В 2016 році в Україні з’явиться сертифікат походження риби.

ulЗменшити кількість браконьєрської риби в Україні допоможе запровадження обов’язкового сертифікату походження риби. Про це Голова Держрибагентства Ярема Ковалів заявив в ефірі радіостанції «Голос столиці». 

«Відповідний сертифікат дозволить налагодити точну систему звітності щодо вилову водних біоресурсів. Запровадження документу не дозволить рибі, яку виловили браконьєри, потрапляти у торгові точки. Адже насправді ми не знаємо точної кількості виловленої риби у внутрішніх водоймах і морях. Систему сертифікації риби необхідно докорінно змінювати та створювати нову, яка допоможе простіше працювати промисловикам та забезпечить належний контроль держави за виловом риби», — наголосив Ярема Ковалів.

За його словами, невдовзі в Україні почне діяти рибний патруль та запровадження в Україні електронної системи моніторингу суден і звітності щодо кількості виловленої риби. «У цьому напрямі ведуться переговори з Естонією та Норвегією щодо надання Україні технічної донорської допомоги», — підкреслив Голова Держрибагенства.

Довідково:

Відповідний сертифікат стане обов’язковим в Україні в 2016 році і дозволить відстежувати походження кожної партії вилучених водних біоресурсів з моменту вилову до надходження у роздрібний продаж. Сертифікат походження риби (повна назва – сертифікат підтвердження законності вилучення водних біоресурсів із середовища їх існування) міститиме інформацію  щодо суб’єкту господарської діяльності, назви водойми, де було здійснено лов, дати вилову,  кількості виловленої риби тощо.

Аналогічна практика успішно функціонує в  країнах  Європейського Союзу та направлена на боротьбу з незаконним, непідзвітним та нерегульованим рибальством (ННН-рибальство) як одним з негативних факторів, що впливає на сталість запасів риби та водних біоресурсів у природних водоймах.

Джерело Мінагрополітики