі, обмеженому насосною станцією водопроводу "Дніпро - Західний Донбас" - траверзою на протилежний берег угору за течією до траси "Москва-Сімферополь", включаючи всі балки та затоки;
в балці Вороній - від с. Мар'ївка Синельниківського р-ну - униз за течією, включаючи острови Великий і Малий Махорет з прилеглими ділянками шириною 50 м.
на Каховському водосховищі:
на дільниці від греблі Дніпровської ГЕС по старом і новому руслах р. Дніпро до залізничних мостів в м. Запоріжжя, за винятком ділянки по старому руслу р. Дніпро, від гранітного кар'єру до затоки "Вирва";
у затоці Капулівська - від лінії: мис в с. Капулівка - мис в с. Олексіївка - насосна станція колгоспу ім. К.Маркса - вглиб затоки;
у затоці Новопавлівська - від лінії: мис у районі зони відпочинку м.Нікополя, включаючи Зелений острів, - західна межа смт Червоногригор'ївка - углиб затоки;
у затоці Рогачицький - від лінії: мис в с. Рогачик - с. Сергіївка, угору до автостради Запоріжжя - Нова Каховка;
у внутрішніх водоймах Іванівських та Водянських кучугур;
в двохкілометровій зоні навколо Великих і Малих кучугур.
13.4. У Дністровському водосховищі:
перед гирлами річок, що впадають у Дністровське водосховище, - на 1 км в обидва боки від гирла і углиб водосховища та на 1 км від гирла догори за течією.
13.5. У р. Ворскла:
на ділянці від гирла до гужового мосту біля міста Кобеляки.
13.6. У р. Псел:
на ділянці від гирла до залізничного мосту через цю річку біля станції Потоки.
13.7. У р. Цибульник:
на всій її протяжності.
13.8.У р. Сула:
на ділянці від гирла до села Бурімка правим берегом і до с. Горошино лівим берегом.
13.9. У р. Вільшанка:
на ділянці від гирла до с. Байбузи.
13.10. У р. Південний Буг:
на відстані 5 км від греблі Гайворонської ГЕС униз за течією.
13.11. У р. Сіверський Донець:
на ділянці від с. Студенок до села Кам'янка Ізюмського району Харківської області.
на ділянці від автошляхового мосту с. Богородичне до с. Маяки.
від Райгородської греблі до затоки Мертвий Донець;
на ділянці від греблі ЛТЕС (м. Щастя) до гирла річки Євсуг, включаючи 1,5 км русла цієї річки вверх за течією.
13.12. У р. Деркул:
на ділянці від села Герасимівка до гирла;
13.13. У р. Тетерів із заплавою:
на ділянці від гирла до с.Приборськ;
від греблі буферного водосховища в с. Нагоряни донизу на відстані 1 км.
13.14. У р. Бистриця Надвірнянська:
на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району;
13.15. У р. Бистриця Солотвинська:
на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району.
13.16. У р. Прут з притоками:
в межах території Карпатського Національного природного парку.
13.17. У р.Чорний Черемош і Білий Черемош з їх притоками:
на ділянці від початку до с. Кути Косівського району.
13.18. У р. Рибниця з притоками:
на всій протяжності у межах Івано-Франківської області.
13.19. У р. Лімниця з притоками:
на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Рівни.
13.20. У р. Чечва з притоками:
на ділянці від витоку до впадіння в Чечвинське водосховище.
13.21. У р. Свіча з притоками:
на ділянці від витоку до мосту у м. Вигода Долинського району.
13.22. У р. Лужниця з притоками:
на ділянці від витоку до шляхового мосту в с. Гошів.
13.23. У р. Сукіль з притоками:
на ділянці від витоку до шляхового мосту в м. Болехів.
13.24. У р. Десна:
в іхтіологічному заказнику "Кам'яна гряда" - ділянка на відстані 1 км в районі пристані м. Новгород-Сіверський Чернігівської області.

14. Терміни заборони лову водних біоресурсів.
(Необхідно внести відповідні зміни до Правил промислового рибальства а також запросити пропозиції щодо змін та уточнень від територіальних органів)

Забороняється лов водних біоресурсів на таких водоймах у такі терміни:
14.1. На період нересту водних біоресурсів на внутрішніх водоймах:
- у всіх водосховищах, а також в озерах Волинської і Рівненської областей - з 1 квітня по 10 червня;
- в річках, притоках і озерах Закарпатської області - з 25 березня по 15 травня і з 1 вересня по 31 грудня;
- р. Дністер з усіма притоками – з 1 квітня по 10 червня;
- у всіх інших річках та їх кореневих водах – з 10 квітня по 30 травня, а в придаткових – з 1 квітня по 30 червня;
- на р. Дунай в межах України – на 30 діб, на придатковій системі української ділянки ріки, включаючи озеро Сасик - на 60 діб (конкретні строки встановлюються щорічно наказом органів рибоохорони з урахуванням погодних умов);
- на р. Дністер в межах Одеської області - з 15 квітня по 5 червня, у плавневих озерах - з 15 квітня по 15 червня;
- на р. Дніпро від місця впадання у Дніпровський лиман до забороненого простору Каховської ГЕС з притокою Інгулець від гирла до с. Велика Олександрівка, включаючи придаткову систему цих річок - з 10 квітня по 15 червня;
- на р. Південний Буг від впадання у Бузький лиман до с. Голоскове - з 5 квітня по 25 травня.
- на р. Інгул від гирла до с. Чернишовка - з 1 квітня по 30 червня.
- в Бузькому і Березанському лиманах на усій акваторії - з 5 квітня по 5 червня.
- в Дніпровському лимані:
по всій акваторії - з 5 квітня по 5 червня, а на ділянці від нижньої межі Дніпровсько-Хуторського лабазу - у півторакілометровій прибережній зоні, включаючи придаткову систему - до 15 червня;
на відстані 1,5 км від берега углиб лиману на ділянці від нижньої межі Дніпровського забороненого простору до Покровсько-Хуторського лабазу, включаючи всю придаткову озерну систему - з 6 червня по 15 червня;
- в Тілігульському, Григоріївському, Дофінівському, Шаболатському (Будацькому), Сухому і Тузловському лиманах з 1 травня по 15 червня;
- в Хаджибейському лимані з 15 квітня по 15 червня;
- в Дністровському лимані з прилеглими плавнями з 15 квітня по 31 липня;
- в Кучурганському водосховищі з 15 квітня по 15 червня;
- в усіх придністровських озерах з прилеглими до них єриками і плавнями - з 15 квітня по 15 червня;
- в озерах і гирлах лиманів чорноморського регіону, які з'єднують озера і лимани з морем, і перед гирлами з боку моря та лиманів - на відстані 500 м в обидва боки від гирла та на 500 метрів углиб моря, озера, лиману - з 1 квітня по 31 серпня;
- в усіх інших водоймах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей, не вказаних у цих Правилах - з 1 квітня по 30 червня;
- в усіх внутрішніх водоймах Автономної Республіки Крим - з 1 квітня по 31 травня.
- в усіх річках, що впадають до Азовського моря, з їх придатковими системами - з 1 квітня по 31 травня.
- в Київському водосховищі від греблі насосної станції на річці Ірпінь на відстані 3 км в обидві сторони і вглиб водосховища - з 1 листопада до 30 червня;
- в Кременчуцькому водосховищі на ділянці від острова Червоний (48-й буй) вгору до 72-го буя шириною по руслу Дніпра 1 км - з 1 листопада до кінця весняної заборони;
- в Дніпровському водосховищі:
у Самарській затоці на ділянці від Усть-Самарського автошляхового мосту вгору за течією до створу: мис с. Одинківка - Кремська затока - з 1 березня по 31 серпня;
Мала Осокорівка - від гирла до вершини балок Капустяна і Дубова - з 1 квітня по 31 серпня в балках.
- в Карачунівському водосховищі від гирла річки Боковенька до с. Христофорівка; з 1 квітня по 31 серпня;
- на річці Боковій від гирла до с. Софігейківка - з 1 квітня по 31 серпня;
- в р. Десна від Чернігівського залізничного мосту до автошляхового мосту в с.Шестовиця – з 1 листопада по 20 травня;
- в р. Снов перед гирлом річки - в обидва боки на відстані 1 км від гирл – з 1 листопада по 20 травня в річках;
- в р. Убідь:
перед гирлом річки - в обидва боки на відстані 1 км від гирл – з 1 листопада по 20 травня в річках;
від гирла до смт. Сосниця з усіма рукавами – з 1 листопада по 20 травня в річках.
14.2. На зимувальних ямах:
- на всіх внутрішніх водоймах – з 1 листопада до 1 квітня;
14.3. Забороняється лов водних біоресурсів у такі терміни:
азово-чорноморської кефалі в Чорному морі і лиманах - з 20 серпня по 10 вересня;
оселедця в р. Дунай і передгирловому просторі Чорного моря - в строки ступеневої заборони;
оселедця в рр. Дністер, Турунчук і Дністровському лимані - в терміни ступеневої заборони;
бичка в Чорному морі - з 1 травня по 15 червня;
камбали глоси в Чорному морі (крім Каркінітської затоки) і в лиманах - з 14 лютого до 1 травня;
камбали глоси в Азовському морі, Керченській протоці і затоці Сиваш- з 1 січня по 31 травня,
креветок в Чорному морі - з 1 червня по 31 серпня;
креветок в Азовському морі, Керченській протоці і затоці Сиваш - з 1 липня по 31 липня.
мідії в Чорному морі - з 1 червня по 30 серпня.
щуки на всіх внутрішніх водоймах - з 01 березня до початку нерестової заборони для всіх видів риб.
річкових раків на всіх внутрішніх водоймах на період першої та другої линьок та в період виношування ікри - з 1 квітня по 10 червня та з 15 серпня по 1 жовтня.
Терміни заборони, встановлені цими Правилами рибальства, поширюються на перше та останнє числа періоду.
За погодженням рибогосподарських та інших спеціалізованих науково-дослідних установ, наукових підприємств та організацій органи рибоохорони можуть переносить встановлені цими Правилами рибальства терміни заборони не більше ніж на 15 діб в той чи інший бік та збільшувати чи зменшувати строки заборони (не більше ніж на 15 діб).
На водоймах (їх ділянках), де проводяться роботи зі штучного відтворення (акліматизації) водних біоресурсів любительське рибальство може бути тимчасово обмежено або заборонено органами рибоохорони.
В нерестовий заборонений період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони за погодженням з рибогосподарськими та іншими спеціалізованими науково-дослідними установами, науковими підприємствами та організаціями на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.
Підводне полювання під час нерестової заборони в будь-яких водних об’єктах не дозволяється.
Строки заборони, встановлені для річок, поширюються також на їх придаткову систему.

15. Порядок здійснення контролю за дотриманням правил рибальства та відповідальність за їх порушення

15.1 Особи, винні в порушенні Правил рибальства та відповідних нормативно-правових актів у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, несуть відповідальність в установленому законодавством порядку.
15.2 Застосування заходів адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних осіб від відшкодування у повному обсязі збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушення правил рибальства.
15.3 Незаконно виловлені (добуті) водні біоресурси підлягають вилученню в установленому законодавством порядку.


Додаток 1
до п. 6.6. Правил любительського
рибальства

Мінімальні дозволені до вилову розміри водних біоресурсів
при здійсненні любительського рибальства

Види водних біоресурсів Регіон*
Внутрішні водойми Чорноморський регіон р. Дунай з придатковою системою, передгирлова ділянка оз. Сасик Азовський
регіон
Барабуля - 8,5 - 8,5
Бичок - 11 - 25
Білий амур 60 45 - -
Білизна 30 40 - 35
Вугор 50 50 - -
В'язь 28 24 22 22
Головень 24 28 - -
Камбала-глоса - 15 - 17
Карась сріблястий - 15 - -
Катран - 85 - -
Кефаль - 20 - 20
Піленгас - 38 - 33
Сазан (короп) 35 32 30 30
Лин 20 20 13 17
Лящ 32 30 20 28
Мерланг - 12 - -
Оселедець - 17 16 14
Підуст 25 25 - -
Плітка (тараня) 18 18 - 14
Пузанок - 11 - -
Рибець - 22 - 22
Сиг - 25 - -
Синець 22 24 - 24
Скумбрія - 15 - 15
Сом 70 60 50 60
Ставрида - 10 - 10
Судак 42 38 30 38
Товстолобик 60 60 - 60
Чехоня 24 24 - -
Щука 35 32 - -
Беззубка - 12 - -
Креветки - 3,5 - -
Мідія - 5 - -
Перловиця - 7 - -
Річкові раки 10 10 9 9



Додаток 2
Титульная сторінка риболовної картки


________________________________________
(назва користувача)
______________________________________________

РИБОЛОВНА КАРТКА № ____________
Кому видана:
Прізвище ______________________________________
Ім’я __________________________________________
По батькові ____________________________________

Водойма _______________________________________
Район лову _____________________________________

Дата видачи «___» ________ 20 __ р.
Дійсна до « ___» ________200 __ р.
Ким видана___________________________________
_____________________________________________
(посада, П.І.Б, підпис керівника користувача)
М.П.

Зареєстрована
«___» ________20__ р. під № _________________
___________________________________________
___________________________________________
М.П. ( посада, П.І.Б, підпис особи, що зареєструвала)
Дозволена кількість виходів на риболовлю в поточному році
_________________________________
(прописом)
Дозволені знаряддя лову ________________________
_______________________________________________
_____________________________________________
(зазначити види знарядь лову)
Види водних біоресурсів, що дозволяється виловити:

Види водних біоресурсів добова норма


Оборонтна сторінка риболовної картки

Відмітки про здійснені виходи на риболовлю:

КАЛЕНДАР РОКУ



Дата Склад порушення Посада, ПІБ, підпис інспектора


Відмітки про порушення Правил рибальства::
Куплю шкуру браконьера, дорого.

Ewel
Сообщения: 19
Зарегистрирован: 20 сен 2013, 11:34
Откуда: Винница
Контактная информация:

Re: ПРОЕКТ ПРАВИЛ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО РИБАЛЬСТВА

#3 Сообщение Ewel » 21 апр 2017, 08:14

Доброго дня. Не зрозуміло на рахунок картки риболова. Виходить нас "привяжуть" до певного участку водойми, чи на кожну окрему водойму потрібно буде в місцевих органів контролю отримувати документ!?

Аватара пользователя
Пашковский
Сообщения: 57
Зарегистрирован: 05 июл 2014, 16:37
Откуда: г.Винница

Re: ПРОЕКТ ПРАВИЛ ЛЮБИТЕЛЬСЬКОГО РИБАЛЬСТВА

#4 Сообщение Пашковский » 22 апр 2017, 09:54

Риба: хижі види (судак, білизна, сом, щука) екземпляри 2 4
Інші види1 кг 3 5
Судак-сколько кг?
Щука-сколько кг?
Научи человека рыбачить и он будет рыбачить всю жизнь!

Ответить